Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa imi ajut sora?


Recommended Posts

Iata si principala rpoblema draga Ramba.

Aceasta madam il foloseste pe cumnatul tau ptr a se razbuna pe sot, ptr a-i demonstra sotului ca si ea isi poate face un amant si inca mai tinar ca ea, dar el fiind naiv s-a prins.

Eu cred ca asta e adevaratul motiv.

Cind madam se va satura de el si ii va da papucii la cine crezi ca va bate la usa desigur ca la sora ta.

Daca sora ta isi doreste un sot care va veni si va pleca, atunci nu are de cit sa astepte cind se va plictisi madam de el.

Imi cer iertare daca am fost prea directa, dar asta e realitatea.

Sincer ii urez surorii tale numai fericire si bafta.

Pupici[bis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Subscriu celor spuse de Alunita.id="blue"> Pe langa celelalte metehne, pare s-o mai aiba si pe aceea de a fi usor...bleg si usor de imbrobodit.

Eu in locul surorii tale l-as fi intrebat daca acea dorinta de cultivare o avea si inainte de a se casatori? Si daca raspunsul lui ar fi da, l-as intreba: "si atunci de ce te-ai mai casatorit cu mine, din moment ce, evident, nu sunt ata de elevata pe cat ti-ai dori?" Iar daca raspunsul ar fi nu, l-as intreba cum de si-a descoperit aceste valente de culturalizare fix acum? L-au lovit din senin? sau au venit la pachet, frumos ambalate intr-o dorinta de altceva, mai exact altcineva? Asta ca sa nu ne mai dam dupa papusoi pretinzandu-ne culti, docti si iubitori de opera. Si vorba cuiva de mai sus, daca tot s-a descoperit asa iubitor de inalta cultura, filozofie si arta, ar trebui sa-si ia si copilul dupa el la aceste sedinte de inaltare spirituala, ca sa-i insufle de mica dragostea pentru frumos. Caci, evident, mama ei nu intelege misterul acestor sfere inalte si nu ar putea sa i-l explice seara cand stau ele amandoua acasa asteptandu-l pe tati sa vina de la opera.

Si copilei sa-i explice tanti aia grizonata si filozoafa cum e cu misterul piramidelor, ca de floare albastra ii explica maica-sa acasa!!!

 

Diverse pentru nunta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga Ramba,

imi pare rau ca sora ta trece printr-o astfel de experienta... si e, intr-adevar foarte greu sa o ajuti.

cred totusi ca ar trebui sa discute deschis cu sotul ei, fara cereri sau reprosuri, despre sentimentele pe care el le are pentru sora ta.

faptul ca sora ta e mai mare decat sotul ei cu 5 ani si ca acum el e indragostit de o femeie si mai in varsta indica un anumit "tipar": e posibil sa fie vorba de un barbat care simte nevoia unei relatii un picut "materne", in care femeia ii ofera intelegere si il aseaza in centrul preocuparilor ei...

in momentul in care sotia lui a devenit mama poate ca s-a simtit neglijat, poate chiar a fost un pic neglijat, sau pur si simplu nu a mai primit cantitatea de atentie de care avea el nevoie... nu stiu, zic si eu!

o femeie de 48 de ani, cu experienta de viata si pe de-asupra nefericita poate reprezenta o atractie "fatala" pentru genul acesta de barbat.

cat despre "doamna" respectiva... poate ca nu vrea sa-si faca sotul gelos, poate ca vrea doar sa se asigure ca mai e atragatoare pentru cineva, ca mai poate fi interesanta pentru un barbat... probabil ca relatia lor e intr-adevar platonica, dar asta nu o face ok!

oricum, si eu inclin sa cred ca sotul surorii tale e destul de naiv si cumva spera sa le poata avea pe amandoua fara "costuri" suplimentare. poate nici macar nu intelege cat rau provoaca nehotararea lui.

poate ca si in relatia dintre sora ta si el erau de ceva vreme niste aspecte care "schiopatau"?

cred ca trebuie sa lamureasca mai intai relatia dintre ei si abia pe urma sa ii ceara sa se desparta de cealalta...

 

mult noroc si curaj!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
Draga mea,din pura curiozitate amanta cumnatului ce nationalitate are?Daca e austriaca fugiti mai de la geamuri...Astea sunt urate,grase si nimfomane!Deci poate,poate!Pe sora ta nu o poti ajuta decat moral,sfatul meu e sa bage divort si sa ii ceara sotului pensie alimentara pt copil si pensie de intretinere pt ea!Imi pare sincer rau dar nu am alt sfat ca nici eu nu stau pe roze cu sotul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut o casnicie distrusa tot din astfel de iubiri platonice ale sotului. Ea este o prietena de-a mea, tanara, frumoasa, amandoi la 27 de ani. El a dezvoltat o prietenie platonica cu secretara de la el de la facultate, in varsta de 45 de ani, au facut concedii impreuna, pana cand l-a imbrobodit in asa hal incat si-a lasat sotia cu care se casatorse cu nic 2 ani in urma, din dragoste. Iti spun din experienta ca astea batrane au scoala vietii si sunt suficient de perverse si de unse cu toate alifiile incat sa iasa cum vor ele. Sora ta ar trebui sa puna piciorul in prag acum, pana nu se transofma iubirea lor platonica in mai mult (daca nu s-a intamplat deja).

Ce nu pot eu sa inteleg este aceasta iubire obsesiva... nu ma vrea, da' io totusi insist sa revina la mine. [alcool]

 

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by alexiaaa23

Draga mea,din pura curiozitate amanta cumnatului ce nationalitate are?Daca e austriaca fugiti mai de la geamuri...Astea sunt urate,grase si nimfomane!Deci poate,poate!Pe sora ta nu o poti ajuta decat moral,sfatul meu e sa bage divort si sa ii ceara sotului pensie alimentara pt copil si pensie de intretinere pt ea!Imi pare sincer rau dar nu am alt sfat ca nici eu nu stau pe roze cu sotul!


id="quote">id="quote">Mesajul e foarte vechi din februarie,asa incit s-o fi plictisit de aia intre timp.Mi-a placut tare expresia "fugiti mai de la geamuri"!.[:D]M-a distrat enorm!Eu le-am vazut bine imbracate, prezentabile ;tare ma tem ca daca sint si nimfomane asta l-o fi atras.Cele din categoria nimfomane isi tin barbatii acasa,in pat.[:D]dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
quote:Originally posted by alexiaaa23

Alea bine imbracate si care arata bine sigur nu sunt austriece!Ramba ce a mai facut sora ta!?A luat vreo hotarare,s-a schimbat sotul!?Ce ne mai zici?Sper ca s-a rezolvat,si sora ta e bine!Te pup dulce!


id="quote">id="quote">mi se pare o maaaare aberatie generalizarea asta!!!Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spune-mi te rog Austriecele adevarate,nu cele care au cetatenie sunt suple si bine imbracate?Sincera sa fiu in Austria si Germania cele pe care le-am vazut eu ca ar avea fata de nemtoaice erau grasssse si imbracate cat mai sport,fara multe aranjamente!Am fost la petreceri de austrieci get-beget si sincer nu erau bine imbracate!Deci DA din punctul meu de vedere austriecele si nemtoaicele sunt grase,nu pun pret pe haine si nu au atata grija de ele cum au Romancele de exemplu!!!

Dar de ce te-ai atacat asa?Ar trebui sa ne intalnim si sa facem un sondaj pe strada!

 

Alexandra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...