Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

judecati-ma ,varog


Recommended Posts

oameni buni! sotul meu spune ca sunt paranoica si ca mi se pare ca el greseste.va rog,sa-mi spuneti daca urmatoarea ,si cea mai recenta dintre intamplari vi se pare verosimila,pt ca mie nu mi se pare deloc. azi dimineata ,cand am ajuns la birou unde lucrez impreuna cu sotul si unde eu n-am mai fost de saptamana trecuta pt ca am avut treaba pe teren(el a fost ieri acolo),cand am deschis calculatorul am facut ceea ce fac de fiecare data:mi-am activat messengerul sa vada lumea ca am intrat pe net.cand sa-l activez,vad un nume si o parola straine de cele pe care le cunosteam eu.adica sotul meu are numele lui:valentin avram si parola lui iar eu numele meu.de data aceasta erau trecute acolo nr de la masina noastra si de la una pe care tocmai am vandut-o ,aceeasi parola pe care o are el la messengerul sau si cand dau click ,intru ,vad niste adrese cu nume numai cu conotatie sexuala ,toate numele de femei,mai mult sau mai putin sugestive. l-am lasat pe ecran ,nu am spus nimic,iar cand a venit el a vazut ce era pe ecran si s-a albit la fata.nu am facut scene pt ca era secretara mea de fata. m-a intrebat cu o voce pierduta ce e aceea si i-am raspuns "calma" ca el trebuie sa stie mai bine decat mine. ah ,si am uitat isi spunea lucian pe messengerul asta ,nu valentin.lucian este al doilea nume al sau. a plecat val vartej si apoi l-a pus pe fratele meu sa ma sune si sa spuna ca de fapt,e al lui messengerul. de azi dimineata tot imi aduce argumente si contra argumente la cele intamplate.eu nu-l cred.voi ce spuneti? viorica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Viorica, nu vad ce e de judecat aici. Din cate am inteles, sotul tau nu a negat ca ar fi ID-urile lui si bine a facut, pentru ca era evident. Ce-l motiveaza? Pai nu-mi vine in cap decat ca are o latura un picut perversa ,pe care tie nu ti-a impartasit-o. Ca se jeneaza de tine sau ca tu esti putin mai rigida in conceptii, asta numai tu poti sa-ti dai seama. Daca e inselat ce a facut? Hmm, iarasi, ce pentru unele e acceptabil, pentru altele e de neconceput. Parerea mea este sa incerci sa depasesti socul celor aflate si sa aveti o luunga discutie, calma, fara sa va certati si sa afli ce gandeste si de ce nu ti-a povestit nimic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai ce sa judecam la tine, ca n-ai comis-o tu....[:D]

 

eu am patit la fel, la inceputul lunii ianuarie.

m-am trezit, mi-am aprins o tigara si m-am dus la calculator, sa vad ce mesaje am mai primit.

 

calculatorul nostru sta mai mult deschis - era deschis, messul deschis, IDul obisnuit al sotului.

si, stupoare, niste mesaje disperate.

care probabil au venit peste noapte, cind al meu dormea langa mine... si PCul era deschis....

 

am vrut sa vad ce vrea madam - il invinuia ca deja "si-a gasit pe altcineva cu care sa se inteleaga..." samd.

Acuze.

 

I-am raspuns.. fara sa stie cine sint... am incercat sa deduc de unde se cunosc si am aflat... si tot scormonind rahatul am descoperit mult mai multe decit mi-as fi dorit.

 

Poti sa faci ca mine.

Dar s-ar putea sa ai niste suprize neplacute.

 

Sau poti sa faci citeva scene si sa treci peste.

 

Eu consider ca inselatul incepe cu mintea omului - si continua cu trupul.

Sint alte persoane care cred ca doar sex=inselat.

Opiniile difera.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viorica,

 

Inteleg ca totusi sotul tau te-a mintit, caci l-a pus pe fratele tau sa isi asume responsabilitatea pt contul de messenger. Acuma, si frati-tu ar fi trebuit sa nu se amestece, una e sa discute cu barbatul tau "ca intre baieti" ce fete mai cunosc pe net si alta e sa minta ca sa il acopere...

dar, trecand peste asta, si peste indignarea ta care e normala, eu cred ca important e sa te calmezi, si sa privesti lucrurile obiectiv: baietii/barbatii ajung deseori sa faca lucruri de care nu sunt foarte mandri in particular (ca dovada ca nu si le pot asuma)cand au o gasca care incurajeaza comportamentul respectiv. Vezi frati-tu...Dac gasca lui de masculi priveste ca pe ceva normal comportamentul respectiv (probabil ca sotul tau nu considera ca face nimic rau pt ca de fapt el nu te inseala, messul e un fel de Playboy virtual la care e "abonat") sotul tau nu va recunoaste ca a gresit, chiar daca interior nu o fi asa "cocos" de cum se da...

 

Eu zic sa te linistesti (asta e pasul 1), si sa incerci sa discuti cu el. Aici ai mai multe variante, in functie de ce fel de om esti tu:

- te poti preface ca il crezi ca e contul lui frati-tu si cu asta pui punct...eu nu as putea, dar , repet, depinde de cate dureri de cap vrei sa suporti tu personal

- poti incerca cu calm sa il faci sa discute despre asta; adica sa ii spui ca faptul in sine ca apeleaza la "intalniri virtuale" nu e atat de deranjant ca faptul ca te minte...Daca isi asuma contul de mess, ai un punct de plecare in care sa incerci sa aplanezi conflictul. Dar nu uita, barbatii (unii) considera ca lucrurile interzise sunt cele mai atractive. Tu il cunosti pe al tau sotz si stii cum trebuie sa pui problema ca sa se rezolve pozitiv.

 

In general comportamentul de acest gen e specific barbatilor care nu s-au maturizat suficient emotional sau care au nevoie de un picutz de sare si piper in relatie...vezi la tine unde e "problema"

 

Eu sper sa se termine cu happy-ned,

Magg

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:probabil ca sotul tau nu considera ca face nimic rau pt ca de fapt el nu te inseala, messul e un fel de Playboy virtual la care e "abonat"
id="quote">id="quote">

 

diferenta dintre playboy si mess este ca rasfoitul revistei nu naste relatii, pe cind messul da.

 

si ca, probabil, tipesele din playboy habar n-au cine saliveaza pe revista si nici nu le pasa, pe cind un interlocutor real stie, interactioneaza, influenteaza.

 

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai Vio linisteste-te! E clar ca l-ai prins cu matza in sac, saracu'ce-o fi in sufletul lui acum "Scapa-ma cumnate ca am comis-o!", iti dai seama.

Incearca sa ai o discutie calma pe tema asta si daca neaga in continuare, inchide subiectul spre binele familiei. Am patit si io o faza asemanatoare, da' mai urata pot spune in august anul trecut, am vazut ca n-am cu cine s-o scot la capat si...am inchis subiectu, amintindu-i ca nu-s delok proasta! Si m-am ales si cu o hainuta misto, drept impacare[:D].

Ia viata asa cum e, cu bune cu rele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

El pe tine te face paranoica?

:)

ia trage-i un zimbet "hotz" si arata-i cu degetelul"no way "

Asta enerveaza teribil, nu ca l-ai prins cu ce l-ai prins, dar sa continuie sa minta..

brrrrrrrrr

 

fa-l mincinos si arata-i fundul!!

 

si tot asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elise, id="red">evident,

tocmai de aceea e mai incintant netul decat Playboy [alcool]...Stii cum e, pana la urma nu mai stii cand si unde sa te opresti, revista pare "safe" sa o cumperi, un flirt pe net pare nevinovat...si restul poate veni din pacate prin 'alunecare". Asta daca nu exista neuronul care sa te opreasca [:D].

Oricum, si eu as fi facut ca tine - as fi scormomit rahatul pana as fi aflat tot. Desi sunt sigura ca e operatiune care doare extrem de tare...

Magg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...