Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat......adoptie(40)


Recommended Posts

AISSA multumesc [flo].Stiu straduta. Vreau sa-i fac Patriciei tort cu papusica,dar o sa-i si comand unul ca cine stie ce-mi iese...si nu ma refer neaparat la ornat dar nu prea ma pricep la creme. ADELIA succes! SIMONA si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/doru_gilbert/album?.dir=82d7re2"]PATRICIA[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor am reusit sa terminam dosarul, cu toate analizele si toate hartiile pe care ni le-au cerut. Acum e depus in forma completa. Asteptam sa ne programeze la testul psihologic si la ceva curs pe care cica trebuie sa il facem. Nu stiu exact depsre ce curs e vorba, dar ni s-a zis ca se face cu 6 cupluri odata si dureaza 2 ore. Cica in mod normal ar dura mai mult, dar cum si ei sunt in lipsa de timp si spatiu cica l-au scurtat la 2 ore. In rest astept sa ma sune pe cand vor veni acasa , la serviciu sau pe unde mai vor ei. poze http://community.webshots.com/user/mormelvio
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor! ma mai tineti minte? [:D] n-am mai aparut demult p-aici cu vreun mesaj, desi in mare parte am citit mesajele voastre, dar de'... lipsa de timp! La multi ani celor care s-au serbat in ultima vreme si felicitari fetelor care au mai facut un pas sau au finalizat! Alex e bine, ba' chiar foooarte bine dupa cat de energic este. Copilul meu sta cuminte numai cand doarme, in rest zici ca-i argint viu. Mai nou nici cand mananca nu prea mai sta cuminte; il mai pacalesc eu sa stea in scaunel daca ne uitam pe pliantele care ne vin la cutia postala, vedem *puiu*, *apa*, *cata* si altele. Oricum din scaunel nu cere jos decat dupa ce vede castronelul de mancare gol, a ramas la fel de mancacios si, bineinteles dolofanel [:)] Am trecut destul de greu peste operatia de hernie si, mai ales, dupa fimoza. A avut dureri cumplite cand facea pisu' si plangea. A durat cam 10 zile, dar dupa a urmat o perioada cumplita in care abia mai reuseam sa-i schimb Pampers-ul. Dar a trecut! A mai ramas operatia de polipi pe care o sa o facem primavara viitoare, dar am inteles ca e mai usoara decat cea de hernie. A, si apropo de asta, am ramas cu un gust tare amar de *mizeria* din sp. Gr. Alexandrescu si la propriu si la figurat, cu toate ca am cotizat de cum am intrat pe poarta. Altfel.. va doresc numai bine, iar cele care inca sunt in cautari sa nu renunte si sa-si gaseasca cat mai repede odorul. eu si ingerasul [url="http://www.snugglepie.com/cb/95433"]Alex[/url][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, la multi ani! multa multa sanatate si miiiii de impliniri bebicilor sarbatoriti si parintilor lor. noi suntem bine ( cu exceptia unei raceli ca de a venit iarna). am inceput sa vorbim din ce in ce mai bine iar in loc de ,,doua cornite cred ca avem trei". am avut si vizita de la DPC si au fost foarte incantate doamnele cu toate ca Robert simtindu-se in centrul atentiei incepuse sa faca mici prostioare [cool] in rest abia astept sa vin de la servici sa imi strang odorul in brate. va [pup] pe toate Lorelei si [url="http://photos.yahoo.com/eduardfritz"]ROBERT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un [pup] pentru toate fetele, De abia acum am reusit sa va citesc si sa mai scriu cate ceva. Am gasit pe cineva care va ramane in locul meu la birou si de aceea eu nu prea apuc sa mai stau in fata calc. La inceputul lui decembrie ne aducem buburuza acasa, nu mai am rabdare si incep sa numar zilele. A crescut, e dolofana (ii cumpar hainute mai mari decat trebuie la varsta ei) si e scumpa tare. E un copil f. linistit si cuminte, ne cunoaste si rade cand ne vede, ne povesteste pe limba ei de-ti vine sa o mananci. Avem ceva probleme la ochisori, are canalele lacrimale infundate si s-ar putea sa ii facem o operatie de desfundare. Ma tem putin pentru ca se face sub anestezie generala, dar altfel am auzit ca e o interventie destul de usoara. Stiti ceva despre operatia asta ? Eu am mai citit cate ceva pe net dar daca mai stiti si voi va rog sa-mi spuneti. Toate cele bune si bafta fetelor noi !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup. Fetelor care ati finalizat mai recent va rog sa-mi spuneti si mie ce analize v-au trebuit(la copil). De la dpc mi-au spus ca trebuie sa stie medicul de familie. Nu vreti sa stiti ce raspuns mi-a dat dr. noastra [:D](referitor la dpc). Cert e ca nu stie ! multumesc SIMONA si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/doru_gilbert/album?.dir=82d7re2"]PATRICIA[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona,la noi a fost in felul urmator:de la DPC mi-a zis ca la policlinica de copii sunt 2 dr.care se ocupa de punerea parafei finale pe buletinul de analiza.La una din ele m-am dus cu trimitere de la dr.familie,si mi-a indicat analize de sange ,urina,oftalmo,orl,rx.pulmonar.Dupa ce am facut aceste analize desi puteam sa nu le fac ca o stiam bine pe dr.,ea mi-a pus parafa si ok dpdv medical pt.adoptie,dupa care la registratura mi s-a pus pe aceasta hartie timbru fiscal(pe care l-am dus eu),si a semnat si directorul policl. Deci mie DPC mi-a zis clar numele celor 2 dr,si policlinica,am inteles ca ca nu poti merge unde vrei tu.Asta a fost la noi,dar stii cum e ,fiecare judet e altfel(noi nu suntem din B) Iti doresc mult succes spre acest final superfericit. Multe pupicuri tuturor,va daruiesc cu mult drag Papusica si mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...