Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

V-ati razbunat vreodata?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am mai tras cate o palma-dintre care una memorabila... Ce mi-a placut cum a sunat si ce fata a facut!!! Si faptul ca urmatoarea data cand ne-am vazut a venit la mine si mi-a zis: "Nu stiu pentru ce exact, dar imi cer iertare. A fost singura palma pe care am luat-o in viata mea!"

Nu stiu daca a fost chiar razbunare... A fost memorabila oricum. Am stat in taxi si l-am asteptat pana a coborat (eram la o petrecere si spunea ca pleaca singur acasa, dupa ce dezbatusem timp indelungat relatia noastra alambicata si a zis sa-l astept ca o sa coboare intr-un minut sa mai vorbim afara-eu numai vroiam sa stau nici un minut inauntru, ca incepuse sa se uite lumea la noi, care minut s-a facut o juma' de ora), am iesit din taxi, am smuls practic usa masinii in care urcase pe bancheta din spate cu buna mea prietena si colega-in fata erau alti doi colegi, si l-am trimis la dracu' si i-am tras o palma rasunatoare. Apoi am plecat... Taximetristul era uimit... Eu la fel... El cu obrazul rosu (mi-au povestit apoi colegii ca n-a scos un cuvant, si nici macar nu s-a dus nicaieri cu colega, fusese doar ceva de fatada-sau poate ii pierise cheful...)

 

Nu stiu daca a fost o razbunare - a fost doar o copilarie... Dar cred ca daca eram la volan faceam ca tine Elise!

 

Desi faza cu roata care se invarte e cea mai dulce razbunare - zic eu...

 

Dara si Darisor http://photos.yahoo.com/dana_birtas

 

"Oamenii mari nu inteleg nimic, niciodata si este obositor pentru copii sa le tot explice"

 

Antoine de Saint Exupery - "Micul Print"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by yank

Nu am facuto ca nu am avut motiv,dar si daca as faceo ar fi ceva subtil,elaborat,cu efecte maxime.Sint genul care are rabdare si asteapta ocazia cea mai buna..[:D]Beware[}:)]Life`s a bitch and then you dieid="size1">


id="quote">id="quote">asa e... trebuia sa mai astept si eu un pic si sa "ochesc" mai bine... eventual cind era pieton, ca pietonu' nu fuge asha de repede... [:-)))]deh. daca n-am mai avut rabdare....Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah ...interesant subiect [:D]

Da, eu m-am razbunat comic k sa zic asa ... amuzant intr-un final pt mine si pt cei implicati [:D]

Exemplu ... ma certasem cu un fost prieten si cum stiam ca e dependent de [tel] mobil am sunat la operatorul retelei de care apartinea si i-am blocat telefonul [:D] ups! ...

Apoi tot la acelasi pt ca tb sa plece in State pt summer job,student fiind,primea toate informatiile pe mail ...iar eu facandu-i acea casuta de mail,logic stiam si parola ...ia ghiciti ce am facut !? [:D] aha, i-am schimbat parola ... a sunat bietu om in disperare sa-i dau parola noua ...ei ,ei ...

La altul pe care l-am prins mintindu-ma ca e intr-un loc, cand de fapt era in altul si cine stie cu cine , intamplarea si ghinionul lui a facut k eu sa trec prin fata masinii parcate in fata unui restaurant in care se afla ... m-am dus impreuna cu complicele meu fain frumos sa luam un borcanel de smantana grasa si zahar ...

Da! exact cum v-ati gandit [:D] smantana a zburat pe parbriz (lasand o fasie alba care odata uscata,iese tare tare greu...vezi k prin ceata [:I]) iar zaharu' spre norocul lui ca se invartea lumea p'acolo n-am reusit sa ii umplu rezervorul ...eh ...

A doua zi foarte senina ascultam intamplarea prin care a trecut iubitelu meu ....iar eu chicotind in palma ,la scurt timp dupa isprava si-a dat seama ca am fost eu autoarea si bine inteles ca stia si motivul [pace]

Acum am mai crescut, iar "razbunarea mea" este sa nu bag in seama nimic si pe nimeni ...tacerea e dureroasa si nici nu solicita efort fizic [:D]

Eh... iaca'ta ce prostii imi amintesc si eu [batcap]id="black">

 

Menna [flo]

 

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."id="purple">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by yank

Nu am facuto ca nu am avut motiv,dar si daca as faceo ar fi ceva subtil,elaborat,cu efecte maxime.Sint genul care are rabdare si asteapta ocazia cea mai buna..[:D]Beware[}:)]Life`s a bitch and then you dieid="size1">


id="quote">id="quote">Si eu am avut rabdare si viata mi-a oferit sansa sa ma razbun pe un barbat pe care candva l-am iubit mult de tot, dar care m-a ranit mai mult decat oricine. Sincer, nu am crezut vreodata ca sunt in stare de razbunare, dar... o sa va spun povestea ca sa intelegeti.L-am cunoscut in Japonia; era peruan; de dragul lui si al nostru am ramas in Japonia peste viza, deci ilegal timp de 6 luni, pana m-au descoperit si m-au trimis in tara; el mi-a promis ca o sa mute cer si pamant sa fim impreuna din nou, dupa vreo 6 luni de la intoarcerea in Ro, am hotarat (impreuna) sa ma casatoresc cu un fff bun prieten de-al meu, ca sa-mi schimb numele si sa incerc sa ma intorc in Japonia la el. Asadar, m-am casatorit in luna mai, acum cativa ani in urma, am mai asteptat vreo 7 luni, nu s-a intamplat nimic cu plecarea in Japonia. Auzisem de Canada, ca da acte, ca e tara buna, etc. M-am hotarat sa vin aici, sa-mi iau acte si sa-l aduc si pe el aici. La 3 luni de Canada si la un an si vreo 4 luni dupa ce am plecat din Japonia, am primit o scrisoare de la el, in care-mi spunea ca ma iubeste, dar ca mai iubeste pe cineva, o alta romanca pe care a cunoscut-o. Am rupt orice relatie cu el, pana cand anul trecut, prin august imi trimite un e-mail super romantic; i-am raspuns, i-am spus ca am uitat de "noi", ca m-am casatorit si ca sunt fericita. El mi-a spus ca inca e cu Laura, dar ca tare ar vrea sa ramanem prieteni, de dragul a ceea ce a fost intre noi. Am acceptat, dar nu inainte de a discuta cu sotul meu, nu vroiam sa comunic cu el fara stirea sau prin spatele sotului meu. Sotul meu a spus ca el nu are nimic importiva, ca nu-l deranjeaza, asa ca am tot vb. cu el pe yahoo msg. Din ziua in care am aflat de Laura, l-am tot intrebat cand s-au cunoscut si nu a vrut vreodata sa-mi spuna.Intr-o zi... eram in buc. spalam vase, il vad ca intra pe yahoo msg. si incep sa-i scriu. El imi raspunde intr-o spaniola fff stricata si mi-am dat seama ca e de fapt Laura. Am continuat sa-i scriu, ca si cum nu mi-as fi dat seama, intr-un final, ea spune ca tre' sa plece si iasa. La juma de ora, imi scrie el, ma implora sa-i accept o conferinta (toti trei) si eu sa-i spun ei ca de fapt, eu l-am cautat pe el, ca am vb. pana atunci doar de vreo 2-3 ori si in rest imi scrie el pe msn ce sa-i mai raspund. Sincer, imi parea rau ca i-am facut sa se certe si am acceptat.La vreo 10 minute, apare si ea, intram in conferinta, eram cu el si pe yahoo, in conferinta si pe msn, sa-mi spuna el raspunsurile corecte la intrebarile ei.ok, toate bune si frumoase, cand ma plezneste asa, din senin, ideea si ii spun ei: "Iti raspund la orice intrebare, daca imi raspunzi tu la una singura inainte." Si am intrebat-o cand s-au cunoscut. El, pe msn, ma implora sa nu profit de situatie, bla-bla-bla, sa nu-i stric relatia... Mai, fratilor! Cand ea mi-a spus ca ei s-au cunoscut la... o luna dupa ce eu am plecat din Japonia, parca cazuse cerul pe mine. Eram atat de ranita si furioasa, ca tot ce mi-am dorit a fost sa-l ranesc si eu pe el. Si asa am decis sa-i spun fetei adevarul. Si i-am spus ca el m-a cautat pe mine, ca vb. aproape in fiecare zi, etc. Apoi ea m-a facut mincinoasa... si atunci i-am dat un Copy/Paste la e-mailul lui si i l-am aratat ei; e-mailul ala super-romantic in care el spunea ca nu conteaza daca Laurei ii convine sau nu ca noi comunicam, ca el si-a facut adresa de yahoo speciala ptr. mine, ca sunt mult prea importanta ptr. el ca el sa renunte din cauza ei( vroia doar sa stie ca mi-e bine), apoi i-am mai dat un e-mail in care el imi spunea cat de mult inca ma iubeste si tot asa. I-am spus ei de scrisorile, de banii, de cadourile ce el mi le-a trimis DUPA ce a cunoscut-o pe ea. I-am spus ei tot. Am vrut sa-i ranesc pe amandoi si am reusit. El m-a intrebat de ce si i-am spus ptr. ca puri si simplu ea merita sa stie adevarul; el a promis ca-i spune el tot; i-am spus sa-i spuna acum, in conferinta, in fata mea; eu i-am pferit ocazia sa-i spuna el adevarul... nu a vrut, eu n-am avut incredere ca el o sa-i spuna sau nu, asa ca i-am spus eu.Nu, nu spun ca am facut-o ptr. ea... m-am razbunat din furie, ptr. ca m-am simtit tradata si mintita un an de zile... Asa m-am razbunat eu si mi-a facut bine si inca imi face, cand ma gandesc la mine; cand ma gandesc la ce-o fi simtit ea saraca, imi pare rau, dar cel putin stie pe cine are langa ea...Poate a fost gresit ce am facut... dar nu m-am putut abtine! Si stiu ca daca nu as fi facut-o as fi regretat...Scuze ca m-am intins atat, dar m-am gandit ca poate nu intelegeti daca nu va spun intreaga poveste.________________________Winners don't quit; quitters don't win.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nushulica
quote:Originally posted by Rufus

Nu m-am razbunat niciodata. Dar am savurat esecurile (de orice fel) pe care le-au avut fostele, dupa ce n-am mai fost impreuna[}:)]poze multe cu noi"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]....nu as fi crezut asa ceva vreodataNusha Campeanu
id="quote">id="quote">De ce??? Sunt om, in fond...poze multe cu noi"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...