Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce mai gatim japonici?Sfaturi,retete,idei...(4)


devylla

Recommended Posts

Buna,

 

Miyako poti folosii oricare din cele 3 sorimente de miso,eu de obicei folosesc shiro si aka,kara nu am folosit.Dar nu vad mare diferenta.

Acum folosesc aka,si-mi place mai mult la gust decat shiro,acum depinde de gusturi.

Ileana stiu ca se pun mai multe in gyoza.Se pune si cascalav daca vrei.Era o reteta postata de gyoza tezukuri prin partea a doua a ,sau a treia a.Nu mai stiu.Eu o cumpar,mi se pare foarte mendokusai tezukuri[:D].

 

Sabina Y.

 

japonia prin ochii unui amatorid="Comic Sans MS">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ce ma faceti fetele cucuietele?

 

maine e o zi mai speciala si m-am apucat de trabaluit prin bucatarie asa ca am sa va dau 2 retete.

 

FURSECURI

2 oua, 125g zahar,125ml ulei, 225 faina,zahar vanilat( cine doreste mai mult poate dubla cantitatea)

MDP

Cele 2 oua se pun intr-un castron se amesteca bine, bine cu zaharul apoi uleiul putin cate putin,zaharul vanilat si faina in ploaie.

Se ia cu o lingura sau seringa de bucatarie se pune in tava neunsa si se coc la foc uite 15 min.

POZA

 

MAMI[gravi]29+ YULIA ( 2002)si BEBE[baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si reteta a doua

 

TORT

6 oua,150zahar,2 linguri otet, 2ling cacao, 1 plic praf de copt,100g faina, frisca , cicolata, fructe pt ornat, zahar vanila sau coaja de porocala.

MDP

Se freaca galbenusuriele bine,bine cu zaharul pana se topeste, se bat albusurile spuma iar galbenusurile se pun peste albusuri cu praful de copt stins in cele 2 ling de otet.apoi cele 2 ling de cacao si se amesteca bine iar la sfarsit faina in ploaie.

Se pune in tava unsa sau cu hartie de copt si se introduce in cuptor pt 20 min la 180 Ž. Se orneaza dupa cum doriti.

POZA

 

SPOR LA TREABA

 

MAMI[gravi]29+ YULIA ( 2002)si BEBE[baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MERCI frumos DEVY esti o draguta, fursecurile sant f fragede eu zic sa nu ocolesti reteta si sa le incerci(mai ales a doua zi sant mult mai bune ) este preferata mea reteta de fursecuri.

Despre tort ce sa spun ca m-am chinuit la el 4 ore si tot stramb mi-a iesit, sant curioasa daca ii va placea lui dragul meu sot [il]

 

MAMI[gravi]29+ YULIA ( 2002)si BEBE[baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by dolphin9913

Ce ma faceti fetele cucuietele? maine e o zi mai speciala si m-am apucat de trabaluit prin bucatarie asa ca am sa va dau 2 retete.FURSECURI2 oua, 125g zahar,125ml ulei, 225 faina,zahar vanilat( cine doreste mai mult poate dubla cantitatea)MDPCele 2 oua se pun intr-un castron se amesteca bine, bine cu zaharul apoi uleiul putin cate putin,zaharul vanilat si faina in ploaie.Se ia cu o lingura sau seringa de bucatarie se pune in tava neunsa si se coc la foc uite 15 min.POZAMAMI[gravi]29+ YULIA ( 2002)si BEBE[baietel]


id="quote">id="quote">in primul rand LA MULTI ANI! sotului. am vazut ca tu ai lipit fursecurile cu o crema. poti sa-mi dai si reteta de crema? multumesco zi minunata,MariDaca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.pozepoze apartament
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna japonici[pup]

dolphinas ‚¨‚ß‚Å‚¢‚Æ‚¤

la multi ani sotului[bis]

scuze de intarziere [asia]

vreu sa zic ca mi-ai lasat gura apa[pofta]si cu tortul si cu fursecurile[pofta]vreau sa le incerc si eu[b)]

dolphinas nu ne pui si noua o pozica cu burtica?[flo]

cum merge cu sarcina?multi pupici si numai bine[pup]id="Georgia">id="red">

 

POZE malaysia

malaysia2006

 

[colegi][majoreta]

irina[majoreta]EMILY2005.01.06[colegi]

[foto]POZICI NOI[colegi]EMILY sufletelul nostru[zana] poze[papica]

cine se trezeste de dimineata departe ajunge[colegi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...