Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Burtica sotilor,o problema!!!!


Recommended Posts

De 3 ani de cand suntem impreuna,a inceput treptat sa-i creasca burtica,si-a crescut,si-a crescut,si ma cam deranjeaza.I-am spus-o mai subtil,de cateva ori,si cred ca a prins mesajul.Nu i-a convenit,spunandu-mi:"ce nu ma mai placi?"Ce puteam sa-i raspund?Normal ca-l iubesc si cu burtica,dar,...mai bine e fara ea.Vrea sa tina si el un regim de slabire,ca noi femeile,dar nu stiu cum sa-l sfatuiesc.Vrea niste medicamente pt.arderea grasimilor,sau ceva de genul asta,ma puteti sfatui in aceasta privinta?Ati mai trecut si voi prin aceasta situatie? Alina,care-i disperata scopul scuza mijloacele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu medicamentele sunt solutia ci activitatea fizica. Sa mearga la sala sau sa faca un sport sau sa alerge dimineata, ceva care sa-i arda grasimea. Si sa aiba un regim alimentar echilibrat. Daca ii da cu grasimi, dulciuri, produse de panificatie la greu ...n-are sanse sa dea burta jos. Nu e suficient numai sa tina regim, daca e sedentar, degeaba.

 

Si fiindca nu ma pot abtine dat fiindca ca ti-am vazut semnatura...tu chiar crezi ca scopul scuza mijloacele?

 

Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scumpa de tine,cunosc senzatia.Diferenta intre noi este ca eu m-am casatorit cu un barbat extraordinar care atunci avea 100 kg.Mie atunci mi se parea mult...dar nu a contat asta,ne-am casatorit din dragoste.....si acum dupa 5 ani suntem indragostiti ca prima data,chiar daca el are cu 30 kg mai mult.Din proprie experienta i-ti spun ca mai rau faci ca-l sacai privind greutatea.

Singura sansa sa slabeasca este sa realizeze singur ca greutatea e o povara pt el si apoi pt tine.

Cura de slabire trebuie aleasa foarte bine....barbatii sunt mancaciosi si nu vor tine niciodata o dieta cu branza si rosii.

Al meu se pare ca a ajuns la faza -M-am saturat,ma apuc de slabit-.

Te anunt de progrese....sper din suflet sa fie,pt. sanatatea lui.

 

[cheers]

 

Roxi [gravi] 5+ si [bonjovi] Rares 9. april.2002

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Herhehe, ia uitati ce am eu acasa.... aici

Sotul meu zice ca vrea s-o dea jos... insa ii e taaare lene sa faca abdomene, am hotarat sa tinem impreuna regim, dar el tot amana... nu se supara ca mai glumesc pe seama asta, o ia in ras si el si eu incerc la fel, insa.... totusi.... Stiu ca barbatii depun altfel grasimile decat noi... deocamdata ma gandeam ca-n loc de centura de slabit ar putea folosi bebelina saritoare pe burtica drept vibro masaj... poate are efect, ca de sport - ioc[bang]

 

 

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes id="red">- Carl G. Jung id="orange">

site,id="orange">nunta,id="orange">nastereaid="orange">id="size3"> [hop][hop][hop]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cind ma stiu mie imi plac barbatii cu burta, nu foarte inalti, indesati si care poarta ochelari. Nu glumesc deloc. Sotul meu nu poarta ochelari, are 1.90 m si nu-i indesat, dar il salveaza "burta" ca burtica nu-i pot spune[:)].

Cred ca trebuie sa-l placi si asa insa pentru sanatatea lui conteaza sa slabeasca!

Tu il poti ajuta foarte bine, alcatuindu-i un regim si gatind "usor", trimite-l si la sala. Eu asa fac dar ma preocupa doar sanatatea lui, ca aspect fizic imi place si asa...sau mai ales asa...

Nu-i dau voie sa manince piine prea multa, nu-i dau voie sa manince junk food si sa bea bauturi acidulate si gatesc cit mai "light". Cu activitatea fizica rezolvam mai usor caci din fericire avem aparate chiar acasa si in plus se da in vint dupa exercitii si e abonat la reviste de culturism.

 

P.S. Stie cineva cum sa-l conving sa poarte ochelari "de fitze", adica doar pentru impresie artistica[;)]

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi cu aceeasi problema:)

L-am pus la cura si nimic, oricum mananca doar o data pe zi, dupa-masa pe la 5 cand vine acasa, iar miscare nu face ca sta toata ziua la calculator, la servici merge cu masina chiar daca e aproape (acuma iarna are motiv ca e frig afara:).

De sanatos l-am convins ca nu e sanatos si ar vrea sa dea burta jos, (eventual si sa mai slabeasca putin, desi e inalt si bine facut) insa cu practica e mai greu. Ar vrea un medicament minune sau ceva aparat cum mai arata astia prin reclame, numai sa nu renunte la combinatiile de mancare care ingrasa, sau la bauturile carbogazoase, dar mai ales la dulciuri... E tare pofticios, ce ma fac cu el? [:D]

 

______________________________________________________

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si [zana] Sara

"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

al meu sot, in primele 2 luni de la casatorie a pus 6 kilograme ... nu credeti ca ar fi fost cam slabut nici inainte, el avea 80 de kg, eu 49 kg. in aceleasi 2 luni in care el a pus pe el, eu am dat jos 2 kg[bang]. treptat, burtica sotului meu continua sa creasca, dar nu stiu cum, doar de mine se lua ca as fi cam rotunjoara pe ici, pe colo ..[bang][bang][bang]

dupa ce am nascut ... atunci program pe mine ... ca de, nu mai aveam 47 de kg si 56 [bis]si ma apuc de diete si regimuri si reusesc abia sa dau 2 kile [:D] ... zic ca mai mult nu se poate ... la el ... burtica crestea...[blabla]

de cand am ajuns in canada, in 2 luni am dat 5 kile jos ca popa ... fara pic de regim alimentar ci din cauza starii mele psihice[V][V][V], el insa a ajuns la 210 pounds[;)][grasa], eu am mai dat 2 kile, acum iar am 47, iar dragul meu sot tot pune si pune si tot pe mine ma vede [:(!]

mai nou cica, trece la dieta, dar nu il stiu atat de doritor si sa aiba atata vointa sa mai dea jos din a lui burtica ... desi am grija ca in fiecare zi sa ii tot reamintesc[neand]

 

Acela care nu se iubeºte pe sine însuºi nu stãpâneºte nimic pe lumea asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...