Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cunoasteti porci?


Recommended Posts

Si ce e asa de greu de crezut? Chiar exista PORCIid="navy"> din astia!

 

Fostul meu prim sot umbla de mama-mama. Si eu, indragostita pina peste cap (ca doar dragostea e oarba, nu?), nu credeam pe nimeni dintre prietenii/nele care incercau sa-mi deschida ochii.

 

La un moment dat mi-a "facut cadou" o... Trichomoniaza!!! Asta nu se ia nici de la wc-uri publice, nici de pe maini murdare, etc, ci prin contact sexual! Deci era foarte clar ce si cum. Si, ce credeti ca spune cind, intorcindu-ma de la gineco cu reteta in mina, ii zic sa ia si el medicamentul? Cica "pai cu cine ai umblat, de ai luat asa ceva?!?". Cind el stia f. bine ca nu umblu in veci, ca m-a luat "domnisoara" si ca e totul pentru mine, etc. Asta asa, doar ca praf in ochi, sa nu mai zic eu nimic. Dar eu, stiindu-ma fara pata, i-am trintit-o scurt: "Usa e acolo, iesi frumos pe ea, o inchizi si intr-o jumatate de ora voi avea si yala schimbata!". Bineinteles ca ne-am certat f. urit, el a iesit trintind usa, eu am plins o noapte intreaga (nu pt. ca a plecat, ca stiam ca se va intoarce, ci pt. ca ma inselase tot timpul si eu nu crezusem pe nimeni), apoi el s-a intors dimineata (!) si ne-am impacat oarecum, dar n-a mai fost nimic la fel.

 

Dupa aproximativ 2-3 luni ne-am despartit in fapt si apoi am si divortat! Eu! In lipsa lui!

 

Si da, cruciulitele sint de fapt plusuri care se pun la unele analize pt. a arata cantitatea mare de germen sau ma rog, gravitatea infectiei respective. Sint "+"-uri, de fapt, nu cruci!

 

Si da, il cred pe Calin-Alin, ca doar nu exista numai un porc pe lumea asta! Din pacate, e chiar plin de ei!!!

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

 

Virsta bebe2

Virsta Deiu

 

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Noi 3, cu Raluca in burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

subiectele sint "publice", pentru membri DC ( ma mindresc ca sint si eu un membru al comuntitatii[flo]00 )si citesc din toate cite putin, unde mi se pare interesant si stiu despre ce e vorba, raspund, unde nu...nu.

Mi-a atras atentia povestea ta, prin particularitatea ei iar tu nu trebuie sa te superi ca am spus ce am simtit eu vis-a-vis de chestiune sau sa o iei personal, e un exercitiu zilnic pentru mine sa studiez natura umana si sa-mi pastrez obiectivitatea fata de anumite fapte de viata....asta-i tot!

Si nu uita: pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii- indemn japonez pentru cei care doresc sa devina samurai, odata si odata![floare3]

 

 

 

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle[pace], mi-am exprimat indoiala fata de veridicitatea unei povestiri care a iscat niste controverse, nu fata de un alt membru cum este si calin-alin, nu am vorbit urit, nu am folosit cuvinte in doi peri.

Mi se pare ca am facut ceea ce face oricine altcineva: mi-am dat cu parerea.

Daca e nevoie, spun "scuza-ma te rog, calin_alin..." insa mi se pare normal sa fiu naturala si nu fatarnica, sa spun ceea ce gindesc odata ce functionez intr-un spatiu larg in care se admite "felul de a fi al cuiva", odata ce nu il combati pe al altuia, in mod distructiv.

Am combatut povestea, nu persoana...Nu el avea ++++ ci un prieten, povestea era relatata subiectiv iar eu am dreptul sa ma indoiesc asupra ei...

Ce inseamna nu e "chiar" conform regulamentului DC?...ce am gresit?

Si daca recitesti cu atentie postarile, ai sa observi ca alin_calin m-a intrebat in mod tendentios ce caut la sectorul "porci"????, chiar daca folosind alte cuvinte si, utilizind un alt citat de pe un alt subiect ( semn ca l-a iritat cumva, mai mult sau mai putin...) m-a combatut si el ( cu tot dreptul!!! si eu inteleg asta)

Dar eu nu m-am suparat asa de rau....ci i-am raspuns cum am crezut eu mai bine, fara sa-l jignesc.

Nu era aici un dialog? Nu era aici o dezbatere?

Daca nu pot arunca o parere, nicaieri, doar pentru ca nu am intilnit porci...inseamna ca trebuie sa plec?

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut si eu un specimen porcin,ba chiar am fost nevoita sa lucrez cu el...[bang] E cadru didactic (imi pare rau dar eu una "profesor" nu pot sa-i spun,pentru mine e taaaree departe de semnificatia termenului) la un liceu partcular "cu pretentii"....

Tuturor ne "intorcea stomacul pe dos" prin comportament: putzea a transpiratie de la o posta,Doamne-fereste sa se apropie de tine sa-ti zica ceva ca-i putzea si gura....Zaharul in ceai il "parasuta" de la 15-20 cm inaltime deasupra paharului astfel incat masa de la calculator si tastatura erau vesnic lipicioase [xx(]...De mancat nu va mai spun...lasand la o parte miezii si petele de pe masa,camasa,covor...dar "gama" de "efecte sonore" emise era completa(plescaituri,ragaieli si...da,"bombe" din acelea urat mirositoare) de-ti venea sa [vom]

Dar cel mai nasol episod era cel cu scarpinatul in public: statea odata de vorba cu o mamica pe hol,intre cancelarie si secretariat,deci intr-un segment foarte circulat...Mamica - o doamna - aranjata,machiata,parfumata,imblanita-deh,ca o sotie de patron ce era . Si el, [porc]-ul,in timp ce o informa despre note si absentze se scarpina in...[indecent].In plin hol,cu copii (carora trebuia sa le fie exemplu) de fatza (sau ma rog,de spate [:D]). Bineinteles ca doamna a fost scarbita si urmatoarele dati a preferat sa se informeze telefonic!

Si asta nu-i nimic pe langa cazurile cand se scarpina chiar ...intre picioare,in aceleasi imprejurari (public,aglomeratie,elevi)[zid]

 

Inaid="size4">id="Script MT Bold">

id="orange">[flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela,id="red">

 

N-are sens sa faceti un conflict din asta.

Daca vrei sa vezi ceva socant, cu adevarat socant, uite aici ce a postat Michelleid="red">:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65542

 

Astia sint adevaratii porci!

Restul reprezinta doar o copie palida....

 

Pe mine subiectul din linkul de mai sus m-a marcat, si mi-a stricat ziua respectiva.

24 de ore m-am tot uitat intrebator la toti barbatii din jurul meu, gindindu-ma care dintre ei ar fi in stare de asa ceva ?!

 

Aparent, nici unul.

Si totusi, n-am contestat niciodata veridicitatea informatiei - n-am naivitatea, sau ipocrizia sa o fac.

Stiu ca e un fapt real.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elise m-ai speriat un pic cu link-ul m-am gandit ca am jignit pe cineva ( de fapt o fac destul de des dar nu e atat de grav incat sa fiu citata[:D]). In ceea ce priveste subiectul postat de mine , nici eu nu bag mana in foc ca e adevarat ca doar n-am fost acolo sa vad cu ochii mei. Totusi Dr.Phill e un nene respectat si nu cred ca si-ar permite sa aduca martori falsi in emisiune etc. Daca auzeam discutia la Jerry Springer nici macar nu aminteam de asa ceva

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...