Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce mai gatim japonici?Sfaturi,retete,idei...(4)


devylla

Recommended Posts

[pup]paula_mea bine ai venit[bis]

yoroshikune!

si eu am incercat odata sa fac salata de icre cred ca tot cu karako

si la fel[xx(]nu avea un gust prea placut[vom][vom]si de atunci nici nam mai incercat[xx(]..poate o sa-ti raspunda careva din fete...

o zi buna si daca ai retete noi sa vi sale lauzi si la noi[pup]

 

 

pozici MALAYSIA

malaysia2006

 

[colegi][majoreta]

[testoasa]irina &emilica2005.01.06[copil]

[foto]POZICI NOI[colegi]EMILY zana noastra[zana] poze[papica]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[alcool]Buna fetelor sunt noua ,dar in legatura cu salata de icre ati incercat sa faceti cu mentayko,este asemanatoare cu tarako dar se aseamana cu cele din Rom la gust.Aveti grija ca sunt de doua feluri normale si iuti.Incercati cu cele normale.Pofta buna si mai am un sfat ,icrele sa le lasati la rece si cand le preparati sa puneti si putina paine ,fara coaja.Painea sa o udati si sa fie bine stoarsa de apa.

 

claudia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele arigatou,eu stiam ca mentaiko sunt icre(tarako)iuti nu am stiut ca exista si mentaiko neiuti,cand voi merge la magazin am sa intreb de mentaiko normale,dabea astept sa-mi fac salata de icre[pofta],eu cu bucataria japoneza stau cam nasol,dar am sa invat si eu de la voi,deja mi-am scris cateva retete [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
quote:Originally posted by dolphin9913

buna fetele ce mai faceti de papica? eu astazi am facut un chec in culori( ideea mea) va pun pozele si cine vrea reteta sa spuna AICIsi AICIva pupic si spor la bucatarieMAMI[gravi]19+ YULIA ( 2002)si BEBE[baietel]


id="quote">id="quote">dolphin9913, am vazut pozele din albumul tau si le-as face pe toate care se pot face in Romanica. M-ar interesa in special retetele pt. rulourile cu sunca si pentru cartofii la cuptor, dar si checul, care arata splendit. Ai postat retetele pe forum?Multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Am si eu o reteta de SPAGHETE CU NORI : Sa folositi spaghete dinalea mai late putin ca sunt mai gustoase Fierbeti spaghetele in apa cu sare . Intr-o tigaie puneti oliv oil la incins apoi adaugati 2 catei de usturoi pisati si 2 ardei rosii uscati (iuti)si doua polonice de apa din care fierb spaghetele .Dupa ce ii caliti putin usturoiul cu ardei adaugati spaghetele fierte si scurse de apa.Peste mai adaugi mai adaugi GARA SUP (este o supa instanta ) adaugi c-am o lingurita )(depinde de cate spaghete faci )si bucati de nori rupte mai mici .Amesteci totul usor si la urma mai adaugi o lingura de oliv oil .Le pui pe farfurie iar ca accent pui doua frunze de nori si ardeiul rosu iute din spaghete. Pofta buna .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dolphinuta arata foarte bine prajiturica in culori...sa ne spui si noua cum se face.

azi profit de ceva timp si cum aseara i-au ramas hasbantului niste albusuri de ou am sa fac niste bezele pentru prima data.

Sa-mi tineti pumnii!

 

japonia prin ochii unui amatorid="Comic Sans MS">id="size1">,despre tineid="size1">

 

 


sabina

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...