Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

polizu-mihailescu gheorghe


Recommended Posts

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu am nascut tot la Polizu (dr. Suciu) si am auzit ca e un doctor foarte bun acest Mihailescu. Conditiile din spital sunt ok, dar sa ai grija sa vorbesti cu doctorul tau sa fie prezent la nastere; deasemenea, sa il rogi sa iti aranjeze sa stai intr-o rezerva, cu bb in camera.

In bagaje trebuie sa-ti pui pijamale (vreo 2 randuri), tampoane!!!, vata, hainute pt bb, pampers, servetele umede!!!, un halat, o suzeta pt orice eventualitate(care e bine sa ti-o aduca cineva sterila, in fiecare seara). Daca imi mai aduc aminte, iti mai spun.

Sa te epilezi tu, "total", pentru ca altfel vine tanti cu briciu' si nu e prea placut.

Iti doresc o nastere usoara si un bb sanatos si cuminte!

 

Koalitza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna gabita

 

Eu am nascut la Polizu cu domnul dr. Mihailescu Gheorghe [pup] si am numai cuvinte de lauda.

Urmatorul bebe tot cu dansul vreau sa-l nasc [copil].

Desi nu era de garda venea in fiecare zi la spital sa ma vada.

Spitalul este ok insa anumite asistente tr "stimulate" pt a te ajuta, mai bine spus pt asi face meseria [xx(].

In cazul meu am avut nevoie de o serie de injectii cu

antibiotice si noroc ca mi-am adus eu aminte ca trenuiau facute la 12 ore ca altfel ...

Conteaza foarte mult daca reusesti sa-ti rezervi un loc intr-o camera cu 2 locuri (sau chiar singurica asta in functie de "posibilitati").

Eu am stat intr-un salon cu 4 paturi foarte spatios si curat.

Singurul inconvenient era noaptea cand unul tipa altul dormea si tot asa de ma sculam chiauna [bang].

Bebe va sta cu tine in camera tot timpul.

 

Iti doresc o sarcina si nastere usoara si sa te bucuri de "minunea" care va sosi.

 

P.S. Daca mai ai nevoie de alte informatii poti sa-mi scrii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi sigur o sa nasti cu dumnealui.Stiam ca nu mai face garzile in Polizu si a ramas doar la Batistei.Si eu am fost tot sub supravegherea lui.Am nascut in noiembrie dar cu alt Dr.Pt bb sa ii iei cateva schimburi pampers ne-au dat ei.Pt tine pijamale ceva dragut ca alea din spital pe care ti le dau sunt groaznice, vata sau tampon ce iti e tie mai bine, prosop, papuci, ceva de prins parul daca il ai mai lung, cana, periuta dinti, sapun....nu iti lua f multe ca nu cred ca stai mult nu?[:D]

 

Andu s-a marita cu cel mai bun si au un baietel minunat Luca Alexandru-25 noiembrie 05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pitupa si anduta78!

 

draga pitupa,

indraznesc sa pun o intrebare care poate va ridica controverse. cat de mari sunt "stimulentele"?

 

draga anduta78,

vestile care le mi le dai imi dau emotii (sunt cam emotiva, nu?). nu stiam ca a renuntat, dar o sa discut cu el la urm. consultatie.

 

sanatate pentru voi si[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gabitza,

 

Eu am nascut in martie 2004 si "stimulentele" au fost :

500 000 moasa (am ajuns la spital la ora 2 si am nascut la ora 9 seara asa ca am prins 2 moase [zid])

o suta euro doctorul ( o parte inainte si restul dupa)

500 000 doctorita pediatru care supravegheaza bebe in spital.

50000 asistentele (cele care iti fac toaleta intima, injectii daca e cazul, cele care au grija de bebe)

era sa uit

200 0000 doctorita de la internari (de la camera de garda )

 

anduta78 are dreptate ar trebui sa vorbesti din timp cu doctorul.

eu am avut noroc ca am nascut seara pt ca ziua nu ma putea ajuta

(sa stii ca am insistat destul de mult)

chiar in ziua in care am nascut ar fi tr sa vorbesc cu o doctorita recomandata din acelasi spital insa nu a mai fost cazul [flo].

Problema este ca in timpul zilei el lucreaza la batistei si nu poate pleca ( mai ales ca este director acolo) [8)]

Oricum daca nu poate asista la nastere cred ca iti va recomanda pe cineva din spital.

 

Toate cele bune

 

 

 

 

 

 

"Priveste drept inainte, si daca pamantul pe care-l cauti nu exista ,Dumnezeu il va crea anume pentru tine pentru ati rasplati indrazneala."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...