Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

povestea pseudo-nasterii mele, ep2


miri_mik

Recommended Posts

in ceas de noapte, conform dependentei mele de site, iaca, in loc sa patrulez pe scari in sus si in jos, mi-am facut un ceai si va scriu continuarea... asadar, dupa nereusita incercare de declansare a travaliului - ingrozitoare experienta - asteptam cumintica ziua de maine, respectiv 21 feb. dupa indelungi cugetari, mi-am zis, in fond bb stie ce emai bine pentru el. si nu cred ca vreau sa repet experienta doar pentru ca asta este protocolul spitalului. as fi inteles daca repetau procedura a doua zi, dar dupa o saptamana, cu 4 zile inainte de termen... nu prea mai vad rostul. daca bb a crescut prea mare, a crescut in saptamana ce-a trecut, 4 zile nu mai schimba mare lucru. si ca sa fiu convinsa ca e decizia cea buna, am luat legatura cu un medic acupuncturist care a fost de acord sa ma vada si sa-si dea cu parerea. mi-a zis: fata draga, nu e inca pregatit sa vina si nu are rost sa-l stresezi cu chimicale. e bine, sanatos, grasunel, dar nu e sfarsitul lumii, vine el pe lume fara complicatii si isterii medicale. mi-a dat doar un cocktail de picaturi ca sa-mi potoleasca frica si sa ma ajute sa trec mai usor peste contractii, care, m-a asigurat, vor fi multe, intense si pe o perioada intinsa de timp, drept pt care ma incurajeaza sa cer epidurala. mai bine un bb care sa vina pe lume cu o mamica linistita decat in istericale. iar eu nu pot decat sa fiu cu totul de acord:) si tin sa va spun ca m-am linistit. adica... cred ca a atins o coarda sensibila si mi-a dat curaj intalnirea asta, astfel incat am sunat la spital, am anulat a doua declansare, am buimacit medicul cu totul - ca doar eu cerusem o solutie intermediara intre cezariana si nastere normala a unui bb urias - asa ca, nu vom fi noi cei care decidem pt bb ci el pt noi:) totusi, dupa-amiaza mergem la consult, doar ca sa-mi spuna ca colul nu s-a modificat, tensiunea e aceeasi si bb e bine:))) va pupez, si ma amuz:) deocamdata:) vad eu cand o veni greul[bis] miri_mik, viitor mamik
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Miri, eshti haioasa rau [:D] Multa bafta, nashtere ushoara shi sa fitzi sanatoshi amindoi!

 

[*]Iren dubla mamicaid="red">[zana] Bogdanelu nazdravanuid="blue"> [aerob] si Julia turboid="purple">[majoreta][*]

decembrie

degetzeii

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe cand am vazut titlul am crezut ca ai nascut... dupa prima incercare ratata [:D] Ce bine ca te-ai linistit, savureaza din plin zilele care au mai ramas pentru ca sa stii ca-ti va fi taaare dor de burticuta miscatoare!!!!!!!!!!!!

Nu ma gandisem niciodata ca un acupuncturist poate "vedea" atatea dar ma bucur enorm ca te-ai linistit. Sa ne spui ce-ti face bebele si colul!!! (la mine era deschis in ultima aptamana)

Pup dulce si al treilea capitol sa nu se mai cheme "pseudo" [bis]

 

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes id="red">- Carl G. Jung id="orange">

site,id="orange">nunta,id="orange">nastereaid="orange">id="size3"> [hop][hop][hop]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...