Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce mai gatim japonici?Sfaturi,retete,idei...(4)


devylla

Recommended Posts

buna japonici[biz]

va urez sarbatori fericite si un craciun fericit alaturi de cei dragi[pup]id="red">id="Georgia">

 

 

POZE malaysia

malaysia2006

 

[colegi][majoreta]

irina[majoreta]EMILY2005.01.06[colegi]

[foto]POZICI NOI[colegi]EMILY sufletelul nostru[zana] poze[papica]

cine se trezeste de dimineata departe ajunge[colegi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns
id="red">[/sizeid="size3">Dragi japonici,va urez un CRACIUN FERICIT!!!,alaturi de cei iubiti si,de asemenea un an nou fericit,plin de realizari,bucurii,si tot ceea ce va doriti!!! "LA MULTI ANI!!!" voua ,familiilor voastre si site-ului D.C.[pegeam]id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ohayou mina san[bis]

ce mai faceti?

ce mai gatiti?

vad ca subiectul asta sa dat uitari[:(!]

devylla mama tu ce mai faci?ce ai mai gatit nou ?

dolphinas tu care ne gateai mai in fiecare zi tot felul de bunatati..ne-ai dat uitari[iepu]hihi ce face burtika?

va pup[pup]pe toate fetele si va asatept cu ceva meniuri noi[pup]id="blue">id="Georgia">

 

POZE malaysia

malaysia2006

 

[colegi][majoreta]

irina[majoreta]EMILY2005.01.06[colegi]

[foto]POZICI NOI[colegi]EMILY sufletelul nostru[zana] poze[papica]

cine se trezeste de dimineata departe ajunge[colegi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

salut...zi am intrat special sa va scriu o reteta de supa pe care am facut-o eu zi si socrilor si sotului le-au placut foarte mult

 

TOFU DANGO NO SOUP

 

pt 4 pers

 

tofu.....o bucata

aibiki niku.....200 g

5-6 frunze de salata

2-3 cubulete de knorr

{shoga jiru kosaji 1,katakuriko,sake oosaji 1,sare,piper putin}

 

1.se scurge foarte bine tofu de apa sfarimidu-se

2.peste tofu se pune carnea tocata si ingredientele din paranteza si se amesteca bine cu mina,pina pasta se face lipiciosa

3.intr-o oala se pun 4-5 cup de apa,cind a dat in clocot se pun cubeletele de knorr.Dupa ce s-au topit se adauga shoyu oosaji 1,goma abura kosaji 2,sare,piper dupa gustul vostru.

4...3 se fierbe pe foc mic,din 2 se fac galuste mici (eu am facut katachi la galuste cu doua linguri,ies cu forma ca o minge de rugby)si se pun in supa.Se fierbe la foc mic pina este fiarta carnea,cam 5 -6 minute,frunzele de salata le rupeti cu mina mai mari,le adaugati si opriti focul imediat.

p.s-oosaji si kosaji este vb de lingurita mare si mica iar numarul indica cite linguri

Unde nu intelegeti intrebati-ma,va garantez ca este foarte buna si merge si la mincare romaneasca si japoneza.

 

 

Fiti fericiti; prietenii dispar cand sunteti nefericiti. - Euripide

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RIARA mi se pare super delicioasa supa ta , dar am o mica intrebare si anume cand spui SHOGA JIRU te referi la SHOGA aceea galbena , data pe razatoare si stoarsa zeama din ea ?

Am sa incerc si eu supica , alte supe ce mai stiti eu il tin pe sotiorul meu pe supe romanesti (mancare romanesca nu prea mananca dar supele ii plac mult )si Miso shiru facut in diverse feluri .

Astept cu nerabdare raspunsuri.....

 

 

http://thumb16.webshots.net/t/57/657/8/50/13/2122850130100416876bMeoYr_th.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa... si mai vroiam sa va intreb ceva , ca tot vine Valentinul stiti vreo crema de ciocolata pt tort ?

Ma gandeam sa cumpar blatul ( in forma de inimioara , normal [il])si sa-l umplu cu crema de ciocolata , iar apoi sa il acopar cu glazura de ciocolata alba pe care sa pot scrie cu rosu ... doar e ziua indragostitilor , nu ?

 

 

http://thumb16.webshots.net/t/57/657/8/50/13/2122850130100416876bMeoYr_th.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...