Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Porumbel30 trebuia sa nasca -sunt ingrijiorata


Jocelyn

Recommended Posts

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dragi prietene, am revenit la post !

Va multumesc tuturor pt. gandurile bune si pentru urarile frumoase !

Acum sunt intr-o "pauza de respiratie" [:D] si profit de ea sa va scriu cateva cuvinte.

Asa cum ati aflat, trebuia sa nasc la sfarsitul lunii dar probabil puiul meu s-a gandit sa ingroase randurile bebeilor care nu tin cont nici de calendar nici de planurile parintilor. Asa ca joi am ajuns la spital (la timp!) si desi la m-a pus pe jar cu semnele care anuntau venirea lui (am pierdut apa noaptea precedenta) acum bebe se lasa asteptat ! Pana la urma am primit prin infuzie ceva care sa-mi provoace contractiile si asa am reusit sa-l conving sa iasa !

In concluzie am nascut joi la ora 19. 15 o minune de baietel care de atunci mi-a ocupat aproape tot timpul !

Acum am inceput sa intram intr-un ritm mai normal, suge cam la 3 ore, stie sa-si "ceara drepturile" foarte insistent si convingator !

Ne-am intors acasa duminica seara, eu am fost terminata de oboseala, ieri a fost sora mea pe la mine si m-a ajutat f. mult cu aranjatul casei (eu fiind plecata de miercuri de la pranz si lasand acasa 3 barbati numai cu gandul la mine, va dati seama ca nu le-a mai ars lor de curatenie si altele asemanatoare...) si am obosit numai uitandu-ma la ea cum se invarte ca un titirez in jurul meu...

Am terminat eu azi ce mai era de terminat, chestii mici dar importante pt. mine, si acum pot spune ca sunt linistita. Casuta mea arata iar asa cum imi place mie.

Acum am auzit un glascior dulce si ma duc la el...revin cu detalii mai tarziu...

Pana atunci va pup pe toate!

 

"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...