Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce mai gatim japonici?Sfaturi,retete,idei...(4)


devylla

Recommended Posts

DOAMNE..japonicilor ce de-a retete.Ma apuc sa le scriu ca cine stie cind va fi nevoie de ele.Eu pina acuma cumparam mincare gatita de la magazine sau mai faceam ceva romanesc.Bine ca iubitul minca saracu ce ii dadeam.[bis][bis].SAU citeodata mai facea el daca avea chef cite ceva{gateste ffff bine}.PUPICI SI SA AUZIM DE BINE.PT MIINE[berest]

 

ken

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns

NEMARY da cred ca merge si cu nutella SPOR LA FURSECURI si poate ne zici cum ti-au iesit.

HANAKO bine ai revenit la bucatarie chiar imi era dor de tine.

Poze cu burtika nu pun pe net ca de m-am facut[grasa]daca vrei poza personal iti trimit asa ca inca eu nu ma arat[:I]

 

KEN bine ai venit la bucatarie si sper sa inveti ceva de la noi [:)]

 

 

MAMI[gravi]30+ YULIA ( 2002)si BEBE[baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,fetelor! O reteta de mabonasu(sau cam asa ceva) este postata pe undeva? Nu am mancat niciodata,dar am vazut la semipreparate si mi s-a parut oishi so.Din pacate sotul meu nu prea le are cu gatitul asa ca voi sunteti singura mea speranta.Onegai shimasu!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by miyako

Buna,fetelor! O reteta de mabonasu(sau cam asa ceva) este postata pe undeva? Nu am mancat niciodata,dar am vazut la semipreparate si mi s-a parut oishi so.Din pacate sotul meu nu prea le are cu gatitul asa ca voi sunteti singura mea speranta.Onegai shimasu!!!


id="quote">id="quote">Miyako,eu mabonasu in fac cu sosul cumparat.Se gaseste la raionul cu kare si altele de gen,uite o poza,sa sti ce sa cauti:http://www.jtt.com.au/img/photo/All%20Photo%20Folder/food/curry,stew/mabonasu.jpgPe spate sunt instructiunile de preparare,in general se face asa:tai ceapa marunt,o calesti in tigaie,apoi pui vinetele si niste ardei taiati subtire pe lung,le calesti pana se patrund,pui carnea tocata,cand carnea si-a schimbat culoarea,pui sosul din plicul cumparat si mai amesteci 3 minute la foc mic.Si gata!Sabina Y.japonia prin ochii unui amatorid="Comic Sans MS">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

As avea si eu o intrebare. Ce sos de soia bun imi recomandati si unde as putea sa il gasesc in Bucuresti?

Dar sos dulce-acrisor?

Eu am avut un sos soia cu ciuperci de la Maxim intr-o sticlutza mica dar nu il mai gasesc.

Multumesc anticipat!

 

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai gatim si ceva ca acasa,de aia suntem romani[^]Ii gatiti sotului ceva romanesc,ii place??al meu este nebun dupa sarmale si zama cu taietei de casa....bine ca in ultimul timp nu mereita sa sii mai fac poftele,dar asa ca informatie,gatiti si ca acasa????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by jojo

Mai gatim si ceva ca acasa,de aia suntem romani[^]Ii gatiti sotului ceva romanesc,ii place??al meu este nebun dupa sarmale si zama cu taietei de casa....bine ca in ultimul timp nu mereita sa sii mai fac poftele,dar asa ca informatie,gatiti si ca acasa????


id="quote">id="quote">salutare[yami]eu una gatesc mai multa mancare romaneasca decat mancare japoneza,sotului meu ii plac sarmalutile si varza cu bacon[cool]dar cu timpul poate invat mai multe de pe la voi pupici si sa auzim de bine[:D][:D][:D]okusan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubitele,ce s-a intamplat cu voi?!Din cauza ca suntem in post nu mai "postati" nimic?Nu ne lasati acum la greu pe noi,incepatoarele...Chiar nu stiu ce se poate manca acum,in perioada postului,in Japonia.Mai ales ,in cazul in care nu am decat ingrediente din Japonia. Specific ca "samuraiul"meu mananca absolut orice.Cred ca v-am stresat deja prea mult,dar chiar nu am idei deloc ,mai ales ca nu am primit inca pachetel din tara cu soia si chestii de genul asta...Asa ca va rog,daca aveti idei si timp(mai ales)ajutati-ne si pe noi[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...