Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

V-ati razbunat vreodata?


Recommended Posts

Cand te desparti de cineva cu care ai trait un timp si consideri ca vina, in cea mai mare parte, ii apartine, simti uneori o dorinta apriga de razbunare. Sa-l faci sa sufere la fel cum te-a facut sa suferi. Sa simta despartirea, sa simta ce pierde.... Femeile, se spune, sunt mai razbunatoare din fire. Voi v-ati razbunat vreodata? In ce fel? ____________________________________ [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/editorella/detail?.dir=/4832&.dnm=da7ere2.jpg&.src=ph"]Tzuni[/url] [sofer] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/editorella/detail?.dir=/a487&.dnm=9621re2.jpg&.src=ph"]mic[/url] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/editorella/detail?.dir=2d70&.dnm=567dscd.jpg&.src=ph"]drag[/url] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/editorella/detail?.dir=3110&.dnm=8815re2.jpg&.src=ph"]scump[/url] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/editorella/detail?.dir=/80d7&.dnm=52e3re2.jpg&.src=ph"]grasunel[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

nu e genul meu sa ma razbun dar inteleg foarte bine starea pe care o explici tu ...am simtit-o si eu o data acum cativa ani...singura chestie pe care am facut-o atunci pe care eu am considerat-o razbunare a fost sa rup pozele pe care le aveam impreuna cu acea persoana lucru pentru care si acum imi pare rau pentru ca pana la urma erau niste amintiri[box]

 

Nusha Campeanu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Nu m-am razbunat niciodata. Dar am savurat esecurile (de orice fel) pe care le-au avut fostele, dupa ce n-am mai fost impreuna[}:)]poze multe cu noi"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]....nu as fi crezut asa ceva vreodataNusha Campeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tzuni, nu m-am razbunat niciodata in adevaratul sens al cuvintului, razbunarea mea a fost indiferentza.

Cred cu tarie ca indiferentza doare mai tare decit orice altceva.

Din fericire pentru mine nu a fost cazul sa ma razbun, nu am fost (inca) parasita, inselata, dezamagita.

Ce-i drept sint si cam exclusivista si nu ajung sa am relatii cu oamenii decit dupa multa cumpanire.

De fapt, m-as teme de mine insami daca ar fi cazul sa pun in aplicare vreo razbunare singeroasa, sint cam extremista si sint ori foarte buna ori foarte rea dar ocolesc cu indirjire sa devin rea, ma straduiesc sa ramin buna, asta e scopul meu in viata.

De asemenea consider ca razbunarea nu aduce nimic bun in viata razbunatorului. Sa-ti risipesti energie cautind o metoda sa faci pe altii sa sufere pentru ca si tu ai suferit, mi se pare o pierdere si nu doresc sa merg pe pierdere ci pe cistig.

Pe linga asta exista pedeapsa divina pentru cei care te-au ranit, poate intirzia dar nu lipseste niciodata!

Acum citiva ani niste smecheri de taximetristi, adunati ciorchine in fata unei statii de autobuz pe unde-si faceau veacul, mi-au pus o piedica (in gluma, asa sint glumele lor...) atunci cind am incercat sa urc in autobuz cu doua plase voluminoase, dupa ce ma "tachinasera" in timp ce asteptam .

M-am dezechilibrat si aproape ca era sa intru cu capul sub autobuz, mi-am luxat piciorul si ei rideau de se tavaleau.

Cu toata demnitatea care mi-a mai ramas m-am ridicat, m-am asezat pe o banca apropiata, ajutata de citiva trecatori, mi-am scos din geanta agenda si am notat numerele lor de la masini. In clipele acelea m-am gindit ca o sa-i fac sa regrete... si ei, si nevestele lor si copiii copiilor lor.

Eram atit de nervoasa incit am crezut ca am sa fac infarct. Insa dupa ce m-am linistit mi-am dat seama ca era o timpenie, ei erau niste prosti si atit. Punct.

Asta a fost singurul moment in care am vrut sa ma razbun.

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu... m-a ajutat Dumnezeu sa NU POT sa ma razbun, probabil as fi depanat amintiri de dupa gratii acum.[:D]

 

Singura data cind s-a intimplat sa "iau tzeapa", ca sa spun asha, a fost dupa 6 ani de relatie cu un tip.

Am ajuns la el cu 5 minute mai devreme.

Am intrat, am vazut, am iesit.

 

Am ramas in masina.

A coborit sa o conduca pe EA, in graba.

Banuia ca o sa apar si eu, runda a doua.

 

Au urcat in masina lui, au plecat.

In 20 de minute s-a intors.

Singur.

 

Cu mintea goala de orice gind, am stins farurile (?!),am apasat blana acceleratia ... si a avut prezenta de spirit sa se fereasca, altfel il faceam afish.id="red">

 

M-am uitat lung la el, i-am spus "sorry" si am plecat.

 

Nu ne-am mai vazut de atunci.

Nu cred ca stie motivul nici acum.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de Tzuni

Cand te desparti de cineva cu care ai trait un timp si consideri ca vina, in cea mai mare parte, ii apartine, simti uneori o dorinta apriga de razbunare. Sa-l faci sa sufere la fel cum te-a facut sa suferi. Sa simta despartirea, sa simta ce pierde.... Femeile, se spune, sunt mai razbunatoare din fire. Voi v-ati razbunat vreodata? In ce fel?____________________________________Tzuni [sofer] mic si drag si scump si grasunel


id="quote">id="quote">le zici bine...nu m-am razbunat, dar m-as razbuna...chiar acum..si mor de ciuda ca nu ma tzine [bang] da' si cand m-o tzine...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...