Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat......adoptie(40)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LA multi ani tuturor, parinti si copii! Nico, te inteleg perfect! Si noi ne-am gasit puiutul, insa suntem, inca la faza "vizite" cu jucarii si portocale. Si noi asteptam sa treaca mai repede etapa asta. Eu cel putin, ma gandesc (sau ma amagesc...ca sa-mi fie mai usor) ca este undeva la o matusa, o bunica... Ma doare ca nu e cu mine, as dori sa fiu eu aceea care il plimba, il imbaiaza, ii citeste la culcare (eventual) si se joaca cu el. iti doresc [floare3](si imi doresc) ca etapa asta sa fie cat mai scurta si fara nici un fel de probleme. ioana, viitoare mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! va spunem si noi, care nu ca am fi lenese, da uite ca acasa n-am loc la calc de baieti si fata care acum da cu piciorul in tastatura, ca de maini o tin, si urla din rarunchio, si musca , ca si ea vrea...Acum a vreut la tata, asa ca un moment de respiro am...am citit in urma, felicit proaspetele mamici, si imediat mamici, e un sentiment pe care nu-l veti uita niciodata, e extraordinar, si acum vezi ca primesti inzecit pt fiecare clipa in care te-ai luptat, si-ai suferit, si erai deznadajduita, si nu stiai incotro s-o apuci, ca ti s-au infundat toate drumurile...cred ca toate am trecut prin asta...si toate stim ca a meritat!!! Aissa draga, ma bucur ca tu esti pe drumul cel bun cu suzeta, ca ai taiat-o der la radacina, da eu mama, ce ma fac ca la noi e degetelul??? si pe asta nu-l putem taia...si-l suge de se aude cum tocaie pe el...si eu ma uit innebunita ca parca se vede si pe dintisori ca se defgormeaza, ca pe deget se vede ca e mai plat si are o umflatura!!! Si e drept ca-l suge numai noaptea, sau la somn, da tot e destul! In rest facem progrese f mari, numara pana la 10, cateodata le nimereste chiar in ordine!, spune orice, repeta gesturoile noastre-deci se machiaza si demachiaza, dar se si barbiereste zilnic!!! si pune intrebari de te lasa masca, de ex. se preg. bunica sa iasa cu ea afara, si se opreste in usa si se uita la ea f serioasa si intreaba: da buni, ai cheie? de mama a si inceput sa se caute de ea...si tot timpul ne intreaba de ne zapaceste, unde-i aia, unde mergi, stie ce face fiecare, de daca suna cineva la tel afla de la ea totul despre toti...chiar am zis ca tre sa fim foarte atenti, ca tot ce vede spune, si daca am amenintat-o ca daca nu-i cuminte ia nana cu jordita de la mosu, acum cum face o prostioara ne si intreaba:acuma dai tata nana Pati cu bete, minte Pati, roaga mos, minte Pati! adica te rog frumosc , ii cuminte Pati! Si e o colerica adevarata, adica daca vrem sa faca ceva tre sa-i zicem cu nu inainter, adica nu fa aia, ca raspunsul e imediat BA DA, adica nu-l pupa pe tata, nu mai manca, nu mergem acolo...asta e! Si cand vrea ceva zice: una si gata, rog mos, -de nu poti s-o refuzi, da una si gata nu e una, ca dupa e iar una si gata, de ne inebuneste... Gata ca m-am intins, mi-era tare dor de voi, va pupacim cu multdrag-a venit iar terorista care urla :dico batze ba da-addica s-o iau in brate sa poata da cu piciorul in tastatura, ca stanga e in gura si dreapta o sprijina pe stinga... Zile frumoase si impliniri in acest an, sa fiti fericite si iubite, fericiti si iubiti[flo] Dora,o mamica fericita http://pg.photos.yahoo.com/ph/doramorodan/my_photos?urlhint=actn,del%3as,0%3af,1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, PAtri, nu sunt pe nici un drum cu suzeta. Am cedat la al 4-lea somn si i-am dat rezerva, de fapt imi asum doar jumate de vina, o adormea tati si el nu prea pricepe ce spune, ea tot zicea ca duda upta, niti - duda rupta de la dinti, el nu ii raspundea (ea spune ceva si noi trebuie sa repetam dupa ea, sa ii confirmam ca am itneles ce spune), asa ca a inceput sa planga si eu am cedat. Iar acum, cum nu mai am rezerva nu am mai taiat-o si pe asta. Si nu gasesc acelasi model (si fitoasa mea nu vrea alt fel de duda) asa ca mai aman. Mai ales ca acum e racita si plina de mucisori si nu o mai supar si eu. Cat despre personalitate, ah ce cunoscut imi suna! A mea e capoasa pana la Dumnezeu si inapoi, chiar si sor-mea imi zicea ca n-a vazut asa ceva, sa nu se lase pana nu face ce vrea ea. Asta nu e un lucru rau, dar uite acum de exemplu daca ma apropii de ea sa ii umblu la nas...ma stie tot blocul nu alta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...