Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce fug unii doctorii de nasteri?


Ursoaica

Recommended Posts

Cum zice si Simina... Aici nasti cu cine e de garda. Daca nasti in timpul programului (9-5) sau cind e doctorul tau de garda, nasti cu el, daca nu, cu cine e de garda. Ideea e ca aici toti au cam acelasi gen de pregatire si te trateaza la fel de bine, asa ca doamna bortzo nu sta cu teama ca o sa se poarte doctorul urit cu ea ca nu a fost spaguit.

 

Pe de alta partea, medicii astia sint si ei oameni si ca sa-si cistige piinea trebuie sa aiba o [gravi] cam la 10 zile- 2 saptamini distanta. Si doar nu poti sa te scoli tot timpul cu noaptea-n cap.

 

Doctorita mea e de mare exceptie ca in general mi-a spus ca incearca sa vina la pacientele ei. Eu am avut norocul sa nasc chiar cind era ea de garda oricum.

Dar de curiozitate, pentru fetele din SUA: ce se intimpla daca doctorul cu care nasti nu e in network??? Mai ales daca ai HMO, ce faci, platesti nasterea la pretul ne-neogiat de asigurare cu reteaua???

Mie mi s-a intimplat cu dentistul sa merg la aceeasi clinica, dar la un alt doctor decit cel care figura in retea si sa ma incarce cu pretul non=negociat.

 

[copil] Smaranda, 03.11.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...