Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum trecem peste o despartire dureroasa?


Recommended Posts

Mara te felicit si te admir din tot sufletul pentru felul in care te-a imbogatit experienta asta dureroasa. Este o vorba care spune ca "fiecare dezamagire din viata poate fi o treapta spre noi culmi". Fiecare furtuna sufleteasca de genul asta ne dizloca si ne reconstruieste in alt fel. Tu esti o invingatoare. El simte echilibrul tau si il pune pe seama unei noi iubiri sau relatii sexuale. Nu crede ca ti-ai gasit echilibrul fara el. Mai ales ca el nu si l-a gasit. Barbatii nu stiu ca femeile sunt niste supravietuitoare prin definitie. Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ileana, [floare3] ca de la invingatoare la invingatoare.
quote:
pe mine totusi ma depaseste cum adica dormiti in acelasi pat? si cum el a hotarat?
Si pe mine ma depaseste, Porumbitza, de aia nici nu imi mai bat capul. De aia i-am zis ca e cazul sa doarma pe canapeaua gonflabila din sufragerie, cum obisnuia sa o faca anul trecut. Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mara, are perfecta dreptate ileanna: tu probabil acum radiezi mai multa siguranta de sine, iar el crede ca un alt mascul e cauza [:D] Mi-a placut la nebunie replica lui "sunt 90% sigur ca ai o relatie, dar nu e ceea ce pare"!! Fii atenta, el acu' vrea sa te previna ca faci o greseala daca ai fi cu altul in loc sa continui sa suspini dupa chiloteii lui [bang][bang] Vezi ce grijuliu e cu tine? Imi aminteste de reactia fostului meu, cand el cu "mandra" lui cea noua de atunci aveau deja probleme dupa 6-7 luni, eu eram de vreo 2 luni cu actualul meu sot si fostul deja ma "prevenea": "Ei, stii tu ca la inceput totul e roz, asteapta inca vreo 6 luni si ai sa vezi!", dupa 6 luni zicea ca sa mai astept un an, apoi doi ani, timp in care evident ca relatia lui cu "printesa" lui se terminase demult... [:D] Acum, ca eu si Bogdan suntem casatoriti de aproape 4 ani si ne intelegem chiar mai bine decat la inceput, nu mai are comentarii. Pastreaza distanta, Mara! Portugalia 2006: http://family.webshots.com/album/557164596AdFMgt Eu si sufletul meu pereche: http://family.webshots.com/album/557167184hBwWJt
_______________________ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania. Felicia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Draga Mara M-a impresionat profund povestea ta,dar in special, forta de care ai dat dovada si gandirea ta atat de matura.Sper din tot sufletul ca esti bine atat tu, cat si bebe si sa-ti dea Dumnezeu numai bucurii si multa,multa iubire,pt ca o meriti din plin.Daca ai timp,mai spune-ne ce mai este nou si speram ca o sa auzim numai lucruri bune.Te pup si sanatate multa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
buna Mara, am citit cu lacrimi in ochi povestea ta si pot spune ca e de-a dreptul plina de invataminte (caci nu-i adevarat ca atat cat traim avem tot timpul de invatat) imi pare rau pentru pentru suferinta ta, dar Dumnezeu sa-ti ajute si tie si la bebe mic sa treceti cu bine peste tot trecut si sigur o sa va fie bine in viitor. Esti o persoana remarcabila, atat ca intelect, cat si ca si caracter si lucrurile astea niciodata nu scapa recompensate. Iti doresc din tot sufletul numai bine si tie si la cel mic si sper sa mai aud cate ceva despre povestea ta, daca mai ai timp sa scrii cate ceva![pic][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am o nelamurire si poate ma ajutati voi. nu pricep de ce barbatii trebuie sa minta? am vazut si in cazul Marei, daca ex-ul ei e cu alta si e foarte evident ca asa e, de ce se scuza in fata ei o minte ca nu e adevarat, ca de fapt sunt doar colegi de serviciu? asa mi se intampla si mie. fostul meu prieten mi-a spus clar ca nu vrea sa ne mai impacam, ca el simte ca nu ar avea rost pt e doua oara, dar cand in gluma i-am atras atentia ca s-a intalnit aseara cu o fosta prietena (tot in interes de afaceri) a inceput sa se scuze tot ca nu e adevarat, ca s-a intalnit cu un prieten si de astea. pt ca eu sunt inacapatanata si nu las lucrurile asa, pana la urma a spus ca doar au vorbit la telefon dar nu s-au intalnit. Desi eu stiu sigur ca s-au si intalnit. Deci pana la urma de ce trebuie sa ma minta si mai mai sa se jure ca nu s-a intalnit cu ea si nici macar nu au mai vorbit de mult timp la telefon? De moment ce mi-a zis clar ca nu vom mai fi impreuna, de ce sa ma minta cum ca nu are pe nimeni si nu se intalneste cu femei si de astea? Care e pana la urma scopul acestor barbati?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...