Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

exista si NASTERI MINUNATE!!-si in Cantacuzino..


andutzy

Recommended Posts

Dragele mele, eu am nascut in urma cu aproape 8 luni la Canatcuzino un baietel slava domnului sanatos. De ce minunata nasterea mea? Pentru ca inca din timpul sarcinii am avut langa mine un om minunat, in persoana d-rei doctor LUMINITA ENACHE(face consultatii la Floreasca), care a avut mare grija de mine si mi-a dat inceredere in fortele proprii, atat de mult, incat imi doream cu disperare sa nasc natural. Dar nu a fost sa fie, bebele meu a fost pelvian si foarte puturos, la 41de saptamani el nu vroia sa iasa, desi primise niste invitatii discrete de 3 ori(stimulari cu Ca intravenos.) Spitalul este curat, e adevarat, "murdar" de comportamentul asistentelor de la copii, dar doctorita mea si neonatologul care l-a primit in viata, minunatul domn doctor CRACIUN, au facut ca sederea in acest loc sa imi starneasca si acum amintiri ce imi dau lacrimile... Va doresc din inima sa va ganditi si voi cu aceeasi placere la venirea pe lume a copiilor vostri!!!! Andutzy si Dragoselu poze cu familia noastra: http://pg.photos.yahoo.com/ph/andra_teodoru/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu am nascut tot la Canatcuzino... si tot foarte usor si repede...Am auzit lume care fuge de acest spital... nu vad de ce... Eu era sa nasc atunci cand se inchidea pt. o sapt. maternitatea (de fapt salile de nasteri) pentru renovare si doctorul meu mi-a spus ca daca voi naste in perioada aceia tb. sa mergem la Municipal... dar, ca ar fi mai bine sa nasc la Canatcuzino... Despre doctorul Craciun am auzit numai lucuri bune si l-am si vazut cand venea la bb din acelasi salon cum mine (pitica mea a avut alt dr. neonatolog)... Am tras cu urechea la ce ii spunea mamicii respective si am bagat la cap... pt. ca dr. mea nu mi-a dat prea multe explicatii...

id="right">id="size1">id="right">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nascut la Cantacuzino acum un an si singurele amintiri mai putin placute-dar nimic grav-sint asistentele de la copii, cu mutrele lor gretoase. In rest, medic de nota 20-Serban Nastasia, anestezist la fel -am nascut prin cezariana- bebe era in fundulet, asistentele de la mame-tare dragute, curat, saloane de 3-4 paturi, dar mari si aerisite... In doua ore dupa ce am ajuns la spital, nascusem si bebe dormea frumos si linistit, iar eu m-am trezit fara dureri, fericita ca am un copil sanatos... In trei zile eram acasa si dupa 10 zile conduceam masina si ieseam la cumparaturi.

Prin urmare, intru si eu la experiente pozitive.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...