Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Uite-ma iar!


Recommended Posts

Probabil ca v-ati plictisit si para plictisit de problemele mele...de fapt de problema mea..care nu se mai termina. dupa cum stiti m-am despartit de prietenul meu la jumatatea lunii august si te atunci incerc sa imi vad de viata mea..sa il uit pe cel care m-a facut fericita dar care mi-a facut si atata rau...incerc sa-l uit pe primul barbat din viata mea. uneori reusesc dar uneori ma napadesc amintirile si cad intr-o depresie care ma tine zile intreci..trec de la dragoste la ura si de la ura la dragoste incat nici eu nu ma mai inteleg. de vazut ne mai vedem din cand in cand dar atat de tare s-a deteriorat relatia noastra incat nici macar nu ne mai salutam...eu una prefer sa nu-l mai vad niciodata dar e cam dificil..locuim in acelasi bloc. ieri l-am avzut pentru prima oara de cand ne-am despartit cu noua lui prietena..si am cazut din nou. nu stiu de ce. nu ar mai trebui sa ma simt asa dupa atata timp. mi-am amintit tot...si ma gandeam ca acum o sa-i spuna ei ce imi spunea mie...etc...stiu ca sunt absurda si naiva dar e ceva mai presus de mine. daca ar fi dupa cap...ar fi cu totul diferit...dar inima mea nu intelege. nici eu nu ma mai inteleg..asa ca nu astept sa ma inteleaga cineva. as vrea sa ma trezesc o data si sa-l las in trecut...ca de acolo face parte. nici nu stiu de ce v-am scris..probabil iar voi primi critici dar simteam nevoia sa ma descarc.. [:(] Ce straniu lucru: vremea! Deodata pe perete Te vezi aievea numai in stersele portrete Te recunosti in ele, dar nu si-n fatza ta, Caci trupul tau te uita, dar tu nu-l poti uita! http://community.webshots.com/user/ana_maria222[/b] poze noi....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu una te inteleg perfect ! Si ce daca ai sa primesti critici ? Banuiesc ca te asteptai la ele din momentul in care ai postat subiectul, dar de asta sintem aici, sa discutam si bune si rele, ca asa-i viata !

Ziceam ca te inteleg, am trecut prin asa ceva si crede-ma ca in timp amintirea o sa se estompeze putin cite putin si o sa te miri si ai sa rizi poate mai tirziu cind vei citi ce scriai odata ...

Totul este sa mergi mai departe, nu stiu citi ani ai si nici nu am mai citit postarile tale, dar viata nu se opreste intr-un barbat, chiar si daca a fost primul ! Va ramine mereu in sufletul tau pentru ca sint sigura ca si-a cistigat locul acolo, dar treci mai departe ! Ai multe de oferit si muuulte de primit si gindeste-te ca tu esti in avantaj, deja stii ce ii va spune prietenei lui noi, stii cum o sa se comporte cu ea si la urma urmei, chiar, stii ca o va putea parasi la fel ca si pe tine !

Undeva, iubirea vietii tale asteapta poate intilnirea cu tine ! De ce sa intirzii stind in usa blocului si privind la ex-prietenul tau ? Crede-ma ca nu merita !

Mai scrie-ne ... mai scrie-mi, daca doresti, noi sintem ca si o familie ! Si iti dorim tot binele si muuulta sanatate si sa fii fericita ![flo][flo]

 

Alice si[copil] Andrei

Gizmo pina la un an

Gizmo dupa aniversarea de un an

Gizmo in 2006

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mariamunteanu

Ii va face si ei ce ti-a facut tie...


id="quote">id="quote">Asta nu putem sti cu siguranta...ramane de vazut...insa nu ar trebui sa mai conteze pentru nimeni. Oamenilor le este greu sa inchida un capitol din viata lor...E normal, Ana, sa te mai doara, sau sa te mai gandesti, dar nu este ok sa nu-ti vezi de viata ta. Ranile se vindeca daca ai grija de ele, nu daca pui sare pe rana mereu... Tu iti otravesti sufletul si acum. De ce? Trebuie sa fii puternica pentru tine ca om, trebuie sa realizezi ca viata nu e facuta numai din lacrimi si suferinta. Meriti sa fii fericita...Si daca sta in bloc cu tine, ce? Si daca il vezi mai des, ce? Nu inseamna ca trebuie sa fugi repede in casa si sa te cufunzi intr-un ocean de lacrimi. Fii tare, refa-ti viata, fii mandra si acorda-ti o alta sansa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa te consolezi cu gandul ca n-o sa-si aprecieze si noua prietena.

 

N-are decat sa se si insoare cu ea, tie nu trebuie sa-ti pese. Ai terminat-o cu el.

 

Nici macar nu va mai salutati, deci e ca si cum nu v-ati cunoaste. Si, daca tu ai vrea sau te-ai astepta sa te salute (pur si simplu, pentru ca asa se face intre oamenii, mai ales intre fosti prieteni care candva au fost foarte apropiati) iar el e cel care trece pe langa tine si se face ca nu te vede, ai un motiv in plus sa nu te mai gandesti la el si sa-l consideri necivilizat. E urat sa nu mai ramana loc nici de "buna ziua".

 

Vezi-ti de propria viata personala, fa-ti un nou prieten, sunt atatea lucruri in viata pe care le lasam in urma, nu ne putem bucura de prezent daca mereu ne gandim la trecut.

 

Iar faptul ca n-ai cum sa-l eviti... Doar n-o sa te muti in alta parte ca sa nu mai fiti vecini. Poate o sa pleci candva de acolo, dar nu din motivul asta!

 

Viata merge inainte! Capul sus, lasa odata pentru totdeauna in urma ce-a fost!

 

 

Cristina,

mama lui

Robert, 14 decembrie 2002

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana si eu am trecut printr-o despartire de baiatul pe care l-am iubit cel mai mult numai ca noi ne-am certat dintr-o alta cauza pt ca nu am vrut sa ma culc cu el.Nu ma simteam pregatita sa fac acest pas iar pt acest lucru m-a lasat si s-a cuplat cu una din prietenele mele care i-a oferit ceea ce a vrut el am suferit enorm si dupa ani de zile cind ne intilneam intimplator pe strada imi batea inima in piept mai tare dar toate astea au trecut iar acum dupa atitia ani nu regret ca mi-am gasit un alt suflet care m-a lasat sa aleg cea ce vreau sa fac si atunci cind m-am simtit pregatita.Sincer in atita ani(fostulprieten) s-a schimbat atit de mult incit ma gindesc acum ce fericita sunt ca nu am ramas cu el asa ca incearca sa treci peste asta daca nu a stiut sa te aprecieze el are de pierdut nu tu iti vei gasi fericirea atunci cind poate nici nu te vei gindi.UITA-L nu te merita

 

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni

[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru cuvintele voastre. As vrea si eu sa-l uit..din tot sufletul vreau asta. Plus ca eu am fost cea care a pus capat relatiei..acum 7 luni..pentru ca simteam ca nu este ceea ce vreau.,,nu ma simteam fericita. a fost o relatie de 1 an si 4 luni dar a fost prima mea relatie. poate de aceea m-a afectat asa de mult. Stiu ca daca am avut puterea sa ii pun capat o sa trec si peste ce a mai ramas in sufletul meu. Doar ca m-am saturat sa simt doar durere...stiu ca nu poate trece cat as bate din palme..dar as vrea sa treaca.

cat despre faptul ca nu ne salutam...in mare parte eu am luat decizia asta pt ca mi-a facut mult rau incat nu mai suport nici sa ma salute. si tocmai asta nu inteleg..daca mi-a facut atata rau..de ce naiba mai tin la el? nu ar trebui sa il urasc?..sa nu mai vreau sa stiu nimic de el?

in mai ma mut oricum cu casa...la vreo 4 statii de aici...dar macar nu o sa-l mai vad..chiar nu mai vreau sa-l mai vad..poate asa imi va fi mai usor.

va pup si va multumesc mult inca o data pentru cuvintele voastre.

 

 

 

Ce straniu lucru: vremea! Deodata pe perete

Te vezi aievea numai in stersele portrete

Te recunosti in ele, dar nu si-n fatza ta,

Caci trupul tau te uita, dar tu nu-l poti uita!

 

 

http://community.webshots.com/user/ana_maria222[/b] poze noi....

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana Maria, trebuie sa mergi inainte si nu sa te intorci ca racul inapoi. Trebuie sa iesi cu alti baieti, sa mergi la petreceri, sa te intilnesti cu prietenii, etc. Lasa-l pe baiatul de care te-ai despartit. Eu cred ca nu trebuie sa uiti deloc cit de fericita ai fost cit ati fost impreuna, dar e cazul sa iti aduci aminte mai tirziu despre asta. Acum e nevoie sa iti faci toate toanele, sa te intilnesti cu prieteni si sa iti refaci viata. Sigur ai sa reusesti. Mult mult succes!

 

 

Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]

 

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

 

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of draga mea ce bine te inteleg!

 

Eu am stat aproape 10 ani langa acelasi barbat. Ne iubeam fff mult, doar ca la un moment dat nu stiu cum a reusit sa cada in pacat – ispita blona 90-60-90! Drept pentru care am rupt relatia. In momentul in care ne-am despartit plangeam amandoi de durere. Am suferit enorm, nu am cuvinte sa pot spune, in primul an. Intre timp el si-a gasit pe altcineva, care i-a devenit si sotie dupa ceva vreme. M-a sunat sa imi spuna, ca nu cumva sa aflu de la altii. Atunci mi-a spus si ca nimic nu mai conteaza pentru el, ca fara mine e un alt om, ca nu se mai regaseste.

 

In fine... nu l-am crezut, oricum. Doar ca in scurt timp am aflat ca isi face de cap cu… si cu…. si cu.....”fara numar”. Intr-adevar, nu mai era barbatul pe care il stiam eu. Cand ii vad acum impreuna ma gandesc la multitudinea de femei cu care umbla el si cat de nefericita ar fi ea daca ar afla. Si ca as fi putut ajunge eu in situatia ei.

 

Nu trebuie sa suferi pentru ca s-a terminat. Este clar ca nu a fost barbatul pe care il astepti! Probabil ca acum iti amintesti doar momentele frumoase, dar incearca sa le vezi si pe cele mai putin frumoase, cele care te-au facut sa constientizezi ca nu e pentru tine!

 

Cred ca esti foarte tanara. Iesi cu prietenii, implica-te in multe activitati. Fii fericita prin tine si cu tine! Nu te mai ingropa in trecut, lasa-l acolo unde e locul lui. Da o sansa si celorlalti barbati din jurul tau! Vine primavara, bucura-te de ea!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E foarte dureros sa te desparti de omul iubit, cred ca orice femeie a trecut prin asta macar o data in viata. Dupa primul meu prieten care a fost iubirea vietii mele am plans 7 ani.

7 ani n-am fost in stare sa leg o relatie cu nimeni chiar daca baietii roiau in jurul meu. Au trecut de la despartirea noastra 15 ani, cand ma uit inapoi stii ce vad? Timp pierdut din tineretea mea, nopti irosite in lacrimi pe care iubirea mea nu le-a meritat, oportunitati pierdute. Lui i-a trecut repede.

Acum am viata mea, un sot minunat, un copil scump... e tot ce conteaza.

Nu-ti pierde vremea suferind. Nu merita. Si nimeni nu se schimba, nici noi, nici cei din jurul nostru. Nu reparam nimic plangand sau suferind.

Incearca sa cunosti pe altcineva. Chiar daca de la inceput nu vei atrasa de el, daca e un om deosebit o sa te poti reindragosti.

Iti doresc o inima usoara!

 

Mire-mama de fetita frumoasa

http://community.webshots.com/user/Papucica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...