Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tati care isi doresc baietei....


Recommended Posts

Eu si sotul meu ne doream sa fie baiat, el zicea ca vrea baiat ca sa semene cu mine (cica baietii seamana cu mama), ca baietii sunt mai mamosi si ca atunci cand vom fi in varsta sa aiba cine sa aiba grija de mine. Eu vroiam baiat pentru ca ma gandeam ca sunt mai usor de crescut si probabil si din cauza ca sunt obisnuita cu nepotii mei si nepotul sotului. Saptamana trecuta cand am fost la eco, surpriza, dl. doctor ne spune ca este fetita! Cred ca ne-am gandit asa de mult ca va fi baiat incat mare ne-a fost supriza. Dar, eu m-am obisnuit cu ideea imediat pentru ca numai cand am vazut cum se zbenguia in burtica si cum ii batea inimioara m-am topit efectiv si chiar nu mai conta ce era. Sotului i-a luat o zi sa se obisnuiasca, dar s-a obisnuit bine de tot, asa de mandru spune la toata lumea si le arata pe ecografie cum ca are trasaturi frumoase ca ale mamei[:D], iar acuma zice ca daca cumva la urmatoarea ecografie doctorul spune ca de fapt e baiat el nu-si mai poate schimba ideea[cheers].

Sa va traiasca sanatosi fetitele sau baietii.

Leyla[gravi]14+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mey...io mi.am dorit tare baiat...

 

sotul voia un copil sanatos...

 

...am tinut si dieta...am facut sex neprotejat fix in ziua cu baiat...si in luna de baiat dupe calendarul chinezesc...faza e ca am gresit cu o zi...si...mi.a zis dr.dupe aia...am folosit foite inainte si alea dau un mediu bazic...pentru fete...[:D]

 

...aveam burta de baiat...la testul cu sarea a iesit baiat...eram fericita tare...pana in luna 4 cand mi.a zis dr.ecograf ca e fata!!!!...am plans ca o nebuna...

 

...dupa 2 zile chiar imi placea de fapt ca e fata...ma gandeam la ce rochite si fundite va avea...mama ce fericita eram...

 

...in luna 8 mi.a zis o dr.ecografista ca e baiat (mi.a mai facut si poze la oute!)...am plans mai rau ca prima oara...io voiam fata...dupe 2 zile de la ecografie am nascut...acu' io, in durerile facerii eram curioasa rau ce e...si cand mi.a zis dr.ca e fata...am fost cea mai fericita din lume...

 

...vreau sigur al doilea copil si poate si pe.al treilea...si sa fie pur si simplu sanatosi...orice.or fi...acum nu ma mai intereseaza sexul...desi rade barbatu.miu de mine ca ar trebui sa.mi fac si io un baiat...ca fata e a lui si numai a lui...

 

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

 

poze:

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

 

FOARTE IMPORTANT:

http://www.maap.ro/images/afis_gv.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem un baietel si un copil pe drum. La o ecografie facuta destul de devreme doctorul a spus ca e tot baiat. Noi am crezut. Tati era in culmea fericirii, mai ales ca spusese deja la toata lumea ca precis ca va mai avea un baiat, ca el "are stofa"[V][V] de baieti. Ei bine, am facut de curand alta(alte) eco si nu mai e baiat, e fetita. [:D] Ce credeti ca a zis tati? "Uf, ce bine ca avem deja un baiat!"

No comment.

 

PS Azi fi-miu a vrut sa stea numai agatat de mine, m-a iubit, m-a pupat, etc, nu a avut chef de ta-su. La un moment dat tati se enerveaza si zice: "De-abia astept sa creasca fetita (de parca era deja nascuta si intarcata!!) Ca ea o sa ma iubeasca cel mai mult pe mine"[bang]

Iar no comment.

 

Mi se pare mie sau barbatii astia gandesc uneori ca niste copii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.........cand ziceam sa nu fie in perioada maxima ma gandeam la mine care-mi doresc o fetita!!![^]

despre alimentatie si cum influentaeza sexul viitorului copil poti/puteti sa cititi la "astepatand un ingeras in viata noastraid="blue">." ceea ce a scris Marieeid="red">

dar orice ar fi copilul trebuie sa fie iubit cu tot sufletul,

numai bine

 

Elena-V.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Natasa

Pina la urma exista vreo reteta de facut fete sau baieti? Este ceva ce favorizeaza un sex sau altul?


id="quote">id="quote">Din cate am citit eu, "gigeii" XY (cei care fac baieti) sunt mai rapizi decat cei XX (fete), dar mai putin "fiabili", traiesc mai putin.Deci, daca in momentul contactului sexual, ovulul exista deja, sunt sanse mai mari sa apara un baietel (XY alearga mai repede si fecundeaza ovulul).Daca insa, ovulul apare la 2-3 zile dupa contactul sexual, sunt sanse mai mari de a face o fetita. XY deja au obosit, in timp ce XX au reusit sa ajunga si ei la destinatie si inca sunt vioi.La mine s-a confirmat.
Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.id="red"> Bazar pentru Alex, un baietel diabetic de 1 an
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...