Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cunoasteti porci?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Michelle nu am de ce sa ma racoresc ca nu mai am nici in clin nici in mineca cu ele. Ce au facut persoanele mai degraba m-a dezgustat profund. Va zic numai de una. Gagica preoteasa, aici in sua (nu va zic unde). Tipa avea din Ro un degree in psihologie, numai ca aici diploma de spihologie nu e recunoscuta asa ca s-a reapucat de scoala la seral iar ziua lucra la o banca pe post de entry level (intorducea date), unul din acele joburi care acum a mers in india (am fost si am vazut ce face). Pina aici toate bune si frumoase. Cind am cunoscut-o se lauda cu ce face si drege de ai fi zis ca e prietena la toarta cu presedintele bancii or something si ca e o figura cheie in banca aia. Ba chiar zicea la un moment dat ca a invitat nu stiu citi colegi si sefi de la servici odata acasa si i-a pus sa ii asambleze nu’s ce entertainment center de la ikea (?!).

Dupa ce am inceput sa iesim la lunch ca lucram aproape, tipa si-a schimbat majorul la scoala din business in computer science (eu am facut computer science) cu gindul ca si-a gasit prostul sa ii faca temele. Fireste ca a inceput sa imi aduca teme, si in weekend, sa ma sune la ore tirzii din nopate, sa me cheme la ea, ba chiar sa ma ia cu ea la scoala in computer lab sa ii fac teme. I-am facut politicos citeva dupa care am refuzat-o pretextind ca sint ocupata. Ulterior, tipei i-a venit ideea sa-si cumpere casa (parohia noastra e mai saraca si nu i-a oferit casa lui barbata-su prin urmare stateau cu chirie) si cum voia neaprat una mare pt. care venitul lor nu era suficient, i-a pretins unui tip foarte credincios si cu salariu bun, sa cumpere casa pe numele lui si sa le faca ulterior “transfer” de proprietate (ce o fi aia imi scapa cu toate ca mi-am cumparat si eu casa si am studiat problema). Ba chiar imi spunea tipa, dupa slujba ca de indata ce ‘rezolva” cu casa, o sa faca munca voluntara acasa la ea cu enoriasii ca sa darime un perete, sa-I scoata carpetul, repare nu s ce. Eu am ramas siderata la asa o chestie. Inteleg ca voia sa-si ia o diploma pe spinarea mea dar si casa pe buzunarul aluia? De atunci n-am mai vorbit cu ea. Din fericire tipa avea cite ceva mai cu fiecare membru al comunitatii (pt. ca si birfea pe oricine cu oricine pt. ca parintele ii zicea in pat ce afla la spovedanie) si in cele din urma s-au mutat in alt stat, am scapat in pitpalaci de ei. Barbata-su nu avea habar de nimic din uneltirile nevesti-si, el era cam boem, cu nasul in carti bisericesti. Cind tipul pleca din oras nevasta-sa ii arunca cutii intregi de carti bisericesti pe motivul ca are prea multe si se impiedica in casa de ele. Am ramas muta. Asa specimen n-am mai vazut. Inutil sa-ti spun ca atunci cind s-au mutat tot enoriasii au impachetat si despachetat…

o rautate cumplita... O prietena era suparat caci sotul ei fusese dat afara de la job si erau in pericol de a-si pierde casa (caci nu puteau plati mortgage). Cind a aflat preoteasa i-a sunat si a inceput sa le povesteasca ca ei tocmai si-au luat casa acolo in statul unde s-au mutat si ca e mare si are si piscina si 2-car garage etc. iti dai seama ca a fost ca si sum a pus sare pe rana celei suparate. Inteleg daca ar fi facut asta cu mine sau oricine care nu mai vorbea cu ea, insa persona in cauza era singura din comunitatea de aici care mentinea legaturi cu ei. Eu am refuzat sa mai am de a afce cu ei, am bagat-o in categoria fiintelor care pt. mine nu fac nici cit o ceapa degerata si am declarat-o evil.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adrienne...ce de porci din astia avem si noi in RO.... ditai cocina, nu altceva!!![:-)))][:-)))]

 

exemplu..."aproape de inima mea": soacra-mea.

Soacra-mea este profesoara si vara trecuta a "pus mana" pe o tabara la mare gratuita pentru copii amarati.

Adica pentru copii proveniti din familii sarace.

 

 

A facut tam-tam pe la parintii respectivilor, sa ii inscrie ca e o ocazie unica, samd.

Bietii parinti, i-au inscris.

Madam a anuntat ca sint n copii, a facut distributia in camere, dar in loc sa ia la mare 6 dintre copiii respectivi, l-a luat pe barbatu-sau, 2 dintre copiii ei+ nevasta unuia si 2 nepoti.

Fiecare, cu pat separat.

 

Deci a lasat acasa 6 copii amarati, care erau inscrisi, cu bagajele facute si asteptau sa plece in tabara, si si-a "fericit" familia.

 

Porcismul nu se opreste aici.

 

Fiica-sa era cu un bebe dupa ea (dormea cu alti 10 copii in camera). Le facea programul tuturor, evident, in functie de necesitatile bebeului.

Daca nu intrau toti odata, cine nu intra raminea afara.

Ca altfel "statea baiatul in curent".

Nu puteau aprinde lumina nici macar cind se duceau la toaleta, pentru ca deranjeau bebeul.

Nu putea nici unul sa miste in front si sa zica nimic, pentru ca s-a culcat copilul.

Nu puteau nici macar sa sforaie.

Si asa au stat toti terorizati timp de 2 saptamini.... cind, de fapt, aia ar fi trebuit sa fie tabara LOR.

 

S-a sesizat cineva? Nuuuuuuuuuuuuu....

 

Poate doar mamele copiilor lasati acasa, care au tot sunat sa intrebe pentru cind "s-a aminat" tabara.

 

Prea tarziu....

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...