Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din Republica Moldova cine mai e? (14)


Recommended Posts

Buna

 

Alina/Davinaid="blue"> da, am gasit piscoturi la fel ca la Aliona. Uita-te la produsele din Italia, sau la magazinele Italiene si la sigur le vei gasi.

Alionaid="blue"> receta asta am vazut-o aici pe forum dar mi s-a parut ca Rafaello iesa tare grasa la gust (ca are mult unt).

Frumos tort ai facut, de care?

Luciaid="blue"> azi tata ne-a vazut cum mergem prin web camera, si sa vezi ce dor i s-a facut. Multumesc de receta. La prima ocazie o voi incerca. Par a fi foarte gustosi biscuitii.

 

 

 

[mamica] Karinaid="size2">id="red"> mamica lui [copil] LUCIANid="size2">id="blue"> (23 februarie 2005)

 

 

Oare cit avem?id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Karina ai dreptate reteta e de aici de pe forum,dar sa stii ca desi are asa mult unt nu e gretos deloc e f. multa nuca de cocos si cred absoarbe,practic nu se simte dupa ce o pui la frigider,atat ca e prea dulce daca si laptele praf e cu zahar.

Tortul din poza e o combinatie diplomat dar are si jeleuri,tot de la retetele Balbinei m-am inspirat.

 

Acum va dau bomba zilei!!!![bis][bis][bis]

Lucia acum pot sa zici ca uite ce harnica am fost azi.

 

Vede-ti aici[papica][pofta]

Ica nu-i gata nu mi-a ajuns smantana,frisca dar ii voi pune maine"cireasa" in varf[:-)))][:-)))]

Doamne de m-ar tine tot asa ce s-ar bucura sotiunea mea,deja era gata sa o haleasca,dar pina maine nu are voie,poate viseaza urat la noapte...

Asta tot numai datorita voua [colegi]si binentelesBalbinei[flo][flo][flo]

E tarziu merg la[nani].Ne mai auzim.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Lucia m-am uitat la ingredientele biscuitilor tai si sint exact aceleasi pe care le-am facut si eu numai ca am mai pus si ciocolata topita in aluat .si intradevar sunt superbe la gust,numaidecat incerc si receta asta in citeva zile .

Mersi de raspunsuri Alina & Aliona .Asa mi se pare si mie, daca-i lasi mai independenti pe copii invata mai multe .Deanna maninca singura cu mana de la un an dar ii dau si furculita si nu a invatat inca sa manice .Ma gindeam cit mai dureaza procesul asta ca tare murdar face totul in jur .

Crinia o sa casc mai bine ochii poate gasesc si eu piscoturi .Cum e timpul la voi acum ?

Deanna in 2 zile mi-a spart 1 cana 1 farfurie (pe astea le-a tras de pe masa ) si 3 ghivece de lut eu o certam sa le puna jos si ea le-a dat drumul ...)acum nu mai las nimic pe masa ca e dezastru ..

we placut si sa ne auzim numai de bine.

 

 

Alina si bebe Deanna 09.09.2004

poze

poze noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Alionaid="blue"> eu tot deschid sa vad "Proizvedenie iscustva". Unde-i poza cu degitelele sau le-ati mincat?

Davinaid="blue"> ieri a plouat toata ziua, dar azi e un vint puternic si viscoleste. Cred ca azi nu vom iesi afara.

 

Sa vezi ce bucurie, Lucian merge tot mai bine si mai bine , insa in acelasi timp e foarte atent. Cind are de ce sa se tina se straduie sa se tina.

 

Fetelor unde ati disparut? Nu numai pe messanger, mai intrati si pe aicea.

 

Pupici si o zi buna

 

[mamica] Karinaid="size2">id="red"> mamica lui [copil] LUCIANid="size2">id="blue"> (23 februarie 2005)

 

 

Oare cit avem?id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara moldovencele mele![pup]

Ce faceti, de ati declarat cu toate greva????[hot]

Noi suntem bine, s-a abatut iarasi asupra noastra frigul si e urat!Brrrrrr![cusca]

Maine ne intalnim cu Natalia sa facem o prajiturica, adica sa ma invete pe mine, ca eu-s mai derevianaya in legatura cu prajturi![^]

Astept acum sa scot o placinta cu branza din cuptor.[papica]

 

Va astept si pe voi sa mai povestim una alta! Chiar ca pe mess sunt prezente toate fetele![ups]

Pupici!!!![pup]

 

[sofer]Alinaid="red"> si [bonjovi]Alex Andreiid="blue">(22 noiembrie 2003)id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna

 

da chiar e liniste mare pe'ici

Alionaid="blue"> - frumoase si apetisante par degetelile tale, sunt sigura ca compozitia finala a dezamagit asteptarile, dar oricum asteptam parerea ta.

Merci pentru receta de Rafaelo, mi-am notat-o, cu proxima ocazie am sa-i fac.

 

Alina, Nataliaid="blue"> - sunt sigura ca o sa va placa acesti biscuiti, atit cu cioco pe cit si fara. Pe mine ma vrajit ca nu necesitamulta truda si ingridiente.

 

Corinaid="blue"> - felicitari inca odata pentru reusitele lui Luci, e foarte bravo daca e asa atent.

Voiam sa te intreb, cum tu faci Browines-ul la comanda cu Lucian, ai timp si posibilitate, nu ti-ar fi mai usor sa dai receta, sau o faci contraplata?

 

O sera placuta si o saptamana usoara.

 

 

-------------------------------

ce mari suntemid="limegreen">

[8**]Luciaid="orange"> mamili lu [zana]Laurasid="red"> (4 oct 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...