Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul optimistelor


Recommended Posts

georgi, da, sunt din bucuresti... si merci mult pentru aprecieri.

 

sa stii ca am fost acuzata de multe ori de diverse persoane ca "nu suferi prea tare dupa parintii tai". sufar si asa cum am spus in ultimul mesaj deseori plang cand imi amintesc de ei. si am sufletul ghem cand ma gandesc ca la nunta mea ei nu vor fi langa mine si fizic. dar nu pot sa nu ma gandesc (cu vinovatie si regret) cat s-o fi chinuit sufletul mamei mele vazand pe de o parte in ce stare eram si pe de alta parte cum nu am grija de sora mea cum trebuie.

 

fetelor, ati vazut filmul "la vita e bella"? mie filmul ala mi se pare o lectie de optimism si de daruire de sine si de cum sa traim frumos.

 

pupici

 

nunta mea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Addinel intradevar foarte trista povestea optimismului tau. ,M-a impresionat foarte mult, si ma bucur pentru tine ca ai avut alaturi in acele clipe grele un OM pe care te-ai putut baza si care te-a readus la liman. Asa cum au spus si fetele , problemele noastre nu-s nimic pe langa ale tale. Te admir din suflet si-ti doresc ca de acum inainte sa ai parte numai de zambete din partea vietii.

Georgi i-mi pare tare rau pentru meteahna nepoatei tale , mai ales ca-i tinerica, sper sa se vindece pt ca-i tare urat un asa obicei. Sa dea Domnul sa iei examenul cu bine, restul treburilor se vor aranja , chiar tu ai spus ca Dumnezeu are grija de toate. Eu am inceput serviciul cand cel mic avea 5 luni si ca si tine nu stiam ce voi face cu el, pana la urma am ajuns la concluzia ca tot maica-mea va sta cel mai bine cu el. Si mama mea tot la tara sta, iar de luni pana vineri sta la mine , si de vineri seara pana duminica seara sta cu tata la tara, si-i face de mancare, spalat si ordine. Nu ca n-ar face si tata dar ai mei i-si fac casa si tata lucreaza la ea.

Fetelooor la noi ninge ceva de speriat , toate drumurile ce ies/intra in oras sunt blocate. Cred ca merg pe jos astazi acasa si am cam 7 km pana acasa.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Gyna

 

Fetelooor la noi ninge ceva de speriat , toate drumurile ce ies/intra in oras sunt blocate. Cred ca merg pe jos astazi acasa si am cam 7 km pana acasa.

 

 


id="quote">id="quote">

 

Mamaaaaa, Gyna, dar tu unde lucrezi asa departe de casa??

 

Ana si Bianca-iubita

[foto]

[papica]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adinel,id="blue"> povestea ta ma intristat tare de tot. Asa cum au spus si fetele, se pare ca ai langa tine un om deosebit care te iubeste.

georgy,id="blue"> bafta la invatat.

 

P.S.

Aici ploua de dimineata ...cu galeata, cerul e gri si e urat.

 

 

MG [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by monagan

adinel,id="blue"> povestea ta ma intristat tare de tot. Asa cum au spus si fetele, se pare ca ai langa tine un om deosebit care te iubeste.georgy,id="blue"> bafta la invatat. P.S.Aici ploua de dimineata ...cu galeata, cerul e gri si e urat.MG [flo]


id="quote">id="quote">monagan, nu vroiam sa intristez pe nimeni... eu am inteles ca asa e viata si ca trebuie sa ma supun regulilor pe care ea le impune. si da, omul, barbatul de langa mine e un om deosebit care a fost mereu langa mine. in toamna ne casatorim.dar tu de ce esti trista?nunta mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,fetelor...

a inceput ploaia si la noi...si eu care ma laudam cu vremea super...da las ca daca nu maine, atunci poimaine sigur va fi cald.

cat despre plimbarica...am stat afara 3 ore.Doarme fi-mea neintoarsa.

Si cu baia, stiti cum am facut?L-am introdus pe tati cu ea in cada[:D]A stat draguta de ea de-ti venea sa o mananci.Vorba sotului:sunt momente cand iti vine sa dai cu ea de pamant, dar sunt momente cand nu te mai saturi de ea.[:D]

addinel eu iti urez deja casa de piatra si sa ai parte de tot ce e mai bun si mai frumos in casnicia ta.Eu am o vorba: "Ce-mi doresc eu pentru mine, sa-ti dea D-zeu si tie" [pup]

Gyna, am vazut mai ce e pe la voi.parca nu-ti vine sa crezi.La sfarsitul lui martie asa zapezi.Am observat ca voi in fiecare an aveti zapada multa si ger.Ia mutati-va voi la oltenia ca la noi iernile sunt mai blande.Ginerelul meu ce face?ce ispravi noi?[pup]

pe mine ma cam supara stomacul ca nu prea am mancat cum trebuie in ultimul timp.Multe cafele,multe tigari si acum se vede rezultatul.Mi-e teama ca e vreo gastrita...Da o dovedesc eu ca am mai patit-o acum cativa ani.

Cam atat pe asta seara.Va pup si noapte buna va doresc [pup]

 

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

 

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata la optimiste!

 

eu de-abia m-am trezit si inca stau cu cafelutsa intr-o mana si tigara in alta in fata calculatorului. parca nu imi vine sa plec la serviciu. dar am o gramada de lucru, asa ca zi nu ma pot eschiva.

 

dupa-amiaza ma duc la croitoreasa (ce urat suna, parca era mai fancy sa zic creator de moda ... ) sa vorbim despre rochia de mireasa. vreau sa o imbarlig sa vina ea cu mine sa imi aleaga materialele, eu s-ar putea s-o dau in bara pentru ca nu ma pricep deloc la asa ceva.

 

afara nu mai ploua, dar parca tot innorat este. oricum imi place de mor aerul asta tare.

 

pupicei si trezireaaaaa!

 

nunta mea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...