Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tati care isi doresc baietei....


Recommended Posts

Sa ii spuna cineva acestui barbat frustrat ca ovulul poarta intotdeauna un cromozom X care detine toate informatiile genetice; tatal copilului este raspunzator de rezultatul final pentru ca sexul copilului este determinat de cromozomul spermatozoidului: X pentru fetite, Y pentru baietei. Daca nu a fost capabil..........

Copilul este un dar de la Dumnezeu, nu o "comanda" livrata de sotie peste 9 luni.

 

 

 

 

Ninaid="green">id="size2">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Poate asa e firea lui, mai rece.

Mai ales, fiind plecat, nu e obisnuit sa aiba copilul pe langa el.

Cred ca si cu un baiat s-ar fi purtat la fel.

Poate orgoliul i-ar fi fost mai satisfacut, dar tot n-ar fi petrecut mai mult timp cu copilul.

A fi parinte copilului tau, e o "meserie" pe care o inveti alaturi de copil. Daca esti departe, cum sa inveti sa fii parinte apropiat copilului?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strabunicul meu a avut 7 fete!!!! hihi...Saracul si-a dorti baiat de fiecare data!!!!

Dar le-a iubit pe toate la fel...si cand bunica mea a nascut un baiat i-a spus "hehe...s-a rupt traditia fetitelor in familie!!!!"

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]

 

 

 

David[cool]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca despre morti nu e bine sa vorbesti de rau... Eu am avut un astfel de caz in familie: bunicul meu (Dumnezeu sa-l odihneasca).

El a parasit-o pe bunica la nasterea mamei mele. Ei aveau deja o fata (avusesera doua, dar prima a murit de mititica), iar in momentul in care bunica a ramas insarcinata ptr a 3 a oara, i-a pus in vedere sa faca baiat ca altfel o paraseste. Ceea ce s-a si intamplat, cnd a vazut-o pe mama. [:(!]

 

[cit]Lumyid="red">- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] id="blue">id="Book Antiqua">(11 Martie 2004)


id="right">

 

Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu de acord ca barbatul este raspunzator de sexul copilului (demonstrat genetic). Asa cum spuneau cei batrani: femeia este pamantul iar barbatul samanta. Ce semeni, aia rasare.!!!

Lasand la o parte filozofiile va spun din experienta mea.

La prima sarcina zicea sotul "fie ce-o fi, numai baiat sa fie" Si a iesit fata. La a doua sarcina, la fel. Si au iesit 2 baieti. Acum, dupa 6 luni de la marea veselie, el e cu fetita tatii si eu cu baietii. E topit dupa Oana. Si pe baieti ii iubeste, ma ajuta cu ei , dar de Oana sa nu ma ating.

De ex, Oana (3,8 ani) a pictat peretii de pe coridor cu pixul acum vre-o 5 ore. Eu am pedepsit-o sa-i spele. Ghiciti cine era dupa 10 minute in genunchi si cu buretele in mana? DA SOTUL MEU!!!

 

Asa ca ar trebui ca proaspetii tatici sa gandeasca pe tremen lung!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate exista si femei care nu-si iubesc bebelusii-fetite. Cred ca pur si simplu asa e viata...Pe linga toate greutatile pe care le au de suportat, fetitele trebuie sa suporte si povara de a nu fi dorite/iubite de parinti.

 

Si am mai observat ceva...parinti intregi la minte, care au o fetita si mai fac inca un bb, tin mortis ca al doilea sa fie baiat. Adica 2 fete li se pare deja prea mult... [xx(][xx(]

 

Leta [titanic] si un bebe

2005 - primul an de viata

bebe in 2006

want my life back

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum... depinde.

Diferente pot fi si intre copii de acelasi sex.

 

De exemplu, noi sintem 2 surori, aproape identice, nascute in aceeasi zi (dar nu acelasi an).

Nu cred ca se poate spune ca vreuna dintre noi are mai multe calitati... de fapt, nici nu cred ca iti iubesti copiii in functie de calitati.

 

Si totusi, pe mine taica-meu ma iubeste MULT mai mult.

Iar sora-mea s-a lipit de maica-mea.

Nu neaparat ca si maica-mea ar face diferente.

Ci pentru ca, probabil, acolo a gasit un refugiu.

 

Bine... tata nu o respinge propriu-zis.

Dar nici nu s-a apropiat sufleteste de ea vreodata.

 

Ea chiar spunea ca nu-l cunoaste.

O cred.

 

Nu comunica unul ci altul.

Desi locuiesc in aceeasi casa.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papadie, mai intrebai de cat timp sunt impreuna: aproximativ 6 ani !

 

Problema si mai mare ...care am uitat sa o mentionez, este ca el incearca sa se simuleze "un fel" de a-i pasa de fata lui....

Se da de gol, in schimb, in momentul in care apar in peisaj lucruri care il intereseaza cu adevarat: masini , catei, gagici....etc

 

La un moment dat prietena mea a avut probleme cu sarcina si el nu a binevoit sa mearga cu ea la spital pe motiv ca : ar trebui sa mergi cu Oana ca astea sunt treburi de femei...nu am eu ce sa caut acolo!"

 

De asta ce mai ziceti?

 

Oana id="navy"> [:X]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt barbati si barbati. Unii nu stiu sa isi exteriorizeze sentimentele. Unii asa au fost crescuti, in ideea ca barbatii nu trebuie sa isi arate slabiciunile, sa nu se amestece in treburile femeilor, ca nu sunt pentru ei, samd.

 

Nici sotul meu nu a mers cu mine la control, tot pentu ca nu considera ca e potrivit sa fie acolo. A venit in momentul in care complicatiile au fost intr-adevar foarte serioase, iar viata copilului era in pericol.

 

Noi avem baietel, el si-a dorit baietel. Dar nu i-a dat niciodata sa manance cand era micut, nu i-a facut baita,... In brate l-a luat prima data la 4 luni.

 

Dar asta nu inseamna ca nu il iubeste. Se implica altfel. I-a facut singur leagan in curte, i-a amenajat un loc de joaca in care sa se joace cu nisip, i-a instalat o piscina gonflabila, a tinut permanent legatura cu educatoare/profesoare/directoare,...

 

Oamenii nu sunt la fel. Nu trebuie judecati toti cu aceeasi masura, caci putem judeca gresit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...