Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

judecati-ma ,varog


Recommended Posts

Am o singura intrebare:

Nu i se pare anormal ca ai violat o corespondenta privata? Dincolo de faptul ca e sotul tau, era corespondenta lui privata. Corect? Mai mult decat atat de ce accepti sa cunosti parolele lui si mai mult decat atat sa le folosesti pentru a vizualiza informatii care nu iti apartin? Daca tu mi-ai fi intrat in cont cred ca ti-as fi spus vreo doua. Cu ce drept?

Hai sa incepem cu inceputul. Si inceputul este intrebarea pusa de mine.

 

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Marius, acum mai ramine sa bata si la usa cind intr ain dormitor... [:D]

 

Mie mi se pare ca sotii n-ar trebui sa aiba secrete, ce e ala "contul meu", "parola mea"?

 

Parola lui fatza de altii, nu fatza de nevasta-sa. Fata de nevasta ce ar avea de ascuns? Ce corespondenta privata ?!

 

ce pretentie de "spatiu" personal poti sa ai fata de persoana cu care imparti acelasi pat si aceeasi viata ?!

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elis, e ca si cum ti-ar umbla el in poseta.

normal ca intr-o casnicie tre' sa existe si spatiu personal, inainte de a fi un cuplu suntem doo persoane distincte, si ne respectam ca atare.

niciodata nu-i umblu in telefon, in corespondenta, desi nu incearca sa ascunda.

si viceversa e valabila.

 

ma rog, daca ai descoperit intamplator e cu totul altceva, dar m-as desconsidera pe mine insami sa nu-i acord un minim de respect si o oarecare intimitate.

 

fetele de pe DCid="size1">

 

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adusco, se vede ca esti maritata cu unul cinstit. [:D]

Daca ar mirosi dinsul a parfum de femeie si ar avea fire blonde pe haina sau si-ar schimba apucaturile peste noapte, chiar nu te-ar minca putin curiozitatea ?

Marius pune o problema interesanta, aceea a spatiului privat. Intre doi soti, spatiul privat e necesar uneori dar trebuie folosit responsabil. Adica trebuie sa iei in calcul oricind ca partenerul sau copilul poate da peste ce faci tu acolo, uneori involuntar. Si ce fiinta umana e aia care afla din intimplare o bucatica de adulter si sa nu vrea sa afle totul ? Adica, daca esti domn pe fata trebuie sa fii domn si pe ascuns, nu poti fi domn pe fata si porc in intimitate si dupa aia sa te revolti ca "jumatatea" te-a prins cu ocaua mica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si barbata-miu foloseste scuza cu "intimitatea lui" si asta numai cind are ceva de ascuns[bang]De unde si pina unde este "intimitatea asta"?Drept sa va spun am respectat si eu "intimitatea "pina a inceput sa "miroasa frumos"[bang][bang][bang]Acum o violez de mai multe ori pe luna...si daca n-are nimik de ascuns ,nici nu baga de seama si nici nu-l deranjeaza...altadata il deranja,deh'...

Viorica,sfaturi ti-au dat fetele,acum ramine la aprecierea ta.Succes in discutii si sper sa poti trece peste asta,daca crezi ca merita o sansa.Te pup

 

Fiti fericiti; prietenii dispar cand sunteti nefericiti. - Euripide

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="navy">Traiesc si eu o situatie similara acum. Prietenul meu - sintem impreuna de aproape 2 ani - are aceleasi idei "cretze" ca si Marius: corespondenta este inviolabila. Sint de acord cu asta atunci cind cele doua persoane sint zdravene la cap si-si vad de bunul mers al relatiei pe care o au impreuna.

 

Dar, sa revin la cazul meu: mi-a placut mereu sa cred ca nu sint o femeie geloasa si ca-s capabila sa nu ma stresez prea tare cind omul cu care impart viata iese o data pe saptamina cu baietii la o bere sau vorbeste la telefon cu nu stiu ce femeie, etc. Sincer, nu-s genul sa stau in coasta omului si sa-l intreb constant: "cine-i cutarica? Ce vrea de la tine? De cind o/il cunosti?", etc.

 

Dar, experienta din ultima luna mi-a dovedit ca gresesc. Barbatii "e" porci, dom'le! [:(!] Cum dau de o fata de treaba care-i lasa sa fie ei insisi - adica, porci - cum o fac lata!

Al meu s-a dus la parintii lui in Romania pentru sarbatorile de iarna. M-a sunat destul de des de acolo, e drept, insa de revelion... cucu! Evident ca nu a stat cu parintii lui, pe care nu-i vazuse de nu stiu cit amar de vreme, ci a fost la "o cabana cu niste prieteni". [haibat] Yeah, sure... parca a mai vazut cineva o adunatura de barbati, la o cabana, pilind de unii singuri. [berica] Tre' sa fii chiar proasta sa-ti inchipui asa ceva.

No bun, nu l-am luat la intrebari cind s-a intors la mine, mi-a povestit ce a facut in tara, cu cine s-a vazut - evident ca toti erau masculi, dupa spusele lui - si m-am purtat ca o lady, lasind lucrurile sa mearga pe fagasul lor.

Acum 2 saptamini, vin acasa de la cursuri, el plecase la serviciu, cind... tzrr! telefonul. Raspund. O voce de femeie tinara: "Buna, sint Narcisa. As putea vorbi cu Lucian?"... [neand] Io, complet picata din stratosfera zic: "Da' matale cine-mi esti?"... Raspuns: "Prietena lui din Romania". [sm] Ii raspund: "daca tu esti prietena lui, io cine naiba oi mai fi?"... Si am inchis telefonul. Pachet de nervi, evident. [mariaj]

 

Am plins, m-am consumat nervos, l-am trimis (in gind numai) la naiba, impreuna cu tot neamul lui, insa cind a venit acasa a gasit o fata draguta si zimbitoare ca de obicei.

Urmatoarea etapa a fost sa-i hacker-esc toate parolele de la toate conturile de mail - and God only knows that he's got a few - si, uite-asa, am "invatat" o gramada de chestii noi despre "ingerasul" pe care il spal, ii fac sa manince, am grija sa fie mereu pus la 3 ace, il indur linga mine zi de zi, etc. Toanta respectiva, din tara, isi inchipuie ca el este singur aici, ca nu are nici o relatie, ca va fi adusa aici cu pretul a numeroase sacrificii, etc. Iar io, ca o tanti de treaba ce sint, stateam si ma gindeam inainte vreme ca "vai, ce norocoasa sint sa am asa un baiat cuminte la usa!" No friggin' way! [mariaj] Asa am aflat ca discuta cu femeia respectiva in timp ce io dormeam linistita, in patul conjugal, de la 2 a.m. la 4 a.m, iar mie-mi spunea ca invata de zor; am aflat ca are un cont pe www.sentimente.ro si pe www.adultfinder.com. Etc., etc.

In clipa de fata, ma pregatesc cu nerabdare sa-mi fac iesirea din scena cit mai apoteotica posibil. [bis]

 

Suratelor, io va dau un sfat: incetati sa mai fiti ignorante! Knowledge is power! Cu cit stii mai multe, cu atit esti capabil sa iei o decizie in totala cunostinta de cauza. Iar faze gen "corespondenta este inviolabila" se aplica numai celor care intra in categoria de "oameni". Pentru restul, cu regret trebuie s-o spun, este bine sa fiti cu ochii-n patru.id="Verdana">

 

============

What sometimes seems to be the end it's really just a new beginning.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by marius

Am o singura intrebare: Nu i se pare anormal ca ai violat o corespondenta privata? Dincolo de faptul ca e sotul tau, era corespondenta lui privata. Corect? Mai mult decat atat de ce accepti sa cunosti parolele lui si mai mult decat atat sa le folosesti pentru a vizualiza informatii care nu iti apartin? Daca tu mi-ai fi intrat in cont cred ca ti-as fi spus vreo doua. Cu ce drept?Hai sa incepem cu inceputul. Si inceputul este intrebarea pusa de mine.Marius Perneshome page - www.marius.rdsor.ro


id="quote">id="quote">replica tipic feminina.." sint sotia ta si trebuie sa stiu tot"...daca ma privesti sint greata care-ti trece prin stomac.dezbraca-te vreau sa-ti vorbesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by anca74

am aflat ca are un cont pe www.sentimente.ro si pe www.adultfinder.com. Etc., etc.


id="quote">id="quote">[:-)))]interesante adrese, sotul meu iti multumeste frumosps Caline, ce zici, bagi si tu o adresa?[:D][:D][:D]id="size1">fetele de pe DCid="size1"> Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...