Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pt. o nastere naturala usoara


angelli

Recommended Posts

Nu vreau sa incepem o discutie cezariana vs.nastere vaginala, aceasta exista deja la alt subiect dar as vrea sa vedem ce putem face in cazul in care vrem sa alegem o nastere naturala care este recomandata de dr. Sunt o multime de informatii pe net, carti, DVD, exercitii de respiratie etc. Pt ca la noi, cel putin la mine in oras aceasta problema este mai putin studiata, nu exista prea multe cursuri gen Lamaze.Haideti sa ne invatam si sa ne pregatim pentru asta, asa cum putem. http://www.snugglepie.com/ezb/336024.png[/img][/link]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Muulta muuulta miscare daca nu exista restrictia dr.Eu am mers mult pe jos pana in s 38 inclusiv.Si am baut ceai de zmeur.Si normal-se incercati sa nu puneti prea multe kg in plus ca sa nu vi se pare prea grea [hop].Am nascut f usor si repede la 39 s fix.Daca vreti detalii e mai jos Povestea[^].

 


[mamica][9cer]de fetita[bibe] cu funditaid="size3">id="purple">id="Book Antiqua">

 

Uite atat suntem de mariid="red">id="size3">[il]

 

 

[foto] POVESTEA MINUNIIid="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal n-am facut nici o pregatire in mod special. Am fost activa pe toata perioada sarcinii (poate si faptul ca am avut o sarcina usoara m-a ajutat), nu am luat mult in greutate, n-am avut timp sa ma gandesc la cine stie ce grozavii in ceea ce priveste nasterea asa incat am fost relaxata pe parcursul travaliului, mi-am dorit enorm de mult sa nasc natural; si cu siguranta un rol deosebit de important l-a jucat si prezenta sotului alaturi de mine in sala de nastere. Poate m-a ajutat si constitutia mea, sunt o persoana inalta si am facut destul de mult sport in decursul vietii. oricum, una peste alta, am avut o nastere f usoara si frumoasa, precum mi-a fost si sarcina...

 

Andra,[mamica]de [pup]printesa [zana](15 noiembrie 2004)id="teal">id="Verdana">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

angelli-multumesc.Ceaiul se gaseste in farmacii sau la magazine naturiste in Ro.Se cheama ceai de funza de zmeur si se bea de 3 ori/zi-cate o cana odata.Se bea din sapt din sapt 34.Eu am baut abia din sapt 36 pt ca atunci mi-a venit pachetul de acasa[:D]

micaalsa-vezi mai sus.

Dar am mers f mult pe jos,daca cumva mergeam cu autobuzul coboram cu cateva statii bune si tot mergeam pe jos.Chit ca imi era tare greu la sfarsit nu m-am lasat[hop]

 


[mamica][9cer]de fetita[bibe] cu funditaid="size3">id="purple">id="Book Antiqua">

 

Uite atat suntem de mariid="red">id="size3">[il]

 

 

[foto] POVESTEA MINUNIIid="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am mers mult pe jos,iar in travaliu am folosit si niste exercitii de respratie despre care am citit in cartea aceea despre sarcina...scuze ,am uitat titlul...in care se descrie sarcina pe saptamani.Chiar pot sa zic ca mi-au ajutat,nasterea a fost suportabila.

 

Irina si bb Ilinca(26 apr '04)

Traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul

todayid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...