Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cezariana si viata sexuala


Qamar

Recommended Posts

As vrea sa le intreb pe mamicile care au trecut deja printr-o operatie cezariana, daca aceasta le-a influentat cumva viata sexuala...stiu ca e un subiect mai delicat, insa sunt curioasa daca au fost efecte negative...pe termen lung[alcool]... Eu o sa nasc o fetita in martie, prin cezariana, si e primul bebe[il] Merci mult Noe[gravi]32+ [pis][url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/diana_roua/my_photos"] Poze cu burtica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

A trecut un an si o luna de la operatia cezariana,nici un efect negativ,nici o schimbare.

Nici chiar la inceput,am avut unda verde la [sex] dupa 6 saptamani,daca nu gresesc asa e si in cazul unei nasteri normale.

Fara dureri,fara nici o problema!

Recuperare rapida si bb sanatos!

 

Stefania 13+ [gravi] si [bonjovi] David(24 dec 2004)

 

bebe din burtica

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamaluidavid si inaioanaid="red">, multumesc mult de raspunsuri, stiu ca s-a vorbit mult despre recuperarea dupa o nastere vaginala, insa mai putin despre ce se intampla dupa o cezariana...si vreau sa fiu pregatita din toate punctele de vedere...si eu si husband[hot]

ma bucur sa aflu ca v-ati refacut repede si inca o data merci mult de raspunsuri[flo]

 

 

Noe[gravi]32+

 

[pis] Poze cu burticaid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am inceput activitatea [xinpat] la o luna dupa ce am nascut prin cezariana, pentru ca ma simteam foarte bine, doar ca evitam miscari bruste. Acum la un an dupa eveniment nu ma mai deranjeaza deloc operatia.

 

______________________________________________________

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si [zana] Sara

"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Noe

impreunaid="red">, nu pot decat sa spun:[cheers][cool][dual] si abia astept sa imi tin puica in brate...stiti voi cum e in astea ultime doua luni.....Noe[gravi]32+[pis] Poze cu burticaid="teal">


id="quote">id="quote">Iti doresc un bebe sanatos si cuminte si tie refacere cat mai rapida pt [xinpat] [:)]______________________________________________________Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si [zana] Sara"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anduta78id="red">, felicitari pentru puiul de 2 luni si merci mult de informatie...desi nu sunt foarte stressata de aceasta operatie, mai am inca destul de multe necunoscute in ceea ce o priveste, iar eu m-am simtit intotdeauna mai bine daca am stiut clar ce ma asteapta

[flo]

 

Noe[gravi]32+

 

[pis] Poze cu burticaid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avind in vedere ca nu te "rupi"... jos, deci la "locul faptei", mie mi se pare ca refacerea din acest punct de vedere este mai rapida decit la o nastere vaginala. Trebuie doar sa stai cumintica... pe spate (scuze de detalii! [ups]) si sa nu faceti miscari prea bruste. Dupa cam 2 luni deja nu prea mai are importanta, de obicei! Adica liber la toate... prostiile... [cool] [olala]

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

 

Virsta bebe2

Virsta Deiu

 

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Noi 3, cu Raluca in burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...