Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum ati reactiona daca v-ati prinde sotul/sotia cu


Recommended Posts

Michelle,

 

cum gindesti tu e foarte bine si sanatos: din pacate, eu cred nu m-as gindi pe moment la viitor, ci la trecut: si m-as simti penibil doar la ideea ca am avut incredere, ca am fost atit de fraiera incit sa investesc sentimente intr-o relatie care nu merita, ca am fost "pe langa realitate".... ca nu mi-am dat seama, samd.

 

Elise , " intelepciunea" mea e mai mult in teorie. Totusi dupa infinite suturi in fund si dupa zeci de filme si emisiuni pt femei vizionate, stiu sigur ca un esec sentimental nu are legatura cu calitatile victimei in raport cu calaul. Stiu sigur ca femeile au tendinta sa se complexeze in aceeasi situatie in care un barbat ar da clar vina pe celalalt si asta se intampla pt ca asa ne-a construit natura. La serviciu e la fel ca si in dragoste, cand cineva da vina pe un barbat , fi sigura ca o sa gaseasca N vinovati care l-au impiedicat sa-si faca treaba. O femeie acuzata de neprofesionalism o sa-si asume vina , ba chiar o sa lucreze in plus chiar daca nu e vinovata de nimic.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Michelle te contrazici. Spui ca esti pregatita pt aparitia celei de-a treia persoana iar cateva cuvinte mai jos scrii ca :

dar stiu sigur ca a treia persoana nu va aparea niciodata in patul NOSTRU

Michelle te admir pentru realismul tau in general, ceva imi spune ca ai experientele tale ce te fac sa poti sa scrii astfel si in egala masura simt ca ai fi o persoana care ti-ai dori, ai spera sa nu ajungi vreodata in situatii delicate pt ca in spatele imaginii afisate esti sensibila. Pot sa gresesc.

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar stiu sigur ca a treia persoana nu va aparea niciodata in patul NOSTRU

 

Ma refeream la sex in trei. "vrui" sa fac o gluma. Marius poate ca gandesc asa tocmai pt ca sunt sensibila- asta ma face sa-l inteleg mai bine pe cel din fata measi automat sufar mai putin. Eu cred ca de multe ori esecul unei relatii provoaca suferinta tocmai pt ca ai un milion de intrebari ( dar odata ce afli raspunsuri suferinta se diminueaza)

Uite de exemplu suferi ca un caine ca iubitul pe care l-ai avut de 3 luni nu mai vrea sa fie cu tine. Nu stii de ce te-a lasat si te invinovatesti. Nu vrei sa-l mai vezi niciodata. Totusi , dupa 1 saptamana vine si iti spune ca de fapt el tocmai a descoperit ca e homosexual . Nu-i asa ca-l ierti si brusc il compatimesti si deveniti prieteni???

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A... la sex in trei nu m-am gandit, ma gandeam la al treilea acela sau aceea care vine apare desface si de multe ori dispare dar...prea tarziu.

Cat despre partea cu homosexualul nu am avut o astfel de experienta insa citindu-te mi-am imaginat cum ar fi fost, da.... cred ca de iubire poti sa suferi ca un caine si daca afli ca este homosexual (pt mine exemplul ar fi lesbiana) cred ca as putea sa fiu prieten cu acea persoana poate chiar mi-ar putea fi o prietena buna dar deja discut de o alta categorie, partenera e una, prietena e altceva - dar nu as fi suparat pe ea in fond si la urma urmei e dreptul ei. Interesant raspuns, m-ai pus pe ganduri cu scenariul tau. Inca nu mi-am imaginat un astfel de scenariu desi poate fi extrem de real. Nu cunosc in viata personala(cel putin pana in prezent) nici un barbat care sa fie gay sau vreo femeie care sa fie lesbiana si probabil si acesta este un motiv pentru care nu m-am gandit la un scenariu ca cel descris de tine.

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

subiectul cu homosexualul e unul extrem , dar stii care e substratul??? Nu il ierti ca e homosexual ci il ierti pentru ca motivele lui nu tin de tine. ce incerc ( cred) sa demonstrez e ca reactia noastra la adulter e direct proportionala cu gradul in care ne-a fost afectat orgoliul , adica nu are legatura cu cat de mult iubesti .

 

Eu cred de exemplu ca as putea sa raman prietena cu un barbat pe care il iubesc , dar care inainte sa ma insele mi se confeseaza spasit ca pur si simplu s-a indragostit de alta femeie si ca ma lasa pe mine sa decid daca vreau sa stau cu el in conditiile astea sau daca il las sa plece. As suferi, dar cum am mai spus nimeni nu e de inlocuit asa ca repede as descoperi ca despartirea a fost un lucru pozitiv

 

 

 

apropo de cunoscut gay. 10% din populatia americii se pare ca e gay si ma gandesc ca probabil e aceeasi situatie cam peste tot. asa ca probabil ca deja cunosti gay doar ca sunt inca " in the closet"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost pusa niciodata in aceasta postura, dar sincera sa fiu nu cred ca as reactiona prea diplomat ... in mod sigur i-as spune pa, oricat de greu ar fi si apoi as avea putin grija si de donsorica[xx(]

 

O fi bine in Rai, dar cele mai interesante persoane nu ajung acolo. (Nietzsche)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toti spunem ca taiem si spanzuram, dar s-a vorbit numai de o parte a aspectului. Adica el / ea a inselat si gata, l-am taiat, sau nu, stam sa analizam daca continuam de ochii lumii, ori ne impartim averea... Adica s-a discutat dintr-o pozitie de neremediat.

DAR, daca nu il/o prinzi deloc in pat? Daca ai numai banuieli? Daca pana la urma omu' nu te inseala cu nimic, dar tu ai devenit suspicioasa, rea si geloasa (si la masculin) Daca tocmai asta strica relatia, ca vorba aia, ai auzit atat de des ca TOTI barbatii inseala?

SAU - daca omu;' te inseala o data, habar n-ai dar iti spune el, regretand cumplit fapta... A fost poate un moment de deruta, sau era in delegatie si bause ceva....

Ce faci? Tai si spanzuri?

Eu am o colega pesimista foc. Poate a avut si numai tembeli in viata. Dar ce e ce nu e, in mintea ei toti barbatii mint, inseala si sunt meschini. Toti vor sa aduca femeia in pat, indiferent ca e singura sau maritata, toti isi inseala nevestele, chiar cu 3 o data - stie ea caz conctret.... Ei bine, eu nu cred in asta. Si nici nu cred ca daca unul din cuplu inseala o data e obligatoriu sa o repete. Sigur, e un risc, dar stiu sigur, ca majoritatea celor care taie si spanzura in gura mare, de fapt se consoleaza si la un moment dat, iarta...

Sa nu ma intelegeti gresit! Cred din tot sufletul in fidelitate, in cuplu, in sinceritatea intre parteneri. Si mi-a dat Domnul un sot bun. Si l-am avut si pe tata exemplu, un om minutat si sfatuitorul meu in viata. Dar vreau sa spun, poate uneori partenerii sunt banuiti fara motiv. Sau alteori se inchid ochii, pentru ca nu vor sa vada evidenta.

Un lucru stiu sigur - oricine merita si a doua sansa, fara sa i se taie nimic. Poate regreta sincer. Asta in cazul casatoriei.

In cazul prieteniilor de dinainte - du-te nene si la gara cu tine cu adio si nu am regrete.....

 

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mica, Eliza mijlocie, Eliza mai mare

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...