Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (11)


clio

Recommended Posts

Madau,

merci de raspuns, [pup]nu am stabilit inca pt ceza fiindca de abia am aflat de la oftalmolog ca am o problema serioasa la un ochi (excluzad miopia care ie evident la ambii ochi) si ca nu pot naste natural. Eu asa as fi vrut, but...

 

Sa imi fie cu iertare daca vorbeste paranoia de gravida din mine, dar cezariana cu Alexandru Bogdan alone nu ma incanta. Io-s pacienta lui T, nu a lui! Iar in Elias sunt niste vietuitoare numite medici cu care eu m-am mai intalnit si stiu ce le poate pielea, nu m-as duce pe mana lor nici daca m-ar plati ei ! O sa vorbesc cu T, poate ma lumineaza...

 

Evident ca ti-am citit povestea nasterii.M-a impresionat f mult. Cred ca le-am citit pe toate cele postate de pacientele lui T. Sper sa fie totul bine si la noi si sa postam si noi in 2 luni pe acolo...

[pup][pup]

Magg [gravi]cu NIchita 30 de s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

mey fetelor, apoi... eu ma simt tare descurajata, daca voi ziceti ca dr e asa mult plecat[bang]...iar eu pe ceilalti dr chiar nu-i cunosc...of si cand imi facusem si eu planuri marete[:D], ca din mai-iunie asa, sa fac, sa dreg...

 

m-a bufnit rasul cand am vazut cum i-a denumit maggyc pe aia: "vietuitoare" la elias...[:D], unii cam asa is(eu stiu sigur pe unul)

 

Magghyc, eu una, te inteleg, si cand a trebuit sa nasc eu, dr trebuia sa plece si mi-a spus ca provoaca nasterea, mai ales ca era la termen...ca sa pot naste cu el[:D]

 

sper si la tine sa fie bine! Nichita stie cel mai bine ce vrea...sigur ii place acolo unde e [pup]

 

eu... mai astept! poate voi burticile care sunteti acum "avansate", ma veti putea informa si pe mine despre garzile dr prin mai...sau iunie! sar'na, dau berica![flo][flo][flo]

 

 

ps. Cristina, sa-ti traiasca micuta crestina! e tare frumoasa!

[pup][pup]

 

pps. Clioooo!!! prinde:[pup][pup][pup]

 

[:)]Mariuca(31 dec.2003)[:)]id="blue">id="Script MT Bold">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor care ati nascut cu T,id="red">Am o rugaminte la voi din partea unei burtici care e internata in Elias in asteptarea cezarienei cu Tutunaru...Cum a fost REAL cu partea financiara a nasterii id="green">(si va rog sa nu-l uitati si pe T).Cirula un zvon cum ca ar primi si T , ceea ce nu e o problema (ca si asa era prea iesit din schema traditionala) dar ea ar vrea sa stie exact, sa fie pregatita.

La voi cum a fost? A incercat cineva sa ii dea ceva? Mai exact ce sau cat? Cum a reactionat? Dar restul echipei, cine si ce a primit?

Multumim anticipat mamicilor care isi vor face un picutz de timp sa ne zica si noua...id="Comic Sans MS">

 

Ukiid="red">,

nu dispera! S-or termina si congresele si conferintele astea o data, nu? [pup]id="blue">sper si io ca Nichita sa fie baietel cuminte si sa il astepte pe T, pt ca, daca T nu e in tara, eu in ELias nu calc sa fac cezariana.Oricum, daca nu e sa fie nastere cu el in mai, practic T este in fiecare saptamana vreo 2 zile, deci pt cie are nevoie sa il gaseasca fara preferinte ca luni sau joi, va fi sigur de gasit. Eu doar sper sa se potriveasca programul lui cu programul lui Nichitaid="Comic Sans MS">

 

Magg [gravi]cu Nichita 30 de s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io o vietuitoare (si inca mare sef ) o cunosc din experienta cumnatei mele: super preturi nesimtite la cabinet, super spaga la cezariana , tratament cu cotul [:D]- rezultatt: internare dupa o saptamana cu infectie. marea vietuitoare i-a spus cumnatei ca e "vina echipei, nu a lui". Va dati seama circ, bb mic acasa, cumnata in spital, si asta facea figuri ca "el nu e de vina "...totul pe banii nostri!

O alta vietuitoare o cunosc din mediu privat (medicover) si sincer, cand l-am vazut la Elias am inceput sa am cosmaruri ca vin sa nasc si el e doctor de garda...

 

In fine, da-i in steaua lor, cine imi raspunde si mie legat de preturile de nastere la T?id="red"> Please? Ca prietena mea intr-o saptamana s-ar putea sa nasca (deocamdata e sub monitorizare).

 

Magg [gravi]cu Nichita 31 de s fix!id="blue">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, fetelor!

magghyc sunt si eu serios interesata de problema pusa de tine, chiar daca mai am pana in iulie-august, dar vreau sa fiu pregatita, asa ca rog fetele sa ne transmita un pm;

magghyc poti sa-mi trimiti pe pm informatii legate de "vietuitoare" sa stiu de cine sa ma feresc?

anasia 21+ [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De abia astept sa merg la T sa vad ce mai face Nichita, cat a mai crescut...

 

Una peste alta, avem doctor meseriash, nu credeti?[bis]

Tot citesc in stanga si in dreapta diverse povesti despre alti doctori, si sunt mai mult decat socata. Imi dau seama ca Internetul nu iarta nimik unui doctor , e suficient sa nu-l placa o pacienta si deja devine o problema publica, si cu toate astea T rezista eroic in categoria celor despre care nu s-a scris nimik grav de rau, doar prostii, atitudine nu stiu cum etc. (In paranteza fie spus, mie tocmai atitudinea lui mi-a placut). Ceea ce mi se pare un lucru f important, mai ales tinand cont de puhoiul de paciente pe care il are[berica].

Asa ca Uki, io zic sa nu te panichezi[pup]. Noi avem voie ca suntem gravide si paranoice[:D], dar T ramane pt mine doctorul care l-a salvat pe asta mik din burtica (dupa parerea altora nu aveam nici o sansa)si eu nu vreau sa il schimb. Ma gandesc ca macar atata lucru poate sa faca si Nichita, sa il astepte pe nenea doctorul[alcool].

 

Cine se indura de mine si cauta lista cu bagaj de spital Elias? parca cineva dintre voi avea un post mai vechi pe tema asta, dar nu mai gasesc nimik.[bang]Evident, acum, cand incepe sa ma preocupe subiectul, ca inainte o gaseam sigur!

 

Noi azi am facut fix 31 de saptamani.BB e f puturos ziua, norok ca noaptea mai da cate un sut, altfel m-as ingrozi. Am tot auzit de bb-i care misca non-stop,dar bb-i puturosi nu a posedat nimeni, al meu e singurul?[:D]

 

Magg [gravi]cu Nichita 31 de s fixid="Comic Sans MS">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mei, partea financiara vad ca streseaza multa lume...

nu stiu cum ec u zvonul ca ar primi si T. da' stiti cum e, uneori mai dai un zvon daca altceva de rau nu poti spune.

 

kristinutza, ce ma bucur sa te revad!![pup] si tie, [pup] si la bb!

 

io eram cu subiectul despre elias, il caut in arhiva si revin cu un link.

 

tin sa mentionez ca mie personal nu mi-a cerut nimeni nimic. am dat cat am vrut si cui am vrut. deh, ca la romani, ce sa faci...

 

uki multumim pt laude[il]. si caaaaalm, intai fa tu bb si il gasesti in tara... tocmai pe tine sa te rateze?

 

Cristina [copil]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [bibe]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...