Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum stiu daca sotia m-a inselat?


Recommended Posts

Imi amintesc un text pe care l-am citit si care suna cam asa (din pacate nu stiu de cine e scris, am retinut doar esenta) :

 

- Dragul meu prieten, poate te vei supara, dar, trebuie sa-ti spun ceva teribil?

- Vorbeste !

- Esti pregatit sa primesti o lovitura ?

- Da ! Despre ce e vorba ?

- Bine ! Dragul meu, bunul meu prieten, ti s-au pus coarne !

- Poftim ?

- Nevasta ta te insala

- Pe mine ? Un barbat atat de frumos ? Ahhhhhh !

- Ce vrei sa spui ?

- Vreau sa spun ca nevasta mea nu m-ar insela niciodata, ea stie ca daca ma inseala atunci se inseala pe ea !

- Ei bine ! Te inseala !

- Cred ca te inseli !

- Deloc, am vazut-o !

- Ce ai vazut ?

- Am vazut-o pe sotia ta cu amantul

- Pe sotia mea cu amantul ?

- Da , cu unul dintre amanti !

- Acum complici lucrurile ! Unde ai vazut-o ?

- La un hotel !

- Care ?

- Hotelul?.

- Si ce demonstreaza asta ?

- Asta demonstreaza ca se culca impreuna !

- Ce mentalitate bolnava ai ! Daca un domn si o doamna intra intr-o camera de hotel, deduci ca se culca impreuna ?!

- Dar i-am vazut !

- Dar ce ai vazut?

- Totul ! Dupa ce au intrat in hotel au cerut o camera iar eu i-am urmarit. Dupa ce au inchis usa camerei, m-am uitat pe gaura cheii si am vazut cum se imbratisau.

- Pai asta nu inseamna ca s-au culcat impreuna, asa cum ai zis la inceput !

- Stai ! Apoi s-au dezbracat si s-au bagat in pat, in acelasi pat !

- Deja devine interesant ! Apoi ?

- Apoi au stins lumina si nu am mai vazut nimic !

- Boule, cretinule ! pai partea asta ma interesa, acum trebuia sa vezi, asta as fi vrut sa aflu ! Pana acum sunt doar supozitii. Eu vreau sa fiu sigur !

- Nu esti suparat pe mine?

- Deloc! Stii ce ma supara ?

- Ce ?

- Incertitudinea !

- Ah ! Iti cer iertare, daca as fi stiut asta, nu ti-as fi spus nimic !

 

 

Marian, cred ca ai inteles ce am vrut sa spun prin acest text !

Nu lasa supozitiile sa te macine, se vor transforma in gelozie si viata voastra de cuplu va tinde incet spre sfarsit. Daca ti-a spus ca nu te-a inselat, crede-o ! Daca ai dovada ca ai fost inselat, pregateste-te pentru ceea ce urmeaza. Pe langa durere si alte sentimente care te vor chinui o vreme, vei avea de inceput o noua viata, un alt drum. Esti pregatit sa ai dovezi ?

 

 

 

 


"Rugaciune: Doamne, Tu stii mai bine chiar si de cat mine ca am inceput sa imbatranesc. Te rog fereste-ma sa devin prea plicticos in vorbire crezand ca eu am solutia cea mai buna pentru toate problemele din toate discutiile. Nu ma lasa sa cred ca este datoria mea sa ma amestec in toate situatiile tuturor cunoscutilor. Invata-ma sfanta lectie ca s-ar putea sa ma mai insel si eu. Fa-ma intelept, dar nu acru; saritor, dar nu dominant; demn, dar nu arogant, caci as vrea, Doamne, sa-mi pot pastra macar cativa prieteni pana la capat."id="size1">id="green">

Henyid="size2">id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

...si pana la urma la ce iti foloseste cu adevarat daca afli?

 

Timpul oricum ne schimba pe toti, in bine sau rau, dar mai ales in rau. Deci era cat se poate de normal ca dupa o absenta sa o gasesti schimbata.

 

Si, cu siguranta ca nr de bikini din garderoba doamnei e nerelevant!

 

Daniella, id="teal"> mama lu'Alexis

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce cred eu ca ar trebui sa iti dai seama: dupa schimbarea nejustificata a obiceiurilor personale sau comune, dupa schimbarea atitudinii fata de tine (asta insa poate avea si alte cauze..deci a nu se confunda), e dificil de spus...

 

mama lui Alex iubit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Calin-Alin

Marianid="red">Chestia cu cafeaua este intr-adevar foarte dubioasa. Noi in general cam stim ce inseamna a merge la o cafea, atunci cind inviti o femeie. Si o femeie banuiesc ca stie ce inseamna sa fie invitata la o cafea, si ce va urma dupa aia([xinpat]). Mai ales o femeie casatorita.calin-alin


id="quote">id="quote">[bang]Asta-i super tare!Ia zi tu, ce ar trebui sa stie o femeie care e invitata la cafea?Si daca dupa aia n-a ajuns la agitatia aia portocalie din emoticonul tau, ce inseamna? Ca-i urata rau? Ca+i prea bleaga? Ca a avut/n-a avut noroc ca a scapat? Nu mai continui, sunt in afara subiectului, dar afirmatia asta m-a uimit.Mai bine un dusman intelept dacat un prieten neghiob! (proverb indian)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...