Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incotro s-o iau?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Va multumesc pentru incurajari.M-am hotarat.Ma apuc de invatat.Gata!

 

Espiritu, stiu ca e greu.La noi, insa nu se pune problema sa lipsesc cu lunile.Am sa incerc sa fac naveta iar weekendul il petrec acasa, cu ei.

Pe fiecare zi ce trece sunt tot mai nemultumita de ce sunt acum si tot mai multumita de ce as putea fi.

Si ieri sotul meu mi-a spus ca 2 ani trec repede...

 

Va multumesc inca o data.

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca simti ca ai putearea fizica si intelectuala sa faci asta FA-O.

Important este sa nu uiti sa vb cu copiii tai in putinul timp liber si sa ai grija de educatia lor. Invata-i ce inseamna sacrficiul tau si valoarea muncii. Cred ca asa vor sti sa te respecte si sa inteleaga pentru cine faci asta. Dar nu abandona!!!!

 

 

cami

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti spun tare si raspicat:!Fa-ti scoala" !!! In lumea asta nimic nu e imposibil. Eu am facut facultatea IN BUcuresti, am facut naveta 5 ani, Oradea-Bucuresti, nu spun ca a fost usor, dar s-a terminat si am rezolvat ce mi-am dorit. Uneori ramanem doar cu satisfactiile profesionale. SA nu-ti spun ca acum lunar fac 2 drumuri in strainatate. Am doi baieti, Alex 4ani si Sergiu ...9 luni. Eu consider ca tot ceea ce facem, facem pentru a le asiguara lor un viitor mai bun. Asta e parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miruna eu te sfatuiesc sa mergi sa iti implinesti visul, mai ales ca te sustine si sotul, si vorba lui. 2 ani or sa treaca repede, o sa vezi, te chinui un pic acum, dar stii pentru ce.... decat sa fii nemultumita si mai tarziu sa iti para rau ca nu ai incercat macar.....si sa stii ca noi pe aici cam toti facem la fel, invatam si incercam multe variante... asa ca nu te uita inapoi, mergi inainte....

 

Iti tin pumnii, succes.

 

Loma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miruna, id="red">Decizia corecta pare aceea de a-ti asuma acest efort. E pentru o cauza buna.

 

Eu in locul tau cred ca as fi in primul rand preocupata de reactia (pe termen lung) a sotului. NU ma refer la daca se va descurca sau nu cu task-urile zilnice, evident, se va descurca, ci daca mental e pregatit sa te sustina in acesti ani, daca este suficient de adaptabil incat sa tina pasul cu tine. Pt ca anii de Bucuresti te vor schimba un pic, vrei sau nu vrei, e firesc, e un alt mediu, cu alte provocari, e o lume intreaga la care doar tu vei avea acces.

 

Daca sunteti un cuplu puternic (si asa pare din ce spui tu) atunci e realizabil ce vrei tu...

 

Dar, totusi,macar la o chirie pt tine in Bucuresti, un loc unde sa stai peste noapte te-ai gandit? Ma gandesc, in caz de o urgenta ceva..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maggyc, Bucurestiul nu ma atrage deloc.Am facut facultatea in Bucuresti si desi eram tanara si plina de avant , Bucurestiul, nu m-a convins.

Acum sunt(sau asa cred) o femeie matura, cu responsabilitati nu cred ca se va schimba ceva( in relatia mea cu Bucurestiul).

Cu cazarea este rezolvata problema.Am un veriosr care este casatorit si ma vor primi la ei oricand(in cazurile de urgenta)

 

Practic, terenul este pregatit....de acum totul depinde de mine...

 

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...