Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poveste cu final trist


Recommended Posts

Parvulita id="red">e ingrozitor !Nu e normal sa se intample ca in zilele noastre, in spitale cat de cat "bune" sa se moara din cauza infectiilor intraspitalicesti!

Asta denota lipsa de interes pentru curatenia din spital si pentru sterilizare! Si nu in ultimul rand lipsa controalelor medicale periodice si obligatorii care trebuiesc facute fiecarui angajat(fie el medic, asistenta , infirmier sau brancardier)!

Cand va ajuta Dumnezeu sa treceti putin peste durerea crunta ce v-a lovit, ar trebui sa va mobilizati si sa faceti ceva: asa poate salvati alte vieti de bebelusi nevinovati!

Multa putere va doresc! Si curaj sa faceti ce trebuie![ruga]

 

Pupici!id="Comic Sans MS">id="orange">

 

Ioanaid="orange">[olala]&[hot] Alesioid="green">(08.10.2004) Pagina Alesioid="blue">

Poze Yahooid="blue">

Povestea bazucului nostru scumpid="black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

E ingrozitor.

Si fiica mea a luat un microbel din spital si era sa moara. Nici macar nu stiam ce are, se vorbea despre o infectie septicemica, dar d-zeu s-a indurat de noi!

Multa sanatate!

 

Don't talk unless you can improve the silence!

 

Mami [vampa] & minunea mea [aerob] ( mai 2004) [pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parvulita, din pacate stiu cum este sa iti moara copilul! e cumplit! sunt alaturi de voi!

 

________________________

[*]Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 [*]

 

http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea

 

Paginuta personala DC:

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pirvulitaid="red">=sincere condoleante si DUMNEZEU sa o aiba in paza pe micuta TEO. m-i s-a facut rau cind am citit ce-ai patit in MUNICIPAL mai ales ca eu am nascut de 2 ori acolo si puteam pati , doamne fereste , si noi ceva asemanator. Am nascut acolo tocmai pt ca in spitalul POLIZU unde trebuia sa nasc era un focar de infectie si am fost sfatuita sa ma duc la oricare alt spital .

 

Cred ca nu mai putem avea incredere in nici un spital si vom ajunge ca bunicile noastre sa nastem acasa cu moasa ca asa e mai sigur.

 

ITI DORESC MULTA PUTERE DE A MERGE MAI DEPARTE ALATURI DE FETITA SI SOTUL TAU.

 

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

 

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"

LAO TZE

 

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parvulita - mi-au dat lacrimile....

Nu am cuvinte....

 

Eu voi naste la inceputul lui iunie la Municipal. M-ai pus pe ganduri si o sa vorbesc cu dr meu la urmatoarea intalnire, e cumplit asa ceva.

 

Pe fetita mea, Irina, nu au aspirat-o bine cei de la Elias, anul trecut cand s-a nascut, si dupa 3 zile de la nastere ajungeam cu ea la Gr Alexandrescu cu diagnosticul "pneumonie de aspiratie". Eram innebunita, plangeam incontinuu, a fost un cosmar...

 

Suntem alaturi de tine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by andira

Parvulita - mi-au dat lacrimile....Nu am cuvinte....Eu voi naste la inceputul lui iunie la Municipal. M-ai pus pe ganduri si o sa vorbesc cu dr meu la urmatoarea intalnire, e cumplit asa ceva.Pe fetita mea, Irina, nu au aspirat-o bine cei de la Elias, anul trecut cand s-a nascut, si dupa 3 zile de la nastere ajungeam cu ea la Gr Alexandrescu cu diagnosticul "pneumonie de aspiratie". Eram innebunita, plangeam incontinuu, a fost un cosmar...Suntem alaturi de tine!


id="quote">id="quote">Nu pot exprima in cuvinte ceea ce simt! Imi pare rau!Ne rugam pentru voi!Doina[gravi]15+ si [zana]Oana(03.04.2003)Album Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare tare rau pt ceea ce ti s-a intamplat,este cutremurator,de-a dreptul tragic;va doresc multa sanatate si multa putere sa puteti trece peste o asemenea tragedie.

ce pot sa mai spun ca sa te incurajez?nu prea exista cuvinte pt o asemenea durere;

am nascut acolo de 2 ori si totul a fost ok din toate punctele de vedere,doctori, asistente ,curatenie,orice;altceva mi-a schimbat insa parerea despre acel loc,dar in special despre doctorita care m-a socat:baietelul meu cel mare s-a plans intr-un timp de dureri de cap,intense si dese ,iar pediatra nu era in tara ;asa ca avand prin Municipal ceva cunostinte am mers la "cea mai buna" doctorita de la neurologie,care dupa o consultatie si o electroencefalograma mi-a dat diagnosticul:EPILEPSIE!!!!!!!!! mi s-au inmuiat picioarele ,mi-a scazut tensiunea si disperata l-am sunat pe sotul meu;am umblat o luna de zile pe la spitalul 9 pentru alte si alte analize,i-am facut si RMN (cu anestezie bineinteles,pt ca nu trebuia sa se miste deloc),ce sa mai l-am chinuit pe copil,iar despre mine pot sa spun ca nu mai eram om,nu mai stiam ce inseamna viata,imi doream sa ma inghita pamintul,simteam cum mi se sfasie sufletul;in final diagnosticul de la Municipal a fost gresit,iar doctorita care ne-a confirmat lucrul asta ne-a spus ca este inadmisibil;dar toate s-au terminat cu bine,insa eu am ramas traumatizata iar acum la 1 an jumate dupa acest episod eu inca plang cand ma gandesc prin ce am trecut.

scuze ,m-am lut cu vorba si inca as mai putea scrie,dar sper sa va ajute pe viitor in alegerea medicilor,a spitalelor,desi este destul de greu de prevazut ce urmeaza.

inca o data ,sincere condoleante si multa putere pt depasirea momentului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andira, este foarte bine ca vrei sa discuti aceasta problema cu medicul tau din Municipal. Chiar te rog sa-mi scrii si mie dupa ce vorbesti, sunt tare curioasa ce explicatie o sa-ti dea. O prietena de-a mea care urmeaza sa nasca in luna martie a vorbit cu medicul ei despre aceasta problema si raspunsul lui a fost ca cel mai probabil copilul a luat microbul de la mine. Cand ea i-a explicat ca eu mi-am facut cultura din secretie vaginala in saptamana 35 si a fost sterila, raspunsul lui a fost ca el nu are incredere in toate laboratoarele. Nu inteleg de ce incearca sa musamalizeze o problema care este evidenta. Eu cred ca faptul ca au fost 2 bebelusi infectati cu acelasi microb intr-o periada asa de scurta denota clar ca microbul este din spital.

 

Mihaela Parvu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...