Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nedumerire


Recommended Posts

quote:Originally posted by forte
quote:Originally posted by EliseCred ca toti sintem de acord ca nu-ti poti parasi copilul daca se imbolnaveste sau "se defecteaza" de-a lungul timpului.In schimb imediat sintem tentati sa spunem "lasa-l" daca sotzul o ia prin balarii?O mama care face eforturi pentru copilul sau nu e considerata defecta. Sau tu crezi ca e, din moment ce pentru tine oricum tu esti pe primul plan?In schimb o sotie care incearca sa repare o casnicie paradita e considerata fraiera, abuzata, martira, si sfatuita sa-l lase imediat!Mie asta mi se pare prejudecata.Si un egoism cras.Elise
id="quote">id="quote"> Faci confuzii mari si grave, dar n-o sa dezvolt aici. Doar ca sa-ti amintesc: pe sotul tau nu-l infiezi, doar te casatoresti cu el. Si vorbesc de luat jucariile si plecat nu pentru ca partenerul s-a imbolnavit sau i s-a intimplat mai stiu eu ce, ci in cazuri in care "egoul" lui hiperdezvoltat nu-l lasa sa aiba o relatie normala, in care trebuie neaparat sa se suie pe soclu si sa fie adulat, sau cind isi acopera urechile si nu mai aude nici o chemare la ratiune. Asta e, uneori trebuie sa stii si cind sa pleci. P.S. partea bolduita o consider o simpla rautate gratuita. Have a nice life. Cu viitorul copil si incertul tata.
id="quote">id="quote">Se face confuzie intre dragsotea de parinti, pt natura, pt dumnezeu, pt literatura, se amesteca dragostea de ARTA care creeaza cu...un biet partener de viata care devina MAGAR.Nici macar nu se raspunde cit incercam si care este limita.Probabil ca nu exista limite pt unii/unele.Si limitele acestea difera de la om la om.pt unii este suficient sa se uite strimb, pt altele, dupa 10 pumni in cap isi pun intrebarea daca e ceva necurat in dulap, altii/altele continua sa se intrebe cu ce au gresit in relatie de sint batute/batuti sau jigniti constant..oameni si oameni...Mama imi spunea ca ORICE lucru in viata, ca este religie, arta,ban, orice care merge la EXTREME nu poate aduce ceva bun.cred ca avea dreptate..si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

sint absolut de acord cu tine, SHE.

 

sa stai cu un om pina moare sfasiat unul din voi 2 e timpenie, nu iubire.

Exista limite.

Ale mele, personal, chiar sint mai restrinse decit mi-as dori, si decit as visa eu sa fie.

 

Daca m-ar lovi, ura si la gara.

As distruge relatia, desi probabil as suferi ca un caine si, in adincul sufletului, as continua sa il iubesc si sa ma intreb ce as putea face sa redevina omul care a fost.

 

Insa de la asta, la a sustine ca eu sint mai importanta ca el si n-am gene de martir, asa ca il iubesc pentru ca merita ... e cale lunga.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...