Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cei/cele care ati fost acceptati sau nu cu copii


Recommended Posts

Alinas,iti doresc multa fericire si ma bucur ca si pe strada ta a rasarit soarele din nou,.

Eu am fost casatorita,si din prima casatorie am un baiat care are acum 7 ani.

Pe actualul meu sot,l-am intalnit cand mergeam in parc cu baiatul meu care avea atunci un an si 8 luni,iar fiul meu i-a dat mana viitorului meu sot,s-au facut prieteni si asa am ajuns sa ma recasatoresc dupa 3 ani de relatie cu el.

A fost minunat,daca nu eram cu baietelul pe strada poate nici in ziua de azi nu ma casatoream.pot sa ii multumesc fiului meu care si in ziua de azi isi aminteste de "tati" pe care el l-a ales in parc[:)].

Sotul meu s-a indragostit de fiul meu,l-a iubit foarte mult,oricum din partea tatalui natural nu a primit niciodata vreo afectiune.

iti doresc sa ai parte de multa dragoste

 

 

cezara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Alinas, ma bucur pentru tine si imi dai speranta. Multa fericire si tie si baietilor tai![flo]

 

Kiwwy, m-ai convins, ma duc sa ma plimb cu fiica-mea prin parc, desi e cam frig[:D].

 

 

Sanziana & Marina (03/10/2004)

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/album?.dir=mail&.src=ph

 

 

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by alinas

fetelor,sunt cea mai fericita azi.tocmai i-am spus lui cliff(jamaicanul meu)despre copii mei si sa ma credeti ca tremuram toata cand tastam la calculator.am facut o introducere luuuuuunga de genul:vreau sa-mi cer scuze ca nu am spus de la inceput,sper ca macar putem ramane prieteni,sper ca nu esti prea suparat bla bla bla.ei,si i-am spus.el m-aintrebat de ce nu i-am spus de la inceput.mi-a mai spus ca e putin dezamagit ca nu i-am spus de la inceput dat asta nu schimba nimic intre noi.eu sunt acceasi persoana pe care el o iubeste si ma vrea in continuare.mi-a cerut poze cu baietii si a spus ca trebuie sa fie foarte frumosi.mi-a spus ca,acuma ca stie asta,va trebui sa ne cladim viata pe asta.fetelor,asta m-a dat gata.calmul lui,iubirea lui.90% ma asteptam la reactia asta a lui,dar undeva in adancul sufletului meu eu tot tremuram de frica.pentru ca e un om deosebit pentru mine,imi da tot ce a lipsit sufletelului meu.imi da atata iubire ca i-am spus ca el nu e uman,e prea bun.in sfarsit stiu si eu cum e sa fii iubita cu adevarat.e minunat.inca mai tremur de emotie.peste 2 ore ma suna,i-am spus sa ma lase sa ma calmez ca nu as putea sa scot o vorba acuma.eu tot dadeam inainte si scriam non stop si el imi spune:relax and listen to me plsssssssssss.a spus ca o vom lua incet,step by step,ca nici eu nu stiu totul despre el.am vrut sa impartasesc acest moment de fericire cu voi care mi-ati fost alaturi mereu.m-ati ajutat sa scap de un partener abuziv,am trecut prin clipe de cosmar dar uite ca pana la urma a rasarit soarele si pe strada mea.pare incredibil pentru mine.nu credeam ca voi intalni asa ceva,ca merit asa ceva.va multumesc.


id="quote">id="quote">BRAVO!Trebuia sa o faci de mult.Acum fi atenta la o treaba!sa nu cumva sa incepi sa-l iubesti mai mult pt ca in sufletul tau te simti vinovata ca ai lasat ce era mai "dificil" pe mai tirziu!Si pt ca reactia lui(imediata) a fost ca nu e problema.ii trebuie timp sa "inghita" ce tocmai a aflat si probabil ca daca este un tip cu ceva educatie, nu te va rani din prima, dar exista riscul sa dispara in timp"Mai asteapta!Si inca ceva draga mea...exista sute..mii de barbati carora nu le pasa daca ai copii sau nu, ce cauta ei este femeia visurilor..asa cum noi ii cautam pe ei.Bafta!si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, si eu am doi baieti din prima casatorie si un al doilea sot care a acceptat sa-i crestem impreuna. Povestea ta are deocamdata final fericit dar ti-am raspuns, totusi, pentru ca She are mare dreptate. Ai grija sa nu te simti obligata pentru acceptul lui. Eu trec acum printr-o situatie si mai grea, nu pot darui un copil sotului meu minunat, amandoi ne dorim un copil impreuna, ma simt aiurea de vinovata ca acest copil nu apare, sotul meu nu-mi cere imposibilul dar eu vreau sa i-l ofer.

Iti doresc speranta si multe bucurii!

 

Nu certati copiii cand viseaza!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina,eu sunt una dintre femeile care au intrat intr-o noua relatie avand deja un copil.

In momentul in care l-am cunoscut i-am spus 2 lucruri: am un copil si sunt fumatoare.I-am explicat ca nu fac compromisuri vis-a-vis de copil.Daca vrea o relatie cu mine trebuie sa ma accepte asa, cu tot cu copil.De fapt copilul meu reprezinta o mare calitate pe care o am,aceea de a fi o persoana foarte familista.Cred ca tocmai asta l-a atras cel mai mult la mine.

Suntem deja de 3 ani impreuna si nu simt ca ar face vreo diferenta ca nu e copilul lui.

Ironia sortii e ca eu nu mai pot face copii iar el a acceptat asta si de multe ori mi-a spus ca suntem norocosi ca avem deja un copil si nu trebuie sa ne amaram viata uitandu-ne la alte cupluri care-si plimba bebelusii sau chinuindu-ma sa fac diverse tratamente.

Pana sa-l cunosc pe el cei din jur ma priveau ca si cand copilul meu ar fi fost un defect al meu.De multe ori mi s-a spus ca-s fata buna dar ce pacat ca am un copil.Si ce?Uite ca am reusit sa gasesc pe cel mai bun,cel care a avut putere sa-si asume o mare responsabilitate.Asa probabil am scapat de lichele,de barbati care nu si-ar fi asumat nici macar responsabilitatea pt. copilul lor.

Cine te iubeste o face neconditionat.Tu si copii tai sunteti un tot unitar si nu trebuie sa te temi sa te lauzi cu ceea ce ai.

Stii cata lume isi doreste sa aiba ce ai tu? [:D]

Sa-ti traiasca baietii si sa te bucuri de ei.

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca trebuia sa ii spui ca ai copii cind te-a intrebat si i-ai povestit despre tine. Dar nu inteleg, de ce ai ascuns ca ai copii? De ce crezi ca e mai usor sa afle dupa 1 luna decit la inceput?

Mult succes! Sigur ai sa iti refaci viata, acum sau mai incolo!

 

Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]

 

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

 

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

alinasid="red">...ce a vrut sa spuna prin faptul ca " o vom lua incet,step by step,ca nici eu nu stiu totul despre el."A fost asa... ca o consolare ca n-ai apucat inca sa-i spui despre copii, sau chiar nu stii totul despre el? [:D]Elise


id="quote">id="quote">Corect.Asta vroiam si eu sa intreb.Sa ne spui surpriza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciau fetele.hmm,sa stiti ca si eu mi-am pus intrebari cu acest"nici tu nu stii totul despre mine".m-am gandit ca ne cunoastem doar de o luna si de aia a spus asta.dar ieri in timp ce chatuiam imi spune ca are si el o fetita de 10 ani,ca e divortat.banuiam ceva de genul asta.deci a ramas ca vine de pasti si apoi vin eu acolo 6-8 luni sa lucrez,poate stiti oferetele astea de la "four season hotel"peste tot in usa,merg sa lucrez la receptie ca sa ne cunoastem mai bine si ca sa-mi arate america.

nu i-am spus de copii de la inceput nu pentru ca m-asi feri sau mi-e rusine cu ei.totul a inceput ca un simplu chat,de obicei eu vorbesc o data cu oamneii si gata.dar el a reusit cumva sa ma atraga.asa ca am tot vorbit si am inceput sa simt ceva pentru el si viceversa.acuma sa vedem cum e cand ne intalnim.cand vorbim pe net,vorbim despre orice,e un tip foarte deschis si plin de viata.cam astea sunt noutatile la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...