Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce mai gatim japonici?Sfaturi,retete,idei...(4)


devylla

Recommended Posts

Buna fetele ce mai faceti?

e a doua oara cand scriu aceste mesaj , am uitat sa ma loghez offf ce mendokusai e

 

Hanako ce mai faci? Cum iti merge cu invatatul ?

Yulia a inceput si ea gradinita e tare bucuroasa . am pus pozici va invit sa priviti[:D]

 

O RETETA SUPERRR

 

CARTOFI LA CUPTOR

 

4-5 cartofi, 1 ou , 1lingura maioneza, ceapa verde, masline, unt, sare, tsuna,( pt copii in loc de tsuna puteti inlocui cu sunca) cheese( din aceea pt pizza)

 

MOD DE PREPARARE

Se spala cartofi bine si se fierb in coaja , dupa ce sau racit se taie pe jumatate si se scoate mijlocul cu o lingurita, apoi se ung cu unt si sare si se baga la cuptor 20 min.

intre timp se taie ceapa verde marunt oul se bate impreuna cu maioneza, si se umpl in urmatorul pas. Ou, tsuna sau sunca, ceapa verde , cheese, si masline apoi se baga la cuptor inca 20 min .

 

VA DORESC POFTA BUNA [asia]

 

POZICI [copil]YULIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Kiforu,vad ca nu ti a raspuns nimeni.Eu habar nu am dar daca vrei iti trimit vopsea din Ro,caci ajunge repede.Sau ai gasit?

Devi,cartea aia am luat o de la un use shop si am dat 500 yeni pe ea,nici nu se cunoaste ca este folosita,de fapt cred ca a fost tinuta doar in biblioteca.Incearca la astfel de magazine,caci poti gasi multe.

Ce gatiti de Paste?Vad ca nimeni nu mai posteaza?De ce????????[q][q][q][q]

eu as mai vrea sa stiu cite ceva.......Si sa va cunosc....Unde sinteti?????/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna japonici

noi ne-am retras putin timp deoarece sa incarcat programul...hihihi

acum suntem in curatenie generala pt sarbatorile de pasti nu prea mai avem timp de nimic[xx(]eu ouale de pasti le voi face cu coaja de

ceapa deoarece a avut frate-miu grija sa ma lase fara vopsea[alcool][xx(]si veni acum doua zile din romania ...a adus de toate dar vopsea a uitat[xx(][q]

la meniu de pasti inca nu stim ce vom avea....[jamaica]

ce faceti in seara de inviere?

noi vom merge la bisericuta din nagoya ..anul trecut au fost niste prietene si au spus ca a fost nemaipomenit parca ai fi acasa[bis]

am sa mai trec zilele astea pe aici [pup]

va pup si va doresc sarbatori fericite si un paste fericit[bis][pup]

 

 

"cine se trezeste dimineata devreme departe ajunge"

[zana][copil]EMYLI alinarea noastra [foto] poze[yami][foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele...Nu am mai postat ca eram cam singurica pe acicia..

Eu am icnercat sa vopsesc ooule cu colorantalimentar rosu...insa au iesit roz...anul trecut le-am facut cu acuarele dalea la tub.

Anul asta vreau sa incerc cu cerneala rosie(inku)

De gatit am sa fac pasca...sper sa si imi iasa ca la prajituri nu prea ma pricep...apoi fac oua de prepelita umplute...si o salata de vinete si rosii,castraveti,ceapa verde...na' oarecum ca acasa.Putin ca nu se mananca si apoi pacat de mancare sa o arunc.

Piccaso merci de sfat am sa incerc.daca vrei sa vb cu cineva doar zi...da-mi un mail sau ceva[pup]

pupici

 

 

japonia prin ochii unui amatorid="Comic Sans MS">id="size1">


sabina

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by hanako2004

buna japonici noi ne-am retras putin timp deoarece sa incarcat programul...hihihiacum suntem in curatenie generala pt sarbatorile de pasti nu prea mai avem timp de nimic[xx(]eu ouale de pasti le voi face cu coaja de ceapa deoarece a avut frate-miu grija sa ma lase fara vopsea[alcool][xx(]si veni acum doua zile din romania ...a adus de toate dar vopsea a uitat[xx(][q]la meniu de pasti inca nu stim ce vom avea....[jamaica]ce faceti in seara de inviere?noi vom merge la bisericuta din nagoya ..anul trecut au fost niste prietene si au spus ca a fost nemaipomenit parca ai fi acasa[bis]am sa mai trec zilele astea pe aici [pup]va pup si va doresc sarbatori fericite si un paste fericit[bis][pup]"cine se trezeste dimineata devreme departe ajunge"[zana][copil]EMYLI alinarea noastra [foto] poze[yami][foto]


id="quote">id="quote">id="red">hanako 2004id="size5"> te rog frumos sa-mi dai si mie adresa biserici ortodoxe din Nagoya[ruga], poate venim si noi![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor[hia]scuze ca n-am mai intrat dar mis asa de ocupata, caci nici n-am timp sa mananc; am; v-am citit asa pe sarite, mai pe diagonala; cand oi avea timp o sa scriu si reteta de preji cu okara, dar sa ma lase cucuietele;

 

hanako2004id="red">cum colorezi tu puale cu coji de ceapa???; spune-ne si noua metoda te rog!!!!!!

 

mamica celor doua cucuiete.

http://photos.yahoo.com/nlroxana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...