Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine este de "condamnat" mai mult?...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

iriale sorry[flo] n-am vrut sa te fac sa te simti prost, subiectul este interesant, dar deasemenea s-a vorbit mult pe DC despre lucrul asta, eu sunt o tipa mai dura, mai transanta si sunt fete foarte sensibile la genul asta de subiecte, d-asta am sters ce am scris.

 

pe de alta parte o sa mentionez doar un lucru: eu de exemplu consider pana si inselatul cu "profesioniste" la fel de murdar sufleteste, pentru daca nu ar fi cerere pentru asa ceva nu ar fi si oferta, nu??

 

la urma urmelor murdar sufleteste sunt amandoi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

omul nu este animal, poate sa aleaga...poate sa se abtina...sunt fete aduse cu fortza aici in Olanda unde prostitutia este legala, indeosebi din Rusia, din Moldova...pusa in fatza unei asemenea fete, frumoasa ca o icoana, caci saraca nu stia decat ruseste si moldoveneste, crede-ma ca mi s-a rupt sufletul sa o aud, plangand siroaie...ca nici macar unul dintre barbatii respectivi nu au vrut sa o ajute, sa alerteze politia referitor la ea, era in legatura cu mafia ruseasca...ca vezi Doamne aud familiile, etc, etc...spune-mi si mie cum pot sa puna capul pe perna indivizii astia stiind ca cineva le-a cerut ajutorul, cineva de care s-au folosit ca de o papusa gonflabila sa ne fie clar[xx(]

 

nu zic ca toate sunt asa...multe aleg calea asta, dar totusi daca ei nu s-ar duce acolo ce cerere ar mai exista...deci eu nu le consider pe ele vinovate, ci pe ei!!

 

si cu ce anume este mai nobil cel care are doar o amanta decat ala care umbla din floare in floare, poate pentru ca nu aduce BTS acasa...si probabil functioneaza ca o familie paralela??!!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate. Si te cred pe cuvant cand spui ca esti mai dura si transanta...am inteles-o din cuvintele mesajului pe care l-ai sters. Cred ca ar fi sarit pe tine...[;)]

 

 

Iri, mami de Ale

 

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/g_a_i_2003/my_photos

 

"Accadono cose che sono come domande. Passa un minuto o passano gli anni e poi la vita ti risponde."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

l-as ierta pe-ala care are amanta - inseamna ca e capabil de iubire. se mai intampla sa te indragostesti de altcineva, desi ai o relatie stabila, asta e viata. insa pe bondarul ala din floare in floare il dispretuiesc in toti barbatii care procedeaza asa, pentru ca se dovedesc niste primate cu iluzia ca, de fapt, femeile pe care le schimba sunt simple obiecte pentru placerea personala, cand adevarul e taman invers. ala din floare in floare nu are caracter, parerea mea.

 

p.s. nici unul nu are caracter si amandoi sunt de condamnat, sa fim intelesi. dar intrebarea lui Iriale cere sa alegem intre doua rele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact aceeasi discutie am avut-o ieri cu prietena mea[:(!]Cam luna trecuta a aflat ca tatal sau,este prieten bun cu berb lucreaza impreuna, are o amanata de peste 10 ani[bang]Nici macar nu o considera amanta,ci a doua sotie.Cu sotia legala traieste in casa,dar mai are o casa cu "a doua".Si uite asa se plimba de colo,colo...

Poate as ierta o aventura,dar o legatura nicidata.Vorba Elisei[flo],necesita sentimente si nu sint persoana sa ma multumesc cu jumatati

 

Fiti fericiti; prietenii dispar cand sunteti nefericiti. - Euripide

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by conchita

l-as ierta pe-ala care are amanta - inseamna ca e capabil de iubire. se mai intampla sa te indragostesti de altcineva, desi ai o relatie stabila, asta e viata. insa pe bondarul ala din floare in floare il dispretuiesc in toti barbatii care procedeaza asa, pentru ca se dovedesc niste primate cu iluzia ca, de fapt, femeile pe care le schimba sunt simple obiecte pentru placerea personala, cand adevarul e taman invers. ala din floare in floare nu are caracter, parerea mea.p.s. nici unul nu are caracter si amandoi sunt de condamnat, sa fim intelesi. dar intrebarea lui Iriale cere sa alegem intre doua rele.


id="quote">id="quote">De acord cu conchita. Chiar asa, ala care umbla din floare in floare se mai poate numi barbat?[hot]Oana si Seb [copil] (10.01.2005)"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"POZE POZE POZEPOZE NOI POZE NOI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Riaraid="red">...10 ani?? O viata dubla, 2 case, 2 familii? Oare cum este posibil? Te pot intreba cum a reactionat fiica acestui "domn"? Dar sotia lui stie? Ce ii impinge pe acesti barbati sa conduca acest gen de viata, nu ar fi mai simplu si mai ales mai onest in primul rand fata de ei insisi sa puna punct casniciei si eventual dupa aceea sa o inceapa pe cealalta? Eu nu reusesc sa inteleg.

 

 

 

Iri, mami de Ale

 

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/g_a_i_2003/my_photos

 

"Accadono cose che sono come domande. Passa un minuto o passano gli anni e poi la vita ti risponde."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Iri, atingi o coarda sensibila cu intrebarea ta, eu fiind destul de geloasa.

Sunt de acord cu Lena, ca prostituatele exista pentru ca sunt barbati care le cauta.

Dar, daca e sa vorbesc din punctul de vedere al sotiei, e mai usor sa stii ca umbla cu multe, n-are caracter, e lipsit de verticalitate, tot ce vrei...totusi, dintre toate se intoarce la tine, ele vin si trec, pana la urma te face sa te simti mai 'speciala', diversa de restul celor cu care merge.

Daca are o relatie extraconjugala de durata, practic amanta devine egala ta, o potentiala sotie. Inseamna ca el cauta o relatie fixa dar tu nu esti 'jumatatea'. Asta n-as suporta, chiar daca a renuntat la ea, faptul ca a pus la indoiala relatia. Si as ramane mereu cu umbra ei in minte.

Concluzionand, prefer un caracter slab care sa ma iubeasca decat unul puternic care o iubeste pe alta.

Oricum, amandoi sunt doi nemernici, n-as fi fericita cu nici unul, dar cu al doilea chiar n-as putea trai.

 

 

Mami de fetita (1999)si baietel (2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey Iri, eu as fii o a doua Lorena Bobbit ( daca nu stii cine e uite ce au scris despre ea ziarele italiene: "Giovane donna americana, famosa per aver tagliato al marito l'uccello mentre dormiva" [:D]). Deci daca vei citi prin presa locala de ceva asemanator sa stii sa vii cu portocale sau sa imi arunci chiftele cu prastia ...

Nu e niciunul de salvat. Eu sunt tare feminista de felul meu si ma irita cind aud asa ceva. Insa dupa parerea mea cel care are o relatie fixa inafara casatoriei e mai PORC decit celalalt. In primul rind pt ca si de-o parte si de cealalta exista cite o femeie care sufera. Una e nevasta care accepta de dragul copiilor, sau pt ca il iubeste, sau pt ca nu este destul de sigura ca va putea merge inainte si fara el ( si aici e tot vina lui ... pt ca "a lucrat-o " la psihopupu o viata si amarita crede ca pamintul se invirteste numai la dorinta sotului ei). D-asta o femeie trebuie sa fie independenta, eu nu fac parte din "gasca" asta .. fiind casnica ... dar nici nu dorm pe o ureche ... eu stiu ca oricind ma pot descurca singura asa cum am facut-o atita amar de vreme pina sa ma marit.

Deci asta cu o singura relatie isi bate joc de 2 femei, pt ca de iubit se iubeste numai pe el insusi. Nu poti iubi 2 persoane deodata , sau daca.. da ... nu poti face sa sufere o persoana pe care o iubesti ( pt ca in acest caz macar una din ele sufera). Asa ca teoria barbatilor care iubesc 2 femei cu aceasi intensitate si in acelasi timp cade ...

Cel care umbla din floare in floare e "un caz patologic" [:D]. Dar macar el nu face pe nimeni sa sufere. Cit timp nevasta nu stie ... e totul bine si frumos. Daca nevasta afla ... astia mai don giovanni sunt si tare lasi de fel .. si 1. vor incerca sa neg, 2. daca totusi exista dovezi impotriva lor se chinuiesc sa se faca iertati ... Asta cit priveste nevasta , iar amantele in cazul astora "fluturasi" sint alese din categoria ( de care noi ca femei cu rusine recunoastem ca exista ) a femeilor de aceeasi "teapa " cu a barbatii care umbla din floare in floare, sau a celor care sunt oportuniste si care nu sunt in stare sa faac nimic in viata fara sa "dea cu dinsa " in toate partile ...sau din categoria mai putin norocoasa a "naivelor" ... "Vai .. ma iubeste..stiu ca e insurat , saracu' .. dar are probleme mari acasa ... nevasta e bolnava/pe moarte/are pe altu'/nu-l mai iubeste - aici tb sa alegi ce vrei .. pt ca barbatii de tipul asta au o imaginatie tare bogata".

Acum mai exista si cazul ... Pupo [:D], are nevasta cu cununie si amanta - fixa. Are copii si cu una si cu alta ... Tocmai ce a inceput sa le marite ( ca are numai fete ... asta ca sa confirme regula ca barbatii afemeiati fac fete , aoleooooooo mame de fetite nu dati cu rosii era o legenda metropolitana .. referiroare la asta). A fost anul trecut invitat la Canale 5 la Buona Domenica mai intii cu nevasta cu ccc cununie si saptamina urmatoare ptr par condiscio si cu amanta "cea fixa" de peste 20 ani. Insa el este exemplul cel mai graitor ca se iubeste mai mult pe el insusi decit pe cele 2. Povestea ca fe,eile din viata lui l-au ajutat atunci cind in patima jocurilor de noroc a ramas fara un ban in cont si plin de datorii, iar alea 2 fraierele i-au platit tot si l.-au scos din necaz... pt ca zicea el "si eu cind cistigam bani multi le dadeam lor" asa ca in mintizhoara lui acele femei au functionat ca o investitie pe termen lung, ca un depozit bancar [bang][bang].

 

Concluzia finala ... baieti daca sunteti destepti nevasta nu trebuie nici macar sa isi inchipuie ca ati putea sa o inselati. Asta evident daca va pasa de ea cu adevarat!

 

xLena .. ai mare dreptate ... insa astia sunt barbati bolnavi, in primul rind la cap .. imaturi si nesiguri pe ei.. barbati care se folosesc de serviciile unor fete in mare majoritate obligate sa faca aceasta meserie ( pt ca si cele care zic ca o fac de buna voie nu sunt chiar asa sigure ca isi doresc sa faca asta ... multe dintre ele vin din familii cu probleme, in care prostitutia a fost pt ele ca un colac de salvare, un mod de a face bani sau a trai o viata mai usoara ). Oricum dintre toti pe astia ii uras cel mai mult ..

 

Cristina

 

Noi doi... si nu numaiid="blue">

 

 

"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...