Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tati care isi doresc baietei....


Recommended Posts

aoleu!

 

si eu am trecut prin asa ceva insa pt f putin timp!

noi nu am vrut sa stim de la inceput ce e!eu binenteles ca imi doream fetita iar sotul baiat!

asa ca in momentul in care a aflat eu eram in al noualea cer si el....

insa a avut puterea si intelepciunea sa treaca peste si acum o iubeste si ii este dor de ea cand nu e acasa!

binenteles ca e mandru ca seamana cu el, fetele in general seamana cu tatii, asa ca....

nici eu nu as sta langa un barbat care e in stare sa zica si sa gandeasca astfel timp indelungat!daca dupa 8 luni de ile nu s-a obisnuit.....Dumnezeu stie daca mai e vreo sansa cand o sa inceapa sa-i zica TATA si sa-i sara-n brate, sa-l iubeasca....

daca nici atunci nu-i e sufletul atins inseamna ca nu are suflet!nu are ce sa-i fie atins!

vezi un copil pe strada si cand iti zambeste ti se descreteste fruntea chiar daca ai o mie de treburi pe cap, dar copilul tau....???

 

eu asa vad problema!

 

Alina

mamica de fetita[copil]Diana 4 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mai....omul ala cred ca nu are minte suficienta,sau daca o are,pe undeva e bolnava.....

Daca el nu poate pricepe ca nimeni nu e vinovat ca e fetita,mai ales copilul,atunci.......ceva e defect la omul asta

 

BRENDA

"Lumea nu-i decit un Nicaieri universal.De aceea n-ai unde sa te duci niciodata."(Cioran)

http://community.webshots.com/user/brendamitran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca acel tata are sa isi iubeasca fetita in final,undeva in sufletul lui oricum o iubeste,numai ca e afectat din cauza faptului ca isi dorea foarte mult un baietel pe care stie ca nu are sa il aiba ,deci un vis mort cum ar veni ...plus ca il poate afecta so moartea fetitei din casatoria anterioara.El nu a avut timp sa se ataseze de fetita,nu a avut timp sa ii intre la inima.Sotul meu ,in primele luni de viata ale bb-ului,era mai mereu plecat in curse ,nu prea avea timp sa se imprieteneasca cu ea ,de aceea esra oarecum distant ,stiam ca o iubeste ,dar nu stia sa se comporte,de cand nu a mai plecat ,s-au apropiat mult ,mai ales dupa varsta de 8 lunisoare(1.2 ani) el o adora si ea il auta prin casa si cand il gaeste dormind ,se baga langa el in pat si se gudura toata pe langa el....mereu imi spune (el) "Doamne ,copilul asta imi sfasie inima de fericire".Deci ,cred ca siacel tata are sansa sa se redereseze ,daca i se acorda o sansa si daca nu este presat cu vorbe grele.Normal ca si eu ca si voi il acuz pt felul lui de a gandi ,dar cred ca undeva in mintea lui ,el are o problema care trebuie inteleasa,nu e asa pt ca asa vrea el ,e asa pt ca nu stie sa gandeasca altfel,a ramas blocat pe o idee.

Daca se desparte de el ,ce obtine???o fetita fara un tata,care are sa aiba mereu de suferit,chiar daca o sa fie o relatie putin mai rece intre ei ,macar il are aproape,la greu cu siguranta are sa ii fie aproape,plus ca financiar are sa ii fie de mare folos.Eu cred ca mamica ar trebui macar sa stie sa ii apropie si oricum sa urmareasca in primul rand interesu copilului.

Asta este parerea mea,iar eu asa as proceda.Poate suna ca fiind o femeie a interesului ...nu sunt ....dar pt copilul meu as face si as accepta orice ,nu exista limite impuse atunci cand vorbesc espre binele ei .

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/erin_rux/album?.dir=/37ca

 

gogomarla

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by brendamitran

 

Daca el nu poate pricepe ca nimeni nu e vinovat ca e fetita,mai ales copilul,atunci.......ceva e defect la omul asta

 

BRENDA

"Lumea nu-i decit un Nicaieri universal.De aceea n-ai unde sa te duci niciodata."(Cioran)

http://community.webshots.com/user/brendamitran


id="quote">id="quote">

 

Ba chiar el e "vinovat" ca e fetita, ca doar, din punct de vedere genetic, tatal hotaraste sexul copilului(mama are XX si tata XY, nu-i asa?)

 

foarte urat din partea lui ca nu-i atasat de copil- fata sau baiat , nu conteaza. Astfel de barbati nu merita sa aiba familie. pacat, fetita va avea de suferit vazand ca tatal o respinge.

 

 

 

Cristina,

mama lui

Robert, 14 decembrie 2002

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca omul asta are o problema grava: daca nu poate iubi un bebelus de gen feminin nu stiu cum ar iubi un baietel, care e diferenta? Sexul? Atunci trebuie sa se trateze la mansarda!!! Cunosc un tata care are 4 fete si nici un baiat si e f mandru de ele.

 

Sotul meu isi doreste fetita, eu sunt cea care imi doresc baietel, dar mi-as iubi la nebunie copilul indiferent de sex si de-abia astept sa raman insarcinata! Barbatul asta nu stie sa aprecieze faptul ca are o sotie sanatoasa, care a dat nastere unui copil sanatos si cauta nod in papura, ca sa nu mai zic ca barbatul "da sexul" copilului. Altfel nu am nimic impotriva faptului de a cumpara masinute la fete. Mi se pare chiar aiurea sa le cumperi numai jucarii "de fete"[:D]

 

Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fapt real petrecut intr-un sat din Romania:

 

Unui individ i-a nascut sotia; din graba, din neatentie (nume de familie identice), din incapacitatea lui de a comunica cum trebuie, nestand cu sotia la nastere, nefiind interesat sa isi vada copilul nou nascut, i s-a spus ca are un baiat. Bucurie mare, a dat de baut la tot satul, a petrecut pana n-a mai putut, peste 2 zile s-a dus sa isi ia nevasta cu copilul acasa. Stupoare: nu avea baiat, avea fetita! Reactia: eu nu o iau acasa! Mie sa imi dati un baiat ca eu am spus la toata lumea ca am baiat si cum sa ma duc acum acasa cu o fata, ca ma fac de ras la tot satul! Final: a plecat de la spital fara nevasta si copil si le-a spus clar ca el nu o primeste acasa decat cu un baiat!

 

Concluzia mea: indivizii de genul asta ar trebui sa dispara! Sunt niste dobitoci care consuma oxigenul degeaba!

 

Gabi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi exista!

Un coleg de serviciu, acum la 60 de ani povesteste cum nu vroia sa auda de fata lui (si avea deja un baiat) si ca a lasat-o sa planga si sa doarma in carut pana pe la 3 luni... acum regreta, pentru ca in timp, fata i-a adus mai multe satisfactii decat baiatul...

 

Noi avem un baiat, dar pana pe la 9 luni, cand a inceput sa mearga sotul meu nu s-a prea implicat... nici acum nu se implica prea tare, dar se joaca cu el, iese in parc, cu sania, cu bicicleta, dar tot eu sunt baza...

 

In plus tati respectiv a avut o fetita care a murit la un an... sa nu cumva sa-i fie si frica sa se implice prea mult sufleteste... eu nu l-as judeca prea aspru... In fata strainilor nici eu nu ma arat foarte dragastoasa fata de copilul meu... chiar sotul imi atrage atentia ca sa-mi mai laud copilul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Barbatu-meu isi doreste FATA.

Motiv:

- sint mai "dragutze" ?!!!

- sint mai atasate de parinti (de tata, bineinteles [:D])

- creaza mai putine probleme (?!! crede el?)

 

Acum, n-as crede ca daca ii "coc" baiat nu ne ia din spital ...si daca nu ne ia, ne ducem oricum singuri acasa [:D]

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca indivizii de acest gen se vor schimba. Fapt real: intr-una dintre clasele intai la care predau este o scumpete de fetita pe care tatal pur si simplu nu o suporta. Nu stiu daca din cauza ca si-ar fi dorit baiat. Cert este ca fata este speriata de tata, acesta o respinge mereu, atmosfera de acasa este groaznica. Astazi am descoperit ca fata si-a modificat niste calificative in carnet de frica tatalui. Ma intreb ce se va itampla cu micuta daca mama nu ia nici o masura?!?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...