Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat......adoptie(40)


Recommended Posts

simona multumesc pt ca iti bati capul cu mine.de fapt vroiam sa ma refer la copii adoptabili cei care au terminat cu procesul biologicei. deci sa inteleg ca in momentul in care devine adoptabil il pot lua acasa pt cele 3luni nu?eu asa am inteles,sper sa nu fii inteles gresit.sper ca nu sunt cicalitoare dar stii cum e ....nu mai ai rabdare si vrei sa stii dinainte cum vor decurge lucrurile.si normal ca vreau sa se intimple cit mai repede [amoras] carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen in primul rind stai linistita ca si eu la rindul meu am "cicalit" fetele pe aici.[;)] Da,daca procesul biologicei s-a incheiat si hotarirea a devenit definitiva si ievocabila,poti lua copilul acasa in incredintare in vederea adoptiei. Eu initial am crezut ca te referi la plasament.. Si cu plasamentul e cam asa: Daca s-a luat masura de protectie(plasamentul la as mat. profesionist) prin comisia dpc,se poate revoca si da copilul in plasament unei familii. Daca masura e luata prin tribunal,se asteapta incheierea procesului biol. Exista si cazuri(f.putine)cind e schimbata masura de protectie chiar daca aceasta a fost data de tribunal. De ex. in cazul Patriciei,maternala a renuntat la job din motive personale si asa am putut sa obtinem noi plasamentul(dar procesul biol. aproape ca se terminase!) M-am intins deoarece poate mai este cineva interesat si ii folosesc informatiile. In alta ordine de idei,cam liniste pe aici!!!!! SIMONA si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/doru_gilbert/album?.dir=82d7re2"]PATRICIA[/URL] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=1f009c2fd6ab5dab1d30f6&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]my angel[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da e bine sa fie postate cit mai multe amanunte pt ca intr-adevar sunt f folositoare celor care sunt interesati desi eu citind din urma din experientele prin care ati trecut voi am inteles aproape totul,care sunt fazele prin care se trece si toate cele.M-a lamurit azi si asistenta sociala cam cum stau lucrurile si principalul este,,RABDARE,,si nimik nu e imposibil.Asadar azi am depus dosarul deci sunt la inceputul inceputului.Mi s-a spus ca nu sunt suficiente persoane sa se inceapa cursurile acelea(sincera sa fiu nu stiu despre ce va fii vorba)si ca probabil peste 2saptamini ma vor contacta ei,asa ca....astept carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce gasesti bb, cel pe care crezi ca iti este sortit,faci o cerere de vizitare a copilului, dupa care incepe o perioada relativ calma (se pare ca perioada cea mai dificila este cea cu "cautatul si gasitul")in care se fac vizite la copil, vizite "de acomodare reciproca". Este o masura de protectie a copilului, mai ales daca este un picut mai maricel (peste 6 luni, cred...). E o perioada care trece mai usor, mai greu... asta e! ioana, viitoare mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va saut pe toate mamicile de pe acest forum,care au inteles ca dincolo de dragostea noastra,este oferirea dragostei unul copil care a venit pe lume fara voia lui,dar isi cere dreptul la viata,la fericire.eu sunt o mamica care a adoptat o fetita mare.avea 3,5 ani cand ne-am cunoscut si a trebuit sa trec prin furcile caudine sa termin actele pentru adoptie.acum suntem bine amandoua.ne iubim.dar trebuie luptat foarte mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

netuta esti o mamica norocoasa!!!! sper ca si eu voi fii la fel si abia astept ziua in care sa postez si eu vestea asta!cu siguranta nu va fii usor dar sunt pregatita sa lupt desi sunt singura insa tocmai faptul ca sunt singura stiu ca imi da mai multa putere sa lupt pt a avea copilul atit de mult dorit.Urati-mi succes desi eu stiu ca voi avea.va pup pe toate carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup si eu pe toate! Carmen (gulser_30), vreau sa te intreb daca, printr-o intamplare, prin 2003 - 2004, mergeai la Giulesti, la Dr Cezara Bucur; am cunoscut acolo o fata, Carmen, din Ploiesti, cu care, o vreme, am tinut legatura telefonic, pe urma am pierdut nr. Ar fi frumos sa ne fi cunoscut [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rozi draga ...se poate sa ne fii cunoscut insa eu am fost de cind am venit prima oara la giulesti numai la dr.marinescu.se prea poate sa ne fii cunoscut sau poate e o coincidenta de nume si oras???nici o problema ne-am cunoscut aici.de fapt care este numele tau?poate asa imi dau seama daca ne cunoastem sau nu... carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai ...asta cam asa este,inseamna ca nu ne-am cunoscut ,insa ma gindeam ca ai alt nume...dar in fine important este ca ne-am cunoscut aici si ca ai un bb ceea ce abia astept sa mi se intimple si mie si pt ca veni vorba ,ce ai fetita sau baiat si citi ani are? sper ca nu te superi dar mi-ar place sa stiu...:) carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...