Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (34)


Recommended Posts

Cristina ca sa nu stai tu prea mult pe drumuri,ai putea sa lucrezi cu agentiile imobiliare,numai ca daca iti gaseste ceva ce-ti place,platesti nush ce comision din vanzare.Noi apartam l-am luat prin agentie,deci tipa cu agentia a castigat si de la noi si de la celalalt,ca si el era clientul ei,deci s-a facut tipa cu 3000 de euro moca. Dana,mami de [zana]Ana Maria(6.09.2004)si [auto]Paul Marian(8.09.2000)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetele!!! scuze ca nu am mai fost pe aici,ba am fost plecate,nu am avut nici net,mica mea a trecut si ea prin raceli,mai cu voma ,diaree,acu e mai bine si atrecut,dar sa stiti ca v-am citit.....doresc multa sanatate la bebeiii bolnaviori,LA MULTI ANI pt Ian!!!!!! pupici de la carmen si stefi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Azi am avut si eu o stare de rahat! Si ca sa puna capac . sotul meu a venit cu o propunere de job pentru el.Bani mai putini dar si stres mai putin. Nu stiu daca v-am mai zis dar el mai devreme de opt nu ajungea seara acasa si dupa aia sta si face rapoarte toata seara.De noi nu avem timp , de ian nu are timp. Si primul meu impls a fost sa-i zic nu . Ca ce facem de bani , cu atatea rate cate avem[bang] Acuma imi pare rau , stau si ma gandesc ca sanataatea e mai importanta.. Pe de alta parte daca acuma cand esti tanar nu tragi. Nu stu ce sa fac si ce sfat sa-i dau. [zid] M-am saturat de stresul zilei de maine! Oare parintii nostri cum s-au descurcat cu noi? Si mai vrem si al doilea copil! Uf. nu stiu.... n-am cu cine sa vrbesc asa ca m-am descarcat voua[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ianusca
Salutare! Azi am avut si eu o stare de rahat! Si ca sa puna capac . sotul meu a venit cu o propunere de job pentru el.Bani mai putini dar si stres mai putin. Nu stiu daca v-am mai zis dar el mai devreme de opt nu ajungea seara acasa si dupa aia sta si face rapoarte toata seara.De noi nu avem timp , de ian nu are timp. Si primul meu impls a fost sa-i zic nu . Ca ce facem de bani , cu atatea rate cate avem[bang] Acuma imi pare rau , stau si ma gandesc ca sanataatea e mai importanta.. Pe de alta parte daca acuma cand esti tanar nu tragi. Nu stu ce sa fac si ce sfat sa-i dau. [zid] M-am saturat de stresul zilei de maine! Oare parintii nostri cum s-au descurcat cu noi? Si mai vrem si al doilea copil! Uf. nu stiu.... n-am cu cine sa vrbesc asa ca m-am descarcat voua[alcool]
Of, draga Dana, nu te mai consuma atat!... Stii tu vorba Bibliei "ajunge zile necazul ei..." pt ce sa te ingrijorezi pt ziua de maine? Cat despe schimbarea locului de munca, nu cunosc prea multe detalii despre voi, sa fiu in masura sa va dau un sfat... depinde de multi factori, ce avantaje mai sunt pe langa program, daca va veti descurca financiar si multe altele... Odata ce te obisnuiesi cu un anume standard de viata e un pic cam greu sa accepti mai putin; oricum decizia finala ar trebui sa fie a lui. Mult succes! Ionela [9cer] si Alex[bonjovi] (DN 21.09.2004) [URL="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542"]Cu drag, MAMA[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Ianusca, nu stiu ce sfat sa-ti dau, sincer...pentru mine pe primul loc e familia, material ma multumesc cu atat cat am, dar sunt sigura ca si la voi familia e f. importanta. Si sa muncesti mult pentru ai tai, sa aiba un trai decent, tot asta inseamna, zic eu...voi trebuie sa decideti, voi stiti cel mai bine ce e de facut. Nu stiu daca e bine sau nu sa tineti cont de sfatul altora...eu imi organizez viata asa cum cred eu de cuviinta, sa ma simt eu bine si sa fie familia mea multumita. Va doresc multa bafta in alegerea deciziei si fii sigura ca suntem alaturi de tine, daca ai nevoie de noi. Ionella, ce mai face Alex? Tu n-ai somn noaptea??? Ori esti prin vreo delegatie? [:D] O zi buna la toata lumea! Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Se anunta iar o zi frumoasa - capul sus, o zi fara suparari! Ianusca si eu cred ca VOI DOI sunteti singurii, care stiu cel mai bine ce e bine pt. voi. De cati bani aveti nevoie lunar si daca o sa va descurcati si cu mai putin. Nu e bine nici sa tragi de ultimul banut, sa nu mai poti sa-ti permiti nimic, cu gandul ca nu mai ai apoi cu ce plati intretinerea - insa serviciul asta n-o fi pe viata; poate are nevoie si el de o schimbare; cine stie, primeste dupa 1 an o alta propunere mai avantajoasa, niciodata nu poti stii. Sotul meu e foarte calculat, noi calculam lunar cati bani dam pe aia si ailalta, asa vedem cate cheltuieli avem - trageti si voi o linie si vedeti, n-o fi asa neagra situatia; insa nici tu sa te streesezi apoi zilnic, cu gandul ca tu trebuie sa muncesti mai mult, ca sa aduci mai multi bani in casa; eu una n-as face asa ceva, cred ca sotul trebuie sa fie stalpul. Depinde insa. Sunt famillii care se multumesc cu un program de 8 ore, vin la 4 acasa, iau banii pe care ii iau si a doua zi o iau de la capat; altii sunt ambitiosi, vor avansari etc si muncesc peste program, insa cu timpul se cunoaste si la bani. Pt. unii e important sa aiba mai mult timp pt. ei si fam., pt. altii e mai importanta situatia sociala, serviciul si apoi vine timpul liber. cantariti toate avantajele si dezavantajele - sigur o sa fie bine. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! Ianusca te inteleg perfect,inca nu stiu ce decizie ati luat,eu daca ar fi dupa mine,as alege sa fiu mai mult cu familia,chiar daca ar veni bani mai putini.Sanatatea conteaza f mult si stiu ca stii si tu asta,nu se merita sa sacrifici familia pt un job,stii,chiar ma gandesc de multe ori,cum pot unii sa traiasca asa,pleaca dimineata,vin seara,nu mai are timp sa vb cu sotia/sotul,de copil nici atat,si uite asa te trezesti ca trece timpul,ajungi la o varsta si parca nu-ti mai arde de nimic. Eu nu m-am referit acum la cazul tau,am spus cele de mai sus,pt ca aveam si eu persoane la serv care stateau zi de zi pana seara trz si a doua zi o luau de la capat.Chiar nu le intelegeam,posibil sa fi avut salarii extravagante [alcool] Intr-o situatie asemanatoare suntem si noi in mom de fata(adica sotul meu)vrea sa plece de unde lucr acum (cu program super,de la 8-16,dar platit nashpa)si sa se duca la o alta firma,unde este muuult mai bine platit dar program lung(sigur,inca nu stiu ca azi se duce la interviu)Noi insa mai avem si mica noastra afacere,pe care speram s-i dam drumul acum in iarna,si de care cred ca pana la urma eu ma voi ocupa,dar nu se stie sigur. Hai ca m-am intins cat o zi de post,sper sa faceti alegerea cea mai buna! Lora ce-ti face fata?A mai facut febra,ai dus-o azi la gradi? Dana,mami de [zana]Ana Maria(6.09.2004)si [auto]Paul Marian(8.09.2000)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ianusca e tare greu sa iei asa o decizie. Imi inchipui ce e in mintea si in sufletul vostru. Anul trecut, prin noiembrie am fost pusi si noi in situatia de a lua o decizie legata de ce va face Sebi in contiuare. Pana la urma s-a dovedit ca am hotarat bine, dar numai noi am putut face alegerea. Am primit si noi tot felul de sfaturi si sugestii si ajunsese la un moment dat sa ne sacaie mai tare decat sa ne ajute. Si cand am luat decizia, nu ne-am mai uitat in urma, am inchis ochii si urechile la comentariile din jur si am mers inainte. In definitiv, familia si sanatatea e tot ce conteaza, joburile vin si pleaca. Cum a aparut acum oferta asta, poate sa mai apara una la fel de buna sau chiar mai buna. Nu e un capat de tara. Incearca sa te linistesti si tu un pic, treci peste examenul asta pe care il ai, limpezitiva un pic gandurile si sigur o sa fie bine. Noi suntem aici. Oricand ai nevoie de un ajutor, nu ezita sa ceri [pup][grup] Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://laurasn.shutterfly.com/action"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum//log.asp?log_id=102428"]Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...