Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ne uitam la videouri si poze inainte de nastere?


peanut

Recommended Posts

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cat am fost gravida ma uitam ca o disperata la o emisiune ,la Reality,unde aratau fel de fel de nasteri,cezariene,naturale,nasteri in apa,acasa etc.Cand mi s-a rupt apa la emisiunea asta ma uitam.[cool].

 

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

 

Dana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, nu am ratat nimic legat de nastere [bis] Mi-am amintit de respiratul ca in filme si m-a ajutat [^] pana sa ajung pe masa de operatii [flo]

Si stateam pe net sa citesc, sa vad, sa ma documentez sa stiu exact la ce sa ma astept.

 

________________________________________id="red">

Daria & [majoreta]Giulia (2004 08 16)id="red">id="Trebuchet MS">

[floare3] Haideti la bazar sa-l ajutam pe id="red">ALEXid="blue"> !id="red"> [floare3]

[foto] Supercopiii iulie/august 2004id="size2">id="red">id="Times New Roman">[colegi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, la filme, la emisiuni, dar n-a fost suficient [:p]. M-am implicat "direct", asistand la foarte multe nasteri normale si vreo 8-9 cezariene (natura viitoarei profesii imi permite [:D]).

M-a ajutat f. mult, pt. ca teoria nu-i ca practica [:D].

 

Iti doresc o sarcina si o nastere usoara!id="purple">

 

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)id="Comic Sans MS">id="green">

 

[copil]Puiul meu iubit e atat de mare[copil]id="purple">

 

Iulia Anastasiaid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am uitat la tot ce tine de nastere pe net:video cu nasterea nomala sau cezariana,poze cu nastere.Si mi-a fost mult mai usor pt ca am stiut din "vazute" cum e.

 


[mamica][9cer]de fetita[bibe] cu funditaid="size3">id="purple">id="Book Antiqua">

 

Uite atat suntem de mariid="red">id="size3">[il]

 

 

[foto] POVESTEA MINUNIIid="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine nu stie "din vazute" cum decurge nasterea, intr-adevar, e util sa se documenteze, chiar si pe ultima suta de metri.

In cazul meu, pana sa raman gravida vazusem o groaza de filmulete/poze, etc, citisem cam de toate despre nastere. Cand eram in luna a 7-a am vazut pe Discovery reportajul acela despre viata intrauterina si m-am deprimat (putin spus) rau de tot cand am vazut finalul - travaliul si nasterea in sine.

Una e sa vezi, si alta e sa simti nasterea. Sincer, mi se facuse piele de gaina dupa respectivul documentar. Brrrrr! M-am panicat, pentru ca tot nu-mi puteam imagina cum o sa reusesc sa scot un bb de 3 kg pe-acolo... nu mai vorbesc de tipetele protagonistei din reportaj.

Cand am fost eu "actrita" principala, mi s-a parut usor si foarte firesc . Dar asta e alta poveste [:D]

Numai bine,

 

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...