Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cunoasteti porci?


Recommended Posts

Eu sunt de acord cu michelle. Sa stii ca ai sifilis si totusi sa [xinpat] cu nevasta doar ca sa poti sa dai vina pe ea... este absurd. Personajul in cauza iese din categoria porcilor. L-as fi scos din casa in suturi si as fi inaintat divort in regim de urgenta.

Cu greu, incerc sa imi revin dupa povestea asta [:0]

In ceea ce priveste porcii si scroafele din randul oamenilor... sunt intuitiva incat ii recunosc din timp, dar i-am intalnit si m-au ingrozit [:(]

 

... words are tools...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu am cunoscut o situatie dar cu o ea..Plecata in Italia ca asistenta pt 6 luni ca sa-si poate face nunta..Bine merci vine fata sa se marite toata lumea se pregateste.In dimineata nuntii primeste un SMS de la un amic din Italia, ce-i drept mai mult decat amic care o astepta acolo..mirele vede nunta se anuleaza, rudele deja venite de prin toate colturile tarii se minuneaza..incep sa comenteze, etc.telenovela nu se termina inca..fostul mire o expediaza dar dupa o saptamana pleak impreuna la munte..dupa alta saptamana ea pleaca din nou in Italia..dupa 6 luni revine si din nou ca se marita..s-au casatori dar nimeni nu a mai venit la nunta..acum asteptam continuarea ca e din nou in Italia..

 

Cait

Home is where heart is...my heart is far away from here..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by cait

Si eu am cunoscut o situatie dar cu o ea..Plecata in Italia ca asistenta pt 6 luni ca sa-si poate face nunta..Bine merci vine fata sa se marite toata lumea se pregateste.In dimineata nuntii primeste un SMS de la un amic din Italia, ce-i drept mai mult decat amic care o astepta acolo..mirele vede nunta se anuleaza, rudele deja venite de prin toate colturile tarii se minuneaza..incep sa comenteze, etc.telenovela nu se termina inca..fostul mire o expediaza dar dupa o saptamana pleak impreuna la munte..dupa alta saptamana ea pleaca din nou in Italia..dupa 6 luni revine si din nou ca se marita..s-au casatori dar nimeni nu a mai venit la nunta..acum asteptam continuarea ca e din nou in Italia..CaitHome is where heart is...my heart is far away from here..


id="quote">id="quote">pai, mie mi se pare destul de ciudat, dar nu am gasit nici un porc in povestire...In schimb, aia cu sifilisul mi se pare gogonata rau ( inventata...). sau poate ca exista doar un miez de adevar... pe sistemul "la radio erievan : ecsti adievarat ca lui misha pavlovovici i s-a subtilizat un jip? Da, ecsti, doar ca nu lui misha i s-a intimplat ci lui sasha si nu i s-a subtilizat, ci i-a cazut in cap..si nu un jip, ci o biciclieta, de la etaju tri de unde statia unu pe care-l chema pavlov si culmia : avia un ciini!"[;)]Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by daniela_b

In schimb, aia cu sifilisul mi se pare gogonata rau ( inventata...). sau poate ca exista doar un miez de adevar... pe sistemul "la radio erievan


id="quote">id="quote">

 

Draga danielaid="red">

 

 

Care parte ti se pare gogonata? Ca a luat sifilisul? Sau ca nu a stiut cum sa o dreaga cu nevasta-sa si a preferat sa o imbolnaveasca si pe ea? Cu asa ceva nu este de glumit. Este un fapt cit se poate de real, din pacate. Pe mine ca barbat m-a marcat. poate si eu as prefera sa traiesc in lumea mea frumoasa si sa nu cred ca exista asemenea specimene. Totusi ele exista si ne lovim de ele. Si aceste lucruri se intimpla fie ca vrem sa le vedem, fie ca nu.

Aici s-a intimplat un caz pe care il cunosc. Cine stie cite se intimpla fara sa stim.

Linga blocul meu, a fost o familie cu copii mici, bolnavi de sida, care au murit. Inainte sa se casatoreasca si sa faca copii,cel care a fost primul HIV pozitiv o fi stiut sau nu o fi stiut!?

Si intr-un caz sau altul, a luat secretul cu el in mormint.

 

calin-alin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

calin, nu te supara, nu spun ca aceste cazuri nu exista ci doar ca asa cum le-ai pus tu "in pagina", sare in ochi ca e cam cosmetizata povestea, asta este doar parerea mea, tu ( doar) stii adevarul...imi pastrez opinia ca e "gogonata" povestirea asa cum e ea relatata aici, atit!

Din intimplare ( am lucrat intr-un domeniu tangent cu subiectul) stiu cum reactioneaza cei care au "pozitiv (cruci, cum le spui tu) in singe", odata ce li se explica despre ce e vorba si ma indoiesc sincer ca cineva ar putea sa o infecteze pe sotia lui, doar ca sa aiba cum sa se justifice...sau ca sa fie porc, de-o tura...de control. Ca asa vrea muschii lui!

Cit despre 4+, eu stiam ca asta e un stadiu evolutiv al unei boli de sifilis si, imediat dupa infectarea altuia, acesta nu are "direct" 4 ci cite una...daca nu se trateaza, dureaza si citiva ani sa ajunga la 4!

sa ma contrazici, daca nu e asa sau ai tu alte "probe"...

In rest[pace]

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela,id="red">

Este problema ta ce crezi. Nu toti reactioneaza la fel. Acesta a fost un mare porc cind a aflat ca are sifilis. Probabil sint multi ca el, carora nu le pasa decit de propria lor piele. In ce priveste cele 4 cruci, si tovarasul lui de aventura avea tot 4, capatate in acelasi timp. Spre deosebire de acest porc, tovarasul lui a preferat sa nu infecteze pe nimeni, desi avea prietena. A gasit diverse pretexte ca sa evite contactul cu ea.

Din nou, este problema ta daca vrei sa crezi sau nu. Nu iti doresc sa te lovesti de asa ceva, ca sa incepi sa crezi.

 

calin-alin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by daniela_b

Cit despre 4+, eu stiam ca asta e un stadiu evolutiv al unei boli de sifilis si, imediat dupa infectarea altuia, acesta nu are "direct" 4 ci cite una...daca nu se trateaza, dureaza si citiva ani sa ajunga la 4!

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii


id="quote">id="quote">

Daniela rezultatul pozitiv la testul pentru sifilis se exprima cu +(cruci sau plusuri), si poate sa fie de la + (rezultat slab pozitiv) pana la ++++ (intens pozitiv), de aici cele 4 cruci(plusuri) despre care vorbea Catalin.

Tu ai dreptate, boala are 4 stadii, si acestea se fac progresiv, in ani, daca nu se trateaza din primul stadiu. Nu are cum sa faca direct stadiul 4 de boala, care de altfel este si cel mai grav. Numai ca intensitatea reactiei pozitive nu are nici o legatura cu stadiul bolii, ci cu titrul de anticorpi din sangele bolnavului. Si acesta poate sa fie ++++ in primul stadiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sublinez: nu "crucile" m-au impresionat pe mine si felul in care se capata ele... ci usurinta cu care cineva ar infecta, in acest stadiu, pe sotia lui, doar de dragul de a fi porc, inadins! Pur si simplu, mie mi-e greu sa cred povestea....

 

 

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by daniela_b

sublinez: nu "crucile" m-au impresionat pe mine si felul in care se capata ele... ci usurinta cu care cineva ar infecta, in acest stadiu, pe sotia lui, doar de dragul de a fi porc, inadins! Pur si simplu, mie mi-e greu sa cred povestea....


id="quote">id="quote">Daniela, te cam contrazici: uite un exemplu:
quote:]Originally posted by daniela_bVeve, pur si simplu!Aia cu "++++" imi trebuie demonstrata stiintific, am scris la subiect de ce, altfel nu cred nici sa ma bati, ramine in stadiul de presupunere
id="quote">id="quote">Medical cred ca te-a lamurit numai_euid="red">.Psihologic, nu baga niciodata mina in foc ca un om nu poate fi atit de porc,fie el barbat sau femeie.Mie imi pare bine ca nu ai intilnit astfel de specimene. Dar daca vrei sa traiesti intr-o lume frumoasa si cinstita, ce cauti pe subiectul asta care este tocmai despre PORCIid="blue">?calin-alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...