Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

amniocenteza repetata


irinaM

Recommended Posts

Draga Lili,la ecografie apareau 4 chisturi de plex coroid, cel mai mare de 11 mm + triplu test pozitiv.am facut o amniocenteza la 19s si una la 22s.la 26s am facut un 4D+morfologie, chisturile s-au retras,am primit si rezultatul la amnio:nu s-au detectat anomalii numerice sau structurale ale cromozomilor.am sa ma linistesc doar atunci cand o sa-mi tin fata in brate.amniocenteze se fac la Giulesti, Polizu, Elias, dar sa speram ca nu e cazul!sa auzim de bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pe mine nu m-au pus sa repet pt. ca m-au tot amanat la infinit de la bun inceput si nu am mai avut ce sa repet. Am avut ceva probleme cu o analiza la rubeola iesita prost si initial cei de la geneticlab mi-au zis ca nici o problema, ei au kitul de rubeola si pot prin amnio sa-mi zica daca e ok sau nu. Ei bine, de fapt nu il aveau si m-au tot dus cu vorba. Cred ca de fapt vroiau sa-mi ia banii. Ce vroiam sa spun e ca mi-au lasat un gust tare amar cei de la geneticlab.

Simo74, noi suntem colege la bebei de sept.oct.2005 ... acum ca am citit povestea mi-am dat seama ca de tine povestea dr. Petrache cand eram eu pe masa de nasteri, ca ai repetat amnio si ca a fost ok [:)].id="size1">

 

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand mi-am facut eu triplul test mi s-a parut foarte ciudata intrebarea lor de genul:"daca nu iese bine intentionati sa faceti amnio?" Am spus: Nu!" Sunteti sigura?!" Da! Mi-a iesit un rezultat foarte bun. Tot timpul am ramas cu impresia ca daca as fi optat apriori pt amnio, mi-ar fi iesit prost testul...Mi s-a parut o clinica de kk, prin tot: pozitie, personal, lipsa confidentialitatii (cat am stat acolo, am rasfoit vreo 15 rezultate, erau in teanc pe biroul lor) etc

 

Antonia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...