Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trusa peridurala


Recommended Posts

Stiu ca s-a mai discutat acest subiect, am tot cautat pe forum, dar nu am gasit ceea ce ma intereseaza si nu prea mai am timp. Sora mea urmeaza sa nasca in curand si i s-a cerut sa cumpere trusa peridurala. M-am interesat de preturi, dar am gasit doar pt. cea epidurala (care am inteles ca ar fi acelasi lucru) in jurul a 1 mil. Sora mea a intrebat la farmacie si i-a spus ca o costa 500.000 lei. Acum va intreb: voi cat ati dat pe trusa? Si daca e doar atat, e mai putin eficienta? Adica e de preferat sa iei una mai scumpa si mai sigura eventual? Pt. ca nu ar vrea sa riste si sa nu fie buna. Va multumesc anticipat pentru raspunsuri. Nastere usoara tuturor viitoarelor mamici! Ileana [gravi] 30+ [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/eiancu/album?.dir=84e9"] Poze cu noi [/url] [url="http://bd.lilypie.com/JGSkp3"] Ghindoaca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu am nascut cu peridurala (nu stiu care e diferenta intre cele doua), am platit 500.000 pentru trusa, la spital. Asta era in 2004 si nu cred sa se fi schimbat prea mult pretul.

 


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.id="red">

Bazar pentru Alex, un baietel diabetic de 1 an

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca este acelasilucru epidurala cu peridurala... doar ca fiecare foloseste denumirea care-i place... sper ca nu spun tampenii.Cand am nacut eu, 2004, am cumparat trusa mai ieftina, Perifix, (la indicatiile doctorului) era una in jur de 600 de mii si una in jur de 1 mil.Eu am luat-o de la Farmacia Doina, din spatele magazinului Unirea. Stiu ca se mai gaseste si la farmacia Municipalului.Nu cred ca are importanta care dintre cele doua truse este folosita, important este anestezistul (daca isi face treaba bine) si anestezicul... Eu una n-am mai avut timp de anestezie si am nascut fara... [pup] sarcina usoara si nastere cat mai usoara.

id="right">id="size1">id="right">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...