Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cezariana si viata sexuala


Qamar

Recommended Posts

Siminafid="red">, merci mult de raspuns...si , asta e, stau si pe spate cumintica o luna sau cat trebuie[alcool], oricum vad ca si tu ai 'pisica' si 'pisoi'[il]tot asa ii zic si eu puicii din burtica, si abia ma abtin sa nu ii zic si 'pis pis', ca mai are putin de stat acolo, la dospit[:D]

 

pana una alta poate facem un brain-storming si punem de o kamasutra a gravidei si a lauzeiid="red">[alcool] ca pun pariu ca s-ar vinde mai bine ca paulo coelho [}:)][}:)][}:)]

 

[pis] Poze cu burticaid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Siminaf

Avind in vedere ca nu te "rupi"... jos, deci la "locul faptei", mie mi se pare ca refacerea din acest punct de vedere este mai rapida decit la o nastere vaginala. Trebuie doar sa stai cumintica... pe spate (scuze de detalii! [ups]) si sa nu faceti miscari prea bruste. Dupa cam 2 luni deja nu prea mai are importanta, de obicei! Adica liber la toate... prostiile... [cool] [olala]Simina & Andrei (Deiutzu) & RalucaVirsta bebe2Virsta DeiuHome, wherever you are...Excursie la Lake ArrowheadLaguna BeachBeach CitiesNoi 3, cu Raluca in burtica


id="quote">id="quote">Tu ai tras cu ochiu la mine? Ca asa am facut si noi [:D] [cool]Flaviaid="purple"> (sotie si mamica fericita)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flaviaid="orange">, m-ai omorit! [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Nu, nu am tras cu okiul!! Doar am experienta, nu? Adica de la primu'. Si culmea e ca la prima cezariana m-a durut mai multa vreme decit la a doua... Sau acum, cum spuneam, am deja mai multa experienta in adoptarea unor pozitii... sexoase...

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

 

Virsta bebe2

Virsta Deiu

 

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Noi 3, cu Raluca in burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Siminaid="red"> (te resuscitez?:))) deci la a doua cezariana (cand o fi:) am sanse sa fie si mai bine ? Wow...

Ca prietena mea care a nascut (natural) deodata cu mine a avut de tras vre-o 2-3 luni saraca, o deranja rau cusatura, asa ca io faceam in ciuda [:D]

 

Noeid="red"> tocmai asta-i faza ca nu sunt scheme, e vorba de alea ... clasice [:D]

 

(of ortografia asta, mor cu ea in brate:))

 

Flaviaid="purple"> (sotie si mamica fericita)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Noe nici una din fete nu au luat in considerare OBOSEALA datorata unui bebe care te solicita mult, mult, muuuult! Noptile dormite din 2 in 2, alaptatul, colici, "furtuna" hormonala, etc. Nu iti zic toate astea ca sa te sperii, asta e realitatea si sunt sigura ca stii si probabil ti s-a povestit si despre aspectele acestea. Inevitabil oboseala isi pune amprenta si asupra vietii sexuale. Indiferent cat de bine si rapid te vei reface, mai importanta va fi forma fizica si psihica.

Eu una iti pot spune din experientza proprie, ca daca fizic la locul operatiei eram refacuta cam intr-o luna, sau cam o luna jumate, dpdv psihic nu m-am simtit in stare decat dupa vreo 3 luni, cand a inceput si bebe sa doarma cam 3-4 ore legate si sa nu mai fractioneze noaptea decat in 2 parti.

Oricum ar fi, sa stii ca asta va avea cea mai mica importanta atunci cand va veti tine bebelina in brate ca pe cea mai adevarata si singura comoara a vietii voastre! Nastere usoara, bebe sanatoasa si refacere grabnica iti doresc!!!!

 

 

 

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

 

Dana [hia] mama lu'[copil]Radu Stefanid="size3"> (Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">id="green">

 

[foto]Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danatid="red">, chiar daca e primul bebe si nu stiu decat din auzite (radio santz [:)]), sunt foarte constienta de faptul ca primele luni vor fi destul de solicitante...si ca bebe imi va ocupa mare parte din zi si noapte[il]..insa mie parca imi e mai usor sa ma descurc intr-o situatie daca nu am 'handicapuri' fizice, in sensul ca ma ajuta f mult la psihic...cel putin pana acum [:D]...si de-asta eram curioasa de efectele unei cezariene si in privinta asta....

nu imi fac eu planuri foarte mari pentru primele 2-3 luni, insa vroiam sa stiu cum e pe parcurs, dupa un timp..si in conditii relativ normale, pentru ca auzisem o mamica, nu mai stiu la ce subiect, care se plangea de dureri si alte disconforturi dupa cezariana[alcool]...sper ca nu am fost foarte incoerenta, oricum te [pup] pentru raspuns si sa te bucuri la maxim de puiul Radu[flo]

 

 

Noe[gravi]32+

 

[pis] Poze cu burticaid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, inseamna ca eu-s norocoasa! De doua ori! Si cu primul, si cu a doua am avut noroc de copilasi cumintei inca de la inceput. Adica de pe la aprox. 2 luni deja am o "pauza" de somn de cam 5-6 ore, care evident creste pe masura ce cresc si bebeii!

 

Disconfort de la cezariana?!? Noeid="limegreen">, eu am un groaznic disconfort... la nivelul articulatiilor genunchilor (e jale mare) si al articulatiilor soldurilor (tot jale, da' nu chiar insuportabila). Si asta cam de la jumatatea sarcinii. Si nu intrevad vreo imbunatatire in curind! S-ar putea sa trag asa inca citeva luni bune, poate ajung si la fizioterapie, ceva. Or astea numai de la cezariana nu se poate chema ca sint, nu?

 

Hai, curaj gaina, ca te tai! [:D]

 

Sarcina usoara si nastere asijderea si bebe sanatos sa ai! [pup]

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

 

Virsta bebe2

Virsta Deiu

 

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Noi 3, cu Raluca in burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nici la mine n- fost tocmai rau, Sara din a doua luna dupa nastere a dormit toata noaptea, plus ca eru tot timpul cu mine si soacra si mama, asa ca n-am de ce ma plange.

Iar chestia cu confortul psihic, oboseala si alte cele e valabila (la cine e valabila) si in cazul nasterii natural,e deci nu e o particularitate pt cezariana, eu cel putin asa inteleg.

 

Flaviaid="purple"> (sotie si mamica fericita)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...