Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"sotul risipitor" vrea sa se intoarca acasa.....


Recommended Posts

violeta 69 nu exista nici un dubiu ca viata ta va fi la fel de nefericita ca si in prima parte a relatiei. La fel te va insela si te va mintii si la fel , cand va gasi o alta femeie va pleca la ea , iar cand ea il va parasi el se va intoarce la tine. Treaba ta daca accepti asta , doar ca dupa aia degeaba te plangi pt ca ai intrat cu buna stiinta in hora.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fata draga cu riscul de a fi dura iti spun numai atit: nici sa nu-ti treaca prin cap sa te impaci! NEVER EVER! Tipul asta a dat dovada ca e imatur si flusturatic si a mintit doua femei si doi copii si nu stie ce vrea de la viata. Esti masochista, vrei sa-ti nenorocesti viata acceptindu-l doar ca sa te raneasca din nou pt. simplul fapt ca ai un copil cu el? Fata ta e mica, copii zic deseori lucururi gen “nu mai vorbesc cu tine niciodata” fara sa aiba macar idee ce inseamna niciodata. Chiar si adultii zic si tot trec peste cind e vorba de parintii lor. Deci lasa fata si ce zice ea. Totul e ce vrei tu. Ma intriga faptul ca tu nu spui nimic ce simti pt. el (daca mai simti ceva). Te legi de un apartament care e si al lui? Pai cum vine asta daca sinteti divortati? Ex-ul tau daca vrea sa vada copilul ii va trebui hotarire jud. Si zile de vizitare.

 

Sfatul meu, ca una care a trecut prin asta si te intelege: nu te uita inapoi. Nu ai ce regreta. Nu-ti complica viata acceptindu-l inapoi. Ignora-l, vezi-ti de viata ta si sa vezi ca o sa gasesti pe cineva care sa te merite si atunci o sa te feliciti pt. decizia luata. Daca il accepti pe tip peste putin timp vei fi inapoi pe forum cu probleme.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu il mai iubesti? Poti sa il ierti?

Pentru ca aici sta de fapt toata ecuatia...

 

Nu cred ca exista raspuns "corect" sau "gresit" la intrebarile tale.

 

Desigur, toata lumea - inclusiv eu! - ar spune "nu-l primi!!!! n-are caracter, a incurcat 2 familii, te-a mintit o data, o va mai face...samd".

E foarte probabil chiar asa sa fie.

As zice 99%.

 

Dar daca tu simti ca merita sa risti pentru sansa aia de 1% "ca s-a invatat lectia", go for it!

 

Cind nu vei mai spera nimic de la el, nici nu iti vei mai pune intrebarea daca e bine sa il primesti inapoi sau nu.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta69, din cate am inteles el invoca motivul copilului.

dar, nu se gandeste la celalalt copil. daca peste 2 luni schimba placa si vrea la celalat copil si uita de al tau?

oricum trebuie sa iei o decizie pt viata ta, daca vei suferi copilul tau va simti, mai bine singura si linistita decat in 2 si nefericita!

 

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie [8**]cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!id="size2">id="Comic Sans MS">
id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Violeta,tu si fetita ta sunteti doua lucruri diferite.Pana la urma el de ce vrea sa se intoarca?Doar pentru fetita,ca nu poate trai fara ea?Dar fara tine poate?E important sa-ti clarifici aspectul asta.Pentru ca daca fetita e principalul motiv atunci ce sa caute langa tine?Sa ceara zile de vizita cum bine spunea Adrienne si sa petreaca mult timp cu ea.Pentru asta nu trebuie sa te impaci cu el.Eu nu sunt de acord ca o femeie sa-si sacrifice propria ei viata de dragul copiilor,pentru ca mai devreme sau ma tarziu tot copiii au de suferit mai mult.Decat in casa cu doi parinti nefericiti,care se cearta mereu,mai bine doar cu o mama linistita si senina si cu in tata care se implica in viata copiilor lui.Eu asa vad situatia.

Eu una nu as lua in calcul impacarea decat daca as fi convinsa ca eu sunt motivul principal pentru care vrea sa se intoarca si nu copilul.Pe copil il iubeste ca ii e tata,e natural nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna,

stiu si eu ca uneori sunt atat de naiva,as vrea sa fiu putin mai indiferenta fata de tot si atunci cu siguranta viata mea ar fi altfel,dar din pacate sufletul omului e intr-un anumit fel construit si nu cerd ca e posibil sa se schimbe!

vreau sa spun ca asa sunt eu construita sa iert,sa dau sanse peste sanse,sa incerc sa inteleg,sa-mi fie mila de cei care au gresit ........intr-un cuvant....."naiva"!

si asta se intampla cu toti cei care imi sunt s-au mi-au fost dragi si nu numai,deci nu-i vorba numai de el!

mie imi e mila chiar si de femeia aceea care a stricat doua familii,pe a ei si pe a mea desi stia ca noi suntem casatoriti si avem un copil mic......care a facut tot posibilul sa faca un copil cu el(sau nu se stie exact al cui o fi!) ca sa-l atraga acolo,care stia ca eu sufar si ca distruge tot,ca lasa in urma un dezastru,dar nu i-a pasat!

acum ar trebui sa ma bucur ca "roata se invarte"dar nu ma bucur!

J_Gid="red">nu stiu daca pot vorbi de doua familii.......erau doau familii inainte sa se intample divorturile.....

adrienne 12id="red">legat de sentimentele mele,as vrea sa pot spune exact ce mai simt,dar totul e confuz acum in mintea mea........poate-mi doresc ceva,dar nu stiu daca cu el sau daca mai vreau sa incerc cu el.....

apartamentul e luat de noi cu mari eforturi si el are dreptul acolo,partajul e un proces separat de divort care nu a fost facut!

zile de vizita are pt. fetita,dar am considerat ca-i in interesul copilului sa poata fi cu tatal ei cat mai mult!

Eliseid="red">l-am iertat deja,am mai spus eu nu pot uri pe nimeni......cu uitatul e marea problema!

de iubit?!

habar n-am ce mai e acolo,ar mai putea fi,dar e ceva timid,speriat,traumatizat,distrus,disperat.....sufletul meu plange inca.pt. ca iubirea mea a fost mare,sincera......in fine!acum imi dau lacrimile....

Ingerasid="red">Trebuie sa-ti spun ca desi copilul celalalt nu are nici o vina, e un copil pe care el nu si l-a dorit,individa l-a facut ca asa a vrut ea si mai ales sa-l aiba cu ceva la mana,pt. ca el ii spunea mereu ca nu poate sa plece de acasa ca are un copil si atunci ea ce s-a spus ?"lasa ca fac si eu un copil sa vedem daca mai zici ceva de copil!"

a "bagat" copilul la inaintare si acum de pierdut are tot copilul ca nici tatal lui care l-a recunoscut nu vrea sa mai stie de el,de fapt astia doi nu prea stiu exact al cui e copilul,poate o fi al vecinului......glumesc acum!

Irisid="red">El pt. fetita spune ca vrea sa se intoarca,ce ar mai putea spun in legatura cu noi doi?!

Are zile de vizita,dar........am mai spus

si spune ca nu suporta sa nu-si vada copilul in fiecare zi!

Pe celalalt nu cred ca l-a vazut de 5 ori de cand s-a nascut si are 2 ani si jumatate sau pe acolo(pt. ca-l creste parintii individei

Porumbitaid="red">nici eu nu vreau sa o iau de la capat,cine ar vrea sa mai traiasca calvarul pe care l-am trait?!

vreau un nou inceput,dar nu stiu daca cu el........

Michelleid="red">si eu ma tem de asta,dar exista un dar......

si nu in cele din urma Roanaid="red">si eu stiu povestea ta,dar nu mai stiam ca v-ati impacat pana la urma....sa va fie numai bine!

o sa-ti scriu,multumesc........

va multumesc inca odata la toti,

 

Elena-V.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E ciudat cum barbatii sufera de o anumita amnezie dupa ce te-au ranit. Nu isi aduc aminte ca te-au parasit, si-au parasit caminul pentru o aventura, te-au facut sa suferi. Si asta numai pentru ca sunt foarte rasfatati. De mame le lor care i-au crescut in ideea ca barbatul nu trebuie sa faca nici un efort in casa, in familie,ca nu au nici o responsabilitate, ca femeia trebuie sa faca tot : sa munceasca, sa faca copii, sa educe copii, sa faca curat, si sa-i ierte toate ratacirile lui.

De ce trebuie sa iertam ratacirile lui, de ce trebuie sa-i cautam scuze partenerului atunci cand ne inseala si ne paraseste?

A dus o viata dubla, il intrebi de ce si el zice nu stiu. De ce credem aceasta explicatie puerila?

Ar trebui sa ne educam copii mai bine!!

Violeta iti spun ce as face eu. I-as spune in felul urmator : Draga tu ai ales sa pleci din viata mea, ramai plecat. A fost alegerea ta acum suporta consecintele.

Nici nu m-as gandi la o eventuala impacare.

 

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, tin minte postarile tale de acum catva timp. Cum el venea, pleca, nu stia pe ce lume traieste, iar tu ii dadeai sanse peste sanse. Omului ii e greu acum, unde e mai bine decat cu femeia care i-a suportat hachitele atata timp?

Fetita sufera, stiu cum e. Si a mea ma roaga sa ma impac cu tatal ei.

Sotul tau are doi copii. Chiar daca unul in afara casatoriei. Amandoi sunt al lui. Ce fel de caracter are omul asta cand alege un copil in detrimentul celuilalt? Si amanta in locul sotiei? Iar cand se satura de amanta, se intoarce frumusel la sotie, marturisind spasit ca nu poate trai fara fetita lui? Se joaca cu vietile voastre, stie ca daca nu-l primeste una, il primeste cealalta, asa ca el oricum are spatele asigurat.

Gandeste-te bine cum vrei sa arate viata ta de acum inainte si alege ce e mai bine pentru tine. Iti spun si eu ca fetita va fi fericita daca tatal ei o va vedea des, nu trebuie neaparat sa locuiti impreuna.

 

 

http://community.webshots.com/user/freediaro

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind si ultima ta postare, iti spun ca, daca vrei, el poate vedea copilul si in afara zilelor de vizita stabilite. Asa cum vrea el, mai des. Dar nu ca sa-ti incurce tie viata, ci ca sa-i fie mai bine copilului.

Chiar daca n-a vrut copil cu amanta, il are, nu mai poate da timpul inapoi. Si faptul ca nu l-a vazut mai deloc de cand s-a nascut, dovedeste ca nu stie si nu va sti niciodata sa-si asume niste responsabilitati. Daca fostul sot al amantei l-a recunoscut, ce treaba mai are el? S-a spalat pe maini...

Cat timp a avut viata dubla s-a gandit vreo clipa la fetita lui? N-a realizat cat o afecteaza venirile si plecarile lui? Daca el nu s-a gandit, gandeste-te tu. Copilul are nevoie de stabilitate si chiar daca tu esti in deriva, n-o lasa sa vada asta. Fii puternica si hotarata pentru ea. Acest barbat si-a irosit toate sansele de a mai fi sotul tau, dar va ramane pentru totdeauna tatal ei. Nu tu trebuie sa fii cea care ii apropie, ci el trebuie sa-si dea silinta sa creeze o relatie frumoasa cu fiica lui.

Ai grija de tine!

 

http://community.webshots.com/user/freediaro

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta vezi-ti de viata ta, nu te mai complica cu el. El isi poate vedea fetita si zilnic daca doreste, insa tu nu trebuie sa-l primesti inapoi ca sotz doar pt ca asa doreste. Si pina la urma varianta asta oricum e subreda din start. Asa presupui tu ca ar vrea, dar el nu ti-a zis nimic clar in privinta asta. Ti-a cerut iertare, a discutat cu tine, te-a intrebat daca vrei? Vezi ca esti pusa din start pe locul doi cu dorintele si viata ta de catre el. Si nu locul doi dupa copil, ci locul doi dupa el.

Si apoi o impacare si o noua despartire va face ravagii asupra copilului tau.

Exact asa s-a intimplat cu prietena mea, nu stiu daca ii mai tii minte povestea. S-a impacat, s-a despartit de sotz, au divortat, apoi iar au locuit impreuna chiar si divortati, apoi iar nu a mai mers, iar s-au despartit si uite asa timp de 2 ani de zile. Perioadele bune nu durau mai mult de 4-5 luni. Si el jura ca se schimba bla bla bla, bine la el nefiind vb de inselat, avea alte hachite in comportamentul lui. Inchipuie-ti ce stabilitate pt copil!

Sa iei hotarirea cea mai buna pt tine si pt copil! Nu uita ca tu esti persoana stabila si de baza pt fetita, asa ca investeste in tine. Fetita ta are nevoie de o mama fericita si puternica.

 

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...