Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nastere la 33 de ani.


ildyqo

Recommended Posts

Hello Fetelor, sunt o gravida preocupata de modul in care o sa nastc. Daca nasc la termen o sa am aproape 33 de ani si este primul copil, ma intreb daca pot naste pe cale vaginala sau sa nici nu imi pun problema. Intrebarea mea este daca ati nascut primul copil dupa aceasta varsta si care a fost parerea doctorilor. V-au recomandat cezariana? Va multumesc anticipat. Ildy [gravi]19+ cu celula bebe[copil] in burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu zic sa nu iti faci inca probleme, mai ai timp.

Oricum ti se va intampla ce e scris sa se intample.

Nu e regula ca daca esti trecuta de 30 de ani trebuie sa faci cezariana, acest lucru depinde de multi factori pe care-i vei afla in preajma declasarii nasterii.

 

Sarcina usoara si o nastere asa cum iti doresti!

 

Don't talk unless you can improve the silence!

 

Mami [vampa] & minunea mea [aerob] ( mai 2004) [pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e regula, daca treci de 30 ani sa nu poti naste natural. Asta tine de conformatia fizica a fiecareia. Eu una am nascut prima oara la 32,5 ani fara probleme, iar a 2-a la 36 ani. Am prietena care a nascut prima oara la 40 ani si a nascut natural fara probleme mari.

Deci se poate, doar sa vrei.

 

Bobita, mamica a 2 albastrele

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut anul trecut la 33 de ani si 1 luna pe Ana ,nu era prima nastere dar mi-a fost mai greu decat la prima amandoua prin cezariana.Am avut in salon o colega de "suferinta "care era la primul copil ,avea 38 de ani si a nascut in 20 de minute pe cale naturala ,asa ca fiecare cu norocul lui .

Iustina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut la 35 de ani (primul copil si singurul) pe cale vaginala, foarte usor si repede.

Mi-am intrebat medicul inainte si mi-a spus foarte clar ca nu exista nici o contraindicatie la varsta mea.

 


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.id="red">

Bazar pentru Alex, un baietel diabetic de 1 an

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello fetelor,

 

 

merci mult pt. raspunsuri. m-ati linistit. stiu ca pot aparea pb. in ultima clipa cen poz. copilului, cordonul ombilical, etc. cand tr. cezariana dar stiu si un caz in care doctorul a zis din primele luni ca propune cezariana.

 

deci se poate. merci ina odata

 

Ildy [gravi]19+ cu celula bebe[copil] in burtica

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nascut cu o saptamana inainte de a implini 33 de ani f.f. usor si rapid. Depinde foarte mult de sarcina pe care o ai, de pozitia copilului etc. etc.

 

 

Catalina & Andrei (3ani)

[cheers]

 

 

 

"Imaginatia este mai importanta decat eruditia..."

(Einstein)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello Fetelor,

 

M-ati mai linistit. Vroiam sa ma interesez de cursur pt. viitoarele mamici, cele care te ajuta la nastere - respiratie, relaxare, etc - si ma gandeam daca este cazul la varsta mea.

 

Multumesc pt. raspunsuri.

 

Ildy [gravi]19+ cu celula bebe[copil] in burtica

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...