Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Camelia Constantinescu/Bucur


ama_kaly

Recommended Posts

Buna Ama,

Am tot verificat PM zilnic si nu am primit nimic de la tine. Ai trimis mesajul si nu stiu eu sa-l vad? Merci si inca il mai astept. (eventual trimite-l pe emailul meu ancabriceag55@yahoo.com)

 

Raluca, si eu vin luni la 17.30 la control la dna dr. Te inteleg pentru ca si eu fiind "programata" pe 19 aug am aceeasi temere vis-a-vis de nasterea cu dr "de rezerva". Asistenta mi-a spus ca pe 10 aug ar fi inapoi in Bucuresti, dar poti sa stii? ...daca nasc inainte.

 

Faptul ca vorbesc cu voi imi da putere si aflu atat de multe lucruri!

Anca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Anca, mi-ar fi placut sa ne intalnim si sa vb fata in fata. Eu luni am programare de la 13,30, deci la ora cand vii tu eu o sa fiu deja acasa. Daca zici ca asistenta ti-a zis ca pe 10 august se intoarce dna doctor inseamna ca am toate "sansele" sa nasc cu altcineva.

 

Trebuie sa fie bine si pentru noi. O sa ma rog la doamne-doamne pentru amandoua. Mai vb luni pe forum sa vedem ce noutati aflam.

 

Pupici.

 

Raluca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit [biz]

 

De simtit ma simt bine, daca omitem discomfortul iminent in aceasta ultima perioada de sarcina. Dr. mi-a spus ca bebe are cam 2,7 kg si e bine, iar eu se pare ca o sa nasc cam in jurul datei de 25 iulie. Si da, cu dr. Liana Ples. Eu am rugat-o sa ma trimita la Dr. Crisan, dar mi-a zis ca si dumnealui e in concediu. Oricum, m-a asigurat ca nu ma lasa pe mainile oricui, ca Dr. Ples ma va trata ca pe una din pacientele sale. In fine, sper sa fie bine.

 

De Dr. Ples nu stiu nimica nimicutza, in seara asta sau maine o sa incerc sa vad daca gasesc ceva si te anunt.

 

Ai grija de tine si de bebe pe caldurile astea.

 

Ama, bebitzul tau cum suporta caldura?

 

Va pup.

 

Raluca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, vesti bune. Tot aici, la Nasterea unei stele, am gasit si niste info despre Dr. Ples. Toate fetele au cuvinte de lauda pt dumenaei, numai recomandari favorabile.

 

Se pare ca este in primul rand un dr. excelent (cu specializari prin strainatate etc.), o persoana optimista, vb frumos pacientelor si este o persoana dragutza si gata sa-ti raspunda oricand la intrebari si sa-ti dea curaj.

 

Uf, m-am linistit considerabil. Sper ca si tu. :)

 

Raluca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ralucaid="teal"> felicitari![bis] Sa-ti traiasca baietelul frumos si sanatos si sa va aduca numai bucurii![cheers] Poate ne pui si poze cu el![;)]

Cum ti s-au parut personalul si conditiile din spital?id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Eu [mamica] de [copil] Seby (27 aprilie 2006)id="teal">id="Comic Sans MS">

 

[foto]Poze mami, tati si Seby

 

Erik Sebastianid="navy">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca felicitari si ma bucur sa aud ca sunteti bine (tu si bebe). Eu inca nu am nascut, suntem pe ultima suta de metrii! Bebita al meu se pare ca nu vrea sa iasa, ii este bine acolo, am termen pe 19 aug, peste 4 zile ar fi termenul. Am fost ieri la control, la dna doctor Constantinescu, vom naste cu ea, a venit din concediu. Bebita al meu are deja 3400, suntem asezati, dar inca are lichid amniotic suficient si colul strins ceea ce inseamna ca nu ii este rau, nu trebuie provocata nasterea!

Daca pana luni, pe 21 aug nu se intimpla sa iasa atunci vom mai face niste analize si poate ma interneaza.

Nu am trac, sunt cat de calma pot sa fiu, putin confuza pentru postura noua pe care o voi avea in curind!

Cu siguranta va voi impartasi experienta nasterii primului meu pui.

Va pup si sa ne auzim cu bine!

PS: vreau si eu sa vad poze

Anca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...