Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Se gasesc aparate la preturi rezonabile 200- 250 ron la magazinele TCM. Eu de acolo am luat acum un an. De la magazinul de vis-a-vis de Tribunal. NU stiu daca acum mai au dar de acoolo am luat. Sanatate multa lui Andrei! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am observat o schimbare in comportamentul lui Alex: a devenit mai independent e foarte ambitios si nu in ultimul rand e chiar obraznicut. Isi sustine cu tarie ideile si nu cedeaza si in nici un caz nu se supune decat daca e convins ca nu are de ales. Deja ne-a facut program si a decretat ca cine nu se joaca cu el nu il iubeste asa ca sa facem bine sa venim la el in camera la masinutele si dinozaurii lui. Si repede! Si ne-a mai spus ca e 'deja mare si poate sa ne spuna orice de acum ca e doar nu mai e doar un copil'. Are drepturi cica... In rest? Am facut saltul la numarat peste 10 si s-a prins cum se fac numeralele peste 20. Deja socoteste binisor pana la 10 – de fapt numara nu socoteste inca! – si e fericit ca o sa fie sef! Cica cand va fi mare e musai sa ajunga sef ca 'pt asta munceste'! 'dD ce sef? ca sa il asculte toata lumea si sa nu il intrerupa cand vorbeste!' "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Darria
[cafea] pt. cine doreste sunt la prima pe ziua de astazi, sper sa fie singura
ei, pana la urma, ai ramas la o singura cafea sau ai mai baut si altele? [:D]
quote:
Originally posted by mariussimiuc Raluca,sa stapanesti oalele sanatoasa. Uzura cat mai placuta,ca doar nu le-ai luat de bibelou...[:D]
Multumesc, Mihaela. Eu chiar ziceam ieri ca daca le iau, ce mila imi va fi sa le pun la treaba. Asa ca am renuntat in prima faza. Le-am pus inapoi pe raft. Apoi m-am razgandit si am zis ca de bibelou sunt foarte bune[:D] Sotul a zis ca le luam doar daca le folosesc. Daca nu, a zis ca le duce inapoi.[:D] Eu am avut de inox de la cununia civila primite. Dar m-am gandit ca n-ar strica sa le mai inlocuiesc, nu? Carmen, eu zic ca Alex e super inteligent si are dreptate in ceea ce vrea. Dar, totusi, nu e mult prea serios pentru varsta lui si mult prea preocupat de chestii de astea de oameni mari? Mie mi-au placut intotdeauna povestioarele legate de el, dar de fiecare data ma intreb la fel: de unde le scoate si daca nu sunt mult prea mult pentru el... Zic si eu... Coada la Mitropolie este la fel de mare... Circulatia inca inchisa. Dar jandarmii mult mai apatici, astfel incat m-au crezut azi pe cuvant cand le-am zis unde ma duc si nici legitimatia nu mi-au mai cerut-o[:D] Cristina (palmyrah), m-am gandit la tine aseara, dar sa stii ca n-am reusit sa pozez din locul in care eram. Oricum, nu cred ca ai pierdut prea mult si sper sa te duci data viitoare (din cate am inteles, nu pe 29 octombrie, ci pe 12 noiembrie!!!) Oricum, ideea voastra de a pleca din Iasi zilele astea, sa stii ca a fost cea mai inspirata. Cum a fost?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralnied1
http://community.webshots.com/album/561057472Ixookp?vhost=community Aici gasiti niste poze de la artificii (cele de pe paginile 3-4 sunt cele mai frumoase) si recital Al Bano. Sper sa va placa.
Sunt superbe! Si mie imi pare rau ca n-am stat m departe de artificii, ca mi-ar fi iesit si mie poze faine. In alta ordine de idei: Neatza! [flo] Si un [pepsi] de la mine. [url="http://www.flickr.com/photos/10546994@N06/"]Liliana [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kriss , [s][s][s]...Iti doresc multa sanatate, nastere usoara si un BB sanatos si mancacios si linistit desigur...[dual][dual][dual] Multumim pentru pozele de la artificii, sunt frumoase, anul acesta n-am ajuns la ele, caci era prea frig afara... In schimb am fost duminica in Carrefour, era foarte aglomerat...asa ca n-am savurat pe deplin, am lasat copiii la locul de joaca si noi ne-am plimbat... O zi frumoasa si asteptam soarele, Gabriela si baietii[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralnied1 [ Carmen, eu zic ca Alex e super inteligent si are dreptate in ceea ce vrea. Dar, totusi, nu e mult prea serios pentru varsta lui si mult prea preocupat de chestii de astea de oameni mari? Mie mi-au placut intotdeauna povestioarele legate de el, dar de fiecare data ma intreb la fel: de unde le scoate si daca nu sunt mult prea mult pentru el... Zic si eu...
Stai sa o asculti pe dna educatoare cand vin parintii sa ii ia pe copii de la gradinita! Ca acolo sunt 40 ca Alex. Mie mi-au cazut urechile cand am auzit-o. Sunt alta rasa copiii astia ai nostri. De vina vor fi fiind desenele animate, filmele, cartile... nu stiu. Dar as prefera sa decupeze, sa deseneze, sa construiasca, sa se joace cu masinutele – si nu cu dinozaurii – sa asculte povesti – si nu doar lucruri serioase din eneciclopedii - sa il intereseze animalutele doemestice sau salbatice care inca traiesc – nu sa se joace de-a muzeul de paleontologie! - sa vrea sa asculte muzica de varsta lui – si nu doar muzica „serioasa” – etc... Dar nu. Cand vin acasa el vrea sa faca lectii si sa invete sa citeasca „sa isi citeasca singur ce vrea el”, vrea sa invete sa umble la calculator, am gasit pe masa din living un asa zis muzeu, cu tot felul de exponate. Si nici nu pot sa il descurajez, e pasionat, poate asa vrea Dumnezeu pentru copii nostri sa stie mai multe decat am stiut noi la varsta lor, poate sunt un salt in evolutie... nu stiu... Zilele trecute desena niste chestii ... Isi imita parintii in mare masura, stiu, dar parca nu mai sunt copii. Cand sotul meu isi mai ia de lucru acasa sta cu ochii tinta la el si il urmareste sa vada ce face, la mine la fel. Nu stiu ce intelege sau nu dar e clar ca isi doreste sa gaseasca ceva care sa il aduca in atentie, sau ceva comun cu parintii, ceva, oricum... numai sa fie luat in serios. Sa fie tratat ca un om mare. Asta cred. E un copil iubit, foarte iubit, constient ca e iubit dar, cu care noi am petrecut relativ putin timp si in schimb ne-am straduit sa ii oferim tot ce si-a dorit, practic i-am cumparat iubirea! daca pot sa spun asa. Cred ca de asta nu are o jucarie preferata, de asta ofera cu atata usurinta jucariile si, desi nu a stricat jucariile niciodata si stie exact unde e fiecare, le face cadou cu multa usurinta... Sau poate pentru ca l-am tratat noi ca pe un om mare mereu, in sensul ca nu a pus o intrebare la care sa nu ii raspund serios si cat mai complet, chiar daca erau notiuni grele pentru el... Nu stiu ce inseamna „prea mult pt el” dar uneori e prea mult pentru mine... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...