Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nisipuri miscatoare


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Calin, hai sa-ti zic eu de partenerul meu. Cind am intrat in relatie si la mine aragazul se reducea la un singur ochi folosit, cel pentru cafea. Habar n-aveam de unde sa aprind cuptorul, sincer. Gatea prietenul meu. Eu aveam de pregatit un examn dificil si aveam nevoie de timp si de liniste: in tot timpul asta si-a asumat treburile casei cu naturalete, gatea, spala in timp ce eu eram la biblioteca. A trecut examenul....si am acum un raft intreg de carti de retete din diferite bucatarii: eu sint la capitolul exotisme, el gateste romaneste.

In continuare impartim treburile domestice, fiecare face cite ceva si nimeni nu are senzatia ca-i face celuilalt un favor ca pune mina pe aspirator sau umple masina de spalat cu rufe. Este datoria amindurora. Cel care ajunge primul acasa pune masa (si vorbesc de pus masa cu tot, de la incalzit mincare pina la aprinsul luminarilor. de 5 ani numai asa mincam. la lumina luminarilor)

 

Ce vreau sa spun: incearca sa renunti putin la ideea ca un barbat nu face asa ceva, sa-i scoti vesnic pe nas ca ai mai spalat o farfurie. Fii mai deschis: stii ca elise este tipul independent, rebel, n-o forta, nu-i numara datile in care spala ea farfuria si cind o faci tu, ca n-ajungi nicaieri. Te asigur. Fa tu ce de facut si ea va aprecia si va incerca sa echilibreze balanta, din dragoste, din respect. Cel putin asa consider ca fac oamenii care se respecta si se iubesc.

o solutie: luati-va vase si tacimuri de unica folosinta. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Calin-Alin

]Faza cu chat-ul pe matrimoniale. Pur si simplu am intrat de curiozitate sa vad cine este pe acolo si dupa ce am vazut l-am anulat. Asta a fost tot din partea mea. Poza mi-am postat-o datorita faptului ca nu mai puteam sa accesez contul, si mi-am postat poza la cerinta site-ului. Am fost si contactat de citeva tipe, dar nu le-am dat concursul. La cele cu poze indecente le-am scris ca sa fac misto de ele. Una chiar s-a luat de mine ca ea nu este prostituata, si i-am scris ca alea nu sint poze postate de o fata cuminte.


id="quote">id="quote">Eu zic ca pentru un baietel friguros si cu hernie de disc esti un pic cam activ la matrimoniale.Dar stiu ca o faci numai ca sa le inveti minte pe fetele alea sa nu mai posteze fotografii indecente,AL’amore che move il sole e l’altre stelle. Camera lui Marcu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andradaid="red">

 

Esti foarte haioasa. M-am uitat la camera lui Marcu si imi place foarte mult.

Hernia de disc nu are de-a face cu statul pe scaun si tastind. Este o activitate comoda.

Hernia de disc nu ma impiedica de la alte activitati si mai solicitante[:D].

Pe una chiar am facut-o sa-si schimbe pozele, ca erau indecente, dar ea nu vedea asta, credea ca sint adecvate site-ului.

Nu iti mai spun de cite ori am fost injurat ca ma luam de ele la misto. Era o activitate non-profit (nu material).

 

calin-alin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Calin-Alin

Moanaid="red">Lily si Caroline id="red">Noi nu ne-am casatorit ca sa avem acte. Ne-am casatorit din dragoste cind totul si aproape toata lumea era impotriva noastra. Chat-ul la mine a fost doar ceva din curiozitate, sa vad cine este pe acolo postat, nu pentru noi cuceriri. Am cucerit pe cineva si nu mai am nevoie. Sotii vostri credeti ca nu sint postati pe acele chat-uri?id="brown">. Am o gramada de prieteni casatoriti care intra pe acele matrimoniale, si nu cu gindul de a agata, ci din curiozitate, sau sa faca misto de cele postate cu poze indecente. Cind nu mai ai ce face pe internet si te uiti la calculator fara motiv, atunci cauti pe internet de toate, sau ti se deschid ferestre cu matrimoniale cind accesezi altceva. Nu vi s-a intimplat niciodata? Aici intervine curiozitatea de a afla ce este pe acolo.


id="quote">id="quote">Alin pana una, alta casnicia voastra este in impas nu a mea. Ca o paranteza, a noastra implineste anul asta 23 ani (doamne cand au trecut atatia ani? parca a fost ieri [:D]) si pot sa-ti spun ca suntem mai fericiti cu fiecare an care trece... cred ca ne inteleptim cu vremea [:)]. Asadar revenind la casnicia voastra, nu bagateliza investigatiile tale prin zona matrimoniala. Curiozitatea are o cauza, iar ca sa o tratezi trebuie sa umbli la cauza, nu la efect. Cred ca ar fi benefic pentru tine si pentru casnicia voastra sa te analizezi mai profund, sa despici firul in patru asa cum face Elise si sa consideri asta o calitate, nu un defect. Fa-o cu tine, pentru tine cu o autosinceritate totala si ai sa vezi cate fatete noi ale personalitatii tale ai sa descoperi. In tine ai sa gasesti puterea si determinarea sa mergi mai departe cu optimism. Pentru ca viata este frumoasa, iar cea in doi este superba... Just take it! Is in your hands [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Calin-Alin

Sheid="red">Nici nu am apucat sa trimit ultimul mesaj, ca tu l-ai si citat[:D]. Din greseala dadusem send la o parte din mesaj. Acum este complet. Astept critici[:D].De mina ne-am luat ca sa ne investigam pentru fiv, si nu mai conteaza cit costa.calin-alin


id="quote">id="quote">Hm..problema ta nu este FIV-ul pe care-l poti plati, ci alta..pt are nu te poate ajuta nici toata averea din lume daca nu iei o hotarire.Numai bine.si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Calin, fetele ti-au spus ce ai de facut ca sa o faci fericita pe Elise.

Elise, daca vrei ca si acasa sa ai acelasi succes pe care il ai in cariera profesionala, va trebui sa te implici mai mult in viata casnica. Ai succes la servici pentru ca esti acolo, pentru ca faci ceva folositor, aduci valoare, pentru ca iti pasa, pentru ca nu lasi ca lucrurile sa fie facute de altii. Acasa ai probleme pentru ca nu investesti timp si astepti ca altcineva sa se ocupe de treburile casnice, care, vrei, nu vrei, fac parte din viata unui cuplu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...