Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O nastere haioasa si surprinzatoare


Recommended Posts

Am ezitat inainte de a scrie despre nasterea fetitei mele, am citit ce au scris mamicile pe forum si mi s-a parut extraordinar de interesant totul.O sa incerc sa fiu cat mai succinta pentru a nu va plictisi. In primul rand de ce surprinzatoare? Pentru ca nu m-am asteptat. O sa ziceti ca sunt nebuna, asa o fi, cand eram insarcinata o tineam una si buna ca eu n-o sa ma chinui sa nasc, o sa fac cezariana, eram tare mandra de decizia luata. Dar nu s-a nimerit, Dumnezeu a vrut sa nasc mai devreme cu 3 saptamani decat data stabilita initial, asa ca n-am apucat sa mai programez cezariana. M-am dus la spital crezand ca sunt balonata, cand colo asistenta mi-a spus ca o sa nasc in 2 ore. A fost foarte greu sa nasc fiindca nu stiam ce sa fac, nu-mi venea sa cred ce se intampla, nu eram pregatita psihic pentru asa ceva. Am avut insa noroc de un doctor extraordinar si de o moasa asemenea. De ce haios? In primul rand vorbeam numai prostii din cauza emotiilor, de fapt vorbeam continuu tot ce-mi trecea prin cap. La un moment dat il intreb pe doctor : ce a facut Dinamo? Va dati seama ce mutra a facut doctorul cand a auzit asa ceva ! A inceput sa rada, " A batut cu 2-0, Cupa Davis nu te intereseaza?". Apoi a aparut pe lume iubita mea, cel mai frumos copil din lume, rosie ca focul si cu plamani puternici, 3,5 kg, nota 10. A fost o seara extraordinara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sa-ti traiasca puiul si sa va aduca numai bucurii!

 

Esti o norocoasa! 2h?! wow![cool]

 

Refacere rapida![cheers]

 

[cit]Lumyid="red">- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] id="blue">id="Book Antiqua">(11 Martie 2004)


id="right">

 

Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina bine ai venit pe forum! hihihi, se pare ca meciurile ne-au purtat noroc, si eu am nascut tot in 2 ore si tot la un meci m-au apucat contractiile (Cehia-Romania 9 oct 2004) si-n timp ce ma cosea ascultam fascinata si zapacita impresii despre meci intre sot si doctorul plin de sange... si evident haios. [pk]

Sa-ti traiasca fetita scumpa si sa fie sanatoasa si... dinamovistaid="red">!!!!!!!!!!!!!! [pup][pup][pup]

 

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes id="red">- Carl G. Jung id="orange">

site,id="orange">nunta,id="orange">nastereaid="orange">id="size3"> [hop][hop][hop]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!!! Sa-ti traiasca puiuta si sa te bucuri de ea!!

Citind randurile tale m-am amuzat copios, pentru ca am patit si eu la fel cu primul copil Trebuia sa nasc prin cezariana, asa a spus doctorul ,numai ca eu vroiam natural si la fel am nascut cu trei saptamani mai repede, doctorul nu a fost de gasit si am nascut cu o moasa grozava in jumatate de ora aproape fara dureri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru mesaje, multumesc pentru urari, citind si vorbind cu alte mamici mi-am dat seama cat am fost de norocoasa, Dumnezeu a fost cu mine si in zilele ce au urmat pentru ca am facut complicatii la un picior (feblita) si nu m-am prea bucurat de cele 9 zile petrecute in spital. Poate odata o sa scriu si despre ele.

Cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca fetita!![bis]

Pai asa....sa tot nasti!![;)]

 

[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] Matei

 

Povestea nasterii lui Matei ;)

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237

 

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

 

 

Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...